Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találkoztatok már olyannal,...

Találkoztatok már olyannal, hogy a kan nem gerjedt rá a tüzelő szukára?

Figyelt kérdés
10.napja tüzel a szuka és a kant azon kívül, hogy nyalogatja a péráját (ill. a vizeletét), nem is érdeklni...a szuka már csapja a farkát...illetve a szuka ugrik rá a kanra...
2012. ápr. 10. 19:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
ez az idő eléggé bezavarta ám a szukák tüzelését. Ha nem vagytok benne biztosak, nézessetek egy progeszteront. De ha a kan jól fedezett eddig, akkor hidd el, hogy még nincs időben. lehet akár 12. 13. nap is jó. nekem az öreg szukám anno, a 14. naptól egészen a 23. napig felvette a kant.
2012. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat! Igen, nekem is ez volt a tervem, hogy holnap elviszem progeszteront nézetni... remélem, hogy csak túl aggódtam a dolgot:)
2012. ápr. 10. 21:00
 13/19 anonim ***** válasza:

A kan fedezett már?

Ha nem, akkor én őt is elvinném egy spermavizsgálatra.

2012. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm a puliját fedeztette 2 éve. Viszont a kan, akit a tenyésztő eredetileg kinézett, rá se bagózott. Igaz neki az első fedezése lett volna, de ha jól hallottam később kivonták tenyésztésből, mert nem volt alkalmas.
2012. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:53

Minek sperma vizsgálat? Vagy van ösztön, vagy jó mélyre elsüllyedt.

A jó kan csak akkor dolgozik, ha valóban érdemesnek érzi. Tökéletesen tisztában vannak a szuka állapotával.

2012. ápr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Probléma megoldódott: Tegnap még ugyebár nem érdekelte a kant( a szuka viselkedése ellenére sem)...ma reggel pedig úgy megugrotta, hogy 1 perc próbálkozás után már össze is ragadtak...úgyhogy gondolom, tényleg az lehetett, hogy nem volt még időben a szuka és ezt érezte...
2012. ápr. 11. 08:49
 17/19 anonim ***** válasza:

tegnap 22:57

Azért, mert ha nem voltak még kölykei és a szukák iránt sem érdeklődik megfelelően, akkor aspermia is lehet a háttérben, vagy más. (Szerintem jobb rájönni a problémára, mint próbálkozni a kannal eredménytelenül.)


Kérdező!

Örülök, hogy megoldódott!

2012. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha nem életképes a sperma, attól az ösztönök még dolgoznak. A kettő nem igazán függ össze.
2012. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

IGen!


Nekünk volt két németjuhászunk egyik kan másik szuka,korban fél év eltérés volt mindkettő kölyökkoruk óta nálunk volt. Az ország 2 végéből vettük h véletlenül se legyen vérfertőzés. szerettük volna ha lenne kiskutyájuk,de sajnos 16 év alatt egyszer sem jött össze. pedig midnig együtt voltak. Mindkettő makk egészséges volt. Összes szűrés tk megvolt és kiváló kennelből valóak voltak. Sajnos nem mindig passzolnak össze.

2012. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!