Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Találkoztatok már olyannal,...

Találkoztatok már olyannal, hogy BKV busz nem adott elsőbbséget?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem csak busz, de ezer másik kocsi...

Mi volt a szitu? Ennyi infó még nem vitatéma...

2011. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Igen nem is egyszer, egyszer egy akadály mellett, lassítás nélkül jött ki felém a busz, majdnem az árokban kötöttem ki. Majdnem nekem jött. Egyszer meg a körforgalomban, lassítás nélkül jött be a barom, biztos azt hitte, hogy villamos, vagy, hogy a nagyoké az elsőbbség. Egyébként a bkv-sok szerintem egyáltalán nem ismerik a kresszt, (tisztelet a kivételnek )
2011. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Aki lepontozott, az talán egy bkv vezető? :)
2011. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom épp a megállóból indult!

Ne csodálkozz, ha kiment eléd, ugyanis a menetrend szerinti járatnak lakott területen elsőbbsége van a megállóból induláskor!

2011. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Az én tapasztalatom meg az, hogy pont a BKV buszvezetők a legóvatosabbak, ezzel szemben minden utcában találkozom valami nyomorék autóssal, aki valószínűleg vette a jogsiját. Persze, ez nyilván azért van, mert eleve jóval több az autós az utakon, de sajnos arányaiban is sokkal több gond van az autósokkal. Nyilván BKV buszvezető is hibázhat, vagy lehet bunkó, de olyat állítani, hogy "Egyébként a bkv-sok szerintem egyáltalán nem ismerik a kresszt" azért erős túlzás.
2011. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként az tévedés, hogy elsőbbsége van megállóból való induláskor, az a szabály, hogy az autós köteles segíteni a busz indulását. De ez nem elsőbbség, mert a buszos nem hajthat ki csak úgy az autós elé, meg kell győződnie arról, hogy biztonságosan el tud indulni, és ha a tahó autós nem mutat hajlandóságot a lassításra, akkor a busznak ugyanúgy elsőbbségadási kötelezettsége van.

Sajnos megint ott tartunk, hogy sok idióta csak vette a jogsiját, és még csak nem is hallott arról, hogy a buszok indulását segíteni kellene. Vagy csak szimplán akkora bunkó, hogy nem akarja. Nem tudom, mindenesetre többségben vannak azok, akik nem engedik ki a buszt. Kár, hogy ezt nem ellenőrzik jobban.

2011. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tegnap.

Simán kijött elém a megállóból(már mellette voltam!) és ha nem rántom el a kormányt,ütközünk mert megállni nem tudtam volna.

Szerencsére nem jött szemben senki mert akkor érdekes "autóstalálkozó" lett volna.

Aztán még a parasztja villogott...

Persze ha én vezetném a nagy kék vasalót,lehet,hogy utálnám az önző és mindig siető autósokat akik b@sznak beengedni - irányjelző és KRESZ ide vagy oda...

2011. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elsőbbsége annak van, akinek megadják. Sajnos ez így működik manapság...
2011. dec. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Az autósoktól megkérdem: vajon mennyien ülnek egy személygépkocsiban?

Azzal meg számolnak, hogy mennyien utaznak egy buszon?

Ha egy autós hirtelen fékez, mennyien lesznek bajuk? Főleg hogy ott van a biztonságöv is bekötve. Ha meg, buszon van, az veszélyesebb, nem beszélve az álló utasokról és így tovább. Láttam már balesetet ebből, ezért is, legyetek már körültekintőbbek.

2012. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pár hete Budapesten a Hermina úton egy csuklós BKV troli nem vette észre, vagy nem akarta észrevenni az elsőbbségadás táblát és a Hermina útra gyönyörűszépen kiment, egy teherautó csikorgó fékezéssel állt meg, majdnem belerohant. Egy hajszálra tudott lefékezni. Korán reggel volt, de azért meglepődtem, BKV busztól ilyet még nem láttam. Mi van akkor, ha az a teherautó kicsivel előrébb megy. Full telibeverte volna.
2012. jún. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!