Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baromi ideges vagyok, a...

Baromi ideges vagyok, a kutyámból 2 nap alatt 3 kullancs esett ki! Ennyit ér a spot on?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyám, hosszúszőrűek, 2 napja adtam nekik spot ont, erre ebben a 2 napban 3 megszívott kullancsot találtam a lakásban. Ez azért van, mert most hat a szer? Vegyek nekik még nyakörvet is?
2012. ápr. 10. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha 2 napja tetted rá, akkor még csak mostanában kezd el hatni. Ami már megszívta magát és ki is esett, az korábban ment bele. Amúgy a hosszúszőrű kutyámon nekem sem ért semmit a spot-on, úgyhogy nyakörvet használunk.
2012. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindjárt meg is rendelem a nyakörvet is. Miért voltam ekkora marha hogy nem csepegtettem előbb?! Most mire kell figyelnem? A babézia vagy Lyme kór tünetei vajon már jelentkezhetnek?
2012. ápr. 10. 13:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön a legrosszabbra készülni, a vadon élő kutyák, farkasok sem hullanak ezrével babézia miatt. Ha maguktól estek ki, valószínűleg nem fertőztek.

Persze azért figyeld a kutyát és ha szokatlanul viselkedik nézesd meg állatorvossal.

2012. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Istenem, én már itt sírok, majdnem temetem szegénykémet:( Figyelem a vizeletét, kedvét, étvágyát, eddig minden rendben, láza sincs.
2012. ápr. 10. 13:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha már megszívva ki is esett, az már 3 napja benne van. Milyen spot on? Mert nem mindenkinek válik be ugyanaz. De pl. frontline nem a legjobb, míg az advantixot sokan szeretik, mert hatásos.
2012. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ex-spot a márkája, csupa jót olvastam róla. Rendelek mellé nyakörvet is, a kettő együtt már csak jó. Akkor valószínűleg korábban mentek bele a kullancsok, és most eshettek ki.
2012. ápr. 10. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az advantixot. Légy figyelmes, de a babéziának pl. 2-20 nap a lappangási ideje.
2012. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen nyakörvet rendelsz? Én a scalibort és a kltixet ajánlom. A scalior vízálló, és szagtalan.
2012. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megfelelő mennyiséget tettél az Expotból?. Figyelted, hogy a bőrére menjen és ne folyjon szét a szőrén?

A kiesett kullancsok szépen jóllaktak. Valószinűleg a spot is hatott már rájuk.

Két hétig figyeld a kutyákat és azonnal doki, ha jelentkeznek az ismert tünetek.

2012. ápr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak megijeszteni, de nekem már halt meg kutyám kullancs miatt. Szerintem inkább a biztonság kedvéért vidd el az orvoshoz, vizsgálja meg, mert ha későn veszik észre, akkor sajnos már nem lehet segíteni. Inkább költs rá most 5000 forintot, és megnyugszik e lelkiismereted, minthogy elveszítsd. :)
2012. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!