Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kanomat ivartalanítás...

Havanese kanomat ivartalanítási szerződéssel vásároltam a tenyésztőtől, és lassan 7 hónapos, ideje lesz megcsináltatni. Milyen mellékhatásai lehetnek az ivartalanításnak?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy kihullhat foltokban a szőr, vagy gyorsabban nő a szőr (az mondjuk nem lenne baj, hiszen nekem hosszú szőrrel tetszenek a havanesek), akkor vizetelttartási problémákról is hallottam. Ezek igazak? Azért a helyenkénti kopaszodás és a vizetlettartási probléma aggaszt engem:(
2009. jún. 18. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos korban elvégzett ivartalanítás egészséges kan kutyán veszélytelen. Egy apró rutinműtétről van szó, amit a kutyád másnapra elfelejt. Az említett mellékhatások inkább idősebb kutyán elvégzett ivartalanítás alkalmával jelentkezhetnek. Szóval ne aggódj!
2009. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hülye hasonlat, de a legtöbb fájdalom-csillapító gyógyszernek pl lehet mellékhatása a fejfájás:) Szóval ezeket azért a helyén kell kezelni, egészséges kutyánál még nem hallottam, hogy ilyen problémákat okozott volna. A legnagyobb(de így is elhanyagolható) veszély az egészben az altatás. Ez már olyan szinten rutinműtét, hogy a legtöbb állatorvos álmában is megcsinálná gond nélkül. Ne parázz, gondolj a pozitív hatásaira (nem fogja üldözni a szukákat, kevésbé lesz agresszív más kanokkal, a nemi jellegű betegségek esélye gyakorlatilag 0-ra csökken...)
2009. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vizelettartási problémák későn (többévesen) ivartalanított szukáknál fordulhatnak elő.

Én a kan kutyáimnál a szőrnövekedésben semmi változást nem észleltem sok év alatt sem.

Hamar túl lesz, rajta, ne aggódj.

2009. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam:)
2009. jún. 18. 11:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a vizelettartási probléma nem az a beavatkozás eredménye!

egy hormonális probléma okozza.


A szőrhullásnak szintén nincsen köze az ivartalanításhoz, ha csak nem annyiban hogy a beavatkozás után a nem megfelelően kezelt sem elfertőződhet.


Az én kutyám szintén 7 hónaposan lett ivartalanítva és semmi baja, vidám, mozgékony, még szexuális életet is él, csak most már biztonságosan :D

2009. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A vizelettartási problémák azoknál a kutyáknál jelentkezhetnek, amelyek idő előtt lettek ivartalanítva, és nem azoknál, amelyek idős korukban. Ennek oka a hormonok "hiánya". Azonban ez a vizelettartási gond az ivartalanított állatok nagyon kis számánál fedezhető fel, mindössze 1-2%nál.

A szőrnövekedés, vagy éppen hullás pedig egyáltalán nem függ össze azzal,h ivartalanítva van-e a kutya vagy sem.

Nincs igazán mellékhatása egy ilyen műtétnek. Kan kutyáknál ez egyébként is egy nagyon kicsi (1-2cmes) vágást jelent. Őket még kevésbé terheli meg.

2009. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Okés köszi.

Amúgy ivartalanítási kötelezettség nélkül is ivartalanítottam volna, mert én ezt tartom helyesnek, kiskutyákat nem akartunk tőle, meg amúgy is csak az előnyeiről hallottam, meg erről a néhány mellékhatásról, de akkor ezek szerint ezek nem igazak szerencsére.

2009. jún. 18. 12:10
 8/13 anonim ***** válasza:
a mellékhatások,amiket írtál nem igazak,csak pozitív hatása van..bárcsak mindenki így gondolkodna..sosem értettem,hogy a keverék,nem tenyész állat kanoknak mindek megtartani a golyóit..
2009. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát igen. Bár ő nem keverék, hanem egy gyönyörű havanese:)
2009. jún. 18. 22:48
 10/13 anonim ***** válasza:

igen,de nem kiállítási kutyának vetted,illtve nem lesz az,ezért a kutyának is jobb,ha nincsenek mega golyói..

az én havanesem is ivartalanított és ő is gyönyörű,igaz ő kislány..

2009. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!