Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámból most esett ki egy...

Kutyámból most esett ki egy kullancs (jó nagy borsó nagyságú világos barna ) még mozgott is. Ez mióta lehetett benne? és miért esett ki?

Figyelt kérdés
shih-tzu kutyáról van szó, és a hétvégén kirándultunk vele, sajnos mi hülyeségünk, de még nem vettünk nyakörvet neki, de a kirándulás után rögtön 2 kicsit kiszedtünk belőle, még nem szívták meg magukat,többet akkor nem találtunk benne.ez azóta benne lehetett?vagy a lakótelepen szedte össze?és miért esett ki belőle?tovább vándorolnak ezek?
2010. ápr. 1. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért esett ki beőle, mert megtelt a kullancs.
2010. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehetett benne azóta, ezek keresik a helyüket, akár hosszabb ideig is, mire befúrják magukat. Aztán miután jól megszívták magukat vérrel, kiesnek. Gondolom ez lehetett nálatok is.

Figyeljétek a kutyust, mert ha babéziával fertőzött volt a kullancs akkor sürgős orvosi segítség kell majd neki.

Vegyetek rá mindenképpen nyakörvet vagy spot- on készítményt, főleg ha viszitek erdőbe is...

2010. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:
75%

Igen, tovább mászkálnak. De ha megszívta magát, akkor 1-2 napja benne lehetett.

Ha nem pusztítod el, újra vissza fog mászni.

Én bele szoktam tenni egy papírzsepibe és meggyújtom.

Máskor tegyél rá Advantix spot-ont. A nyakörvtől még belemehet. És figyelt, hogy nem lesz-e lázas, mert akkor sürgősen orvos kell.

2010. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi, lehúztuk a wc-n.de ez annyira undorító, ez belénk mászott volna?
2010. ápr. 1. 22:00
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

igen, azért esett ki belőle mert megszívta magát vérrel. Az a kullancs kb 1 hete lehetett benne.

Az én kutyámnak tavaly pont valamikor ilyenkor sikerült összeszedni egy kullancsot. Pedig volt rajta nyakörv(!) ha biztosra akartok menni hogy ne legyen benne kullancs akkor az állatorvosnál vegyetek folyékony izét(nem találom a megfelelő szót xD)ja és egy veszettség stb. oltás nem fog neki ártani mivel tudni illik hogy a kullancsok sok betegséget terjesztenek.

(és remélem hogy a 2 kicsit speciális kanállal vettétek ki különben benne maradthat a kullancs feje, ami veszélyes)

2010. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
be van oltva,veszettség is, meg épp idén kapott kombit is.
2010. ápr. 1. 22:11
 7/13 Akiteki ***** válasza:
49%

Az oltásoknak semmi köze hozzá.

A kullancs által terjesztett betegségek ellen nincs védőoltás. Ezért írtam, hogy figyeld, ha valami baj van, akkor az orvos kikezeli.

2010. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha lázas és/vagy bágyadt, akkor azonnal vigyétek orvoshoz, mert a kullancsok nagy része fertőzött, ami a babéziát terjeszti. Ez megfelelő időben kezelhető betegség, de kezelés nélkül halálos.
2010. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
első 22:18- asnak: van a kullancsok által terjesztett betegség ellen oltás, csak nem a babézia ellen. De lyme-kór ellen lehet oltatni. Ilyenkor tavasszal érdemes, évente egyszer.
2010. ápr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

egyébként egyáltalán nem veszélyes, ha bent marad a kullancs feje, majd kilökődik.

Mivel kiesett belőle a kullancs, megszivta magát, aztán visszaöklendezte a gyomortartalmát, ami a babéziát okozó élősködőt, vagy a Lyme kór baktériumát tartalmazza.

3 nap után már biztos fertőz.

az én kutyámban 4 napig lehettek bent, sajnos nem voltam otthon, kiszedtem őket, de 6 nap múlva babéziás lett.

Szerencsére erős immunrendszere van és az egyszeri állatorvosi kezeléstől, 3 injekciótól meggyógyult.

Ha étvágytalan, sárgább lesz a szeme fehérje, halványodik az inye, barnás-vörösebb lesz a vizelete akkor gyorsan állatorvos!

2010. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!