Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítva van a kutyád?

Ivartalanítva van a kutyád?

Figyelt kérdés
Mindenki az igazat írja! Sokan itt kritizáltok másokat, hogy nincs ivartalanítva a kutyája. Hát a tiétek? (Egyébként akinek nincs internete annak a kutyája sincs nagy többségbe ivartalanítva. Pl.: az öregeknek biztos nincs.
2009. jún. 18. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 szukám van, mindkettő ivartalanítva az első tüzelés után. Semmi változást nem vettem észre rajtuk a műtét után, talán csak annyi, hogy kevesebb kaja kell nekik. Azért műttettem meg őket, mert el szerettem volna kerülni, hogy évente 2X kiskutyákkal legyen tele a ház. Ráadásul számos előnyéről is olvastam (daganatos betegségek kivédése, stb.). Lehetett volna nekik injekcióval elnyomni a tüzelést, de ez egy év alatt majdnem annyiba került volna, mint a műtét, amivel egy életre megoldódott a probléma.
2009. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A kutyám és a macskáim is. Menhelyről és az utcáról vannak, ahol az ember igazán szembesül a túlszaporulat iszonyatos következményeivel. És ezzel együtt a menhelyen járva azzal is szembesül az ember, hogy mennyi jótékony hatása van az ivartalanításnak, hisz ott több száz ivartalan állat él együtt békében és egészségesen. Ezért természetes, hogy aki ivarosan került hozzám, azonnal ivartalaníttattam. Egyébként ez a könnyeb út, mert aki először az ivarosság árnyoldalaival szembesül egy menhelyen vagy az utcát járva nem tudja ott hagyni a beteg állatot, abban fel sem merül többet kétely az ivartalanítással kapcsolatban.
2009. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A nj keverékem 2évesen lett ivartalanítva. Most van mellette egy tk-es kutyám is. Amint túlesett az első tüzelésen őt is viszem műttetni. Nem akarok kiskutyákat, és szeretném elkerülni a baleseteket is.

A macskánk is műtve van, pedig lakásban él, biztos nem lettek volna kicsinyei, de így azért jobb. Fő az elővigyázatosság, nem szeretném ha valami "nőgyógyászati" problémája lenne.

2009. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2 szuka kutyánk ivartalanítva van első tüzelésük után.Előző kutyánk is ivartalanítva volt, 15 évig élt.
2009. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a 3 kan kutyám ivartalanítva van, volt egy lány macsekom aki lakásban volt tartva, de ivartalanítottuk őt is.
2009. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
2 szuka kutya ivartalanított, a legkisebb kan is meg lesz műtve amint eléri a 9 hónapos kort. A fiu cicám is ivartalanítva van..tehát minden állatunk van vagy lesz.
2009. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

szuka kutyánk van,nem ivartalanítottuk azelőtt,de ki kellett venni a méhét egy betegség miatt

de ha nekem a későbbiekben lesz szuka kutyám,biztos ivartalanítani fogom,nagyon jó megszabadulni a tüzelés nyűgétől

2009. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyves kutyáim nincsenek, mert ha megfelelő eredményt érünk el velük, akkor tenyésztésbe lesznek vonva. De ha már idősek lesznek a tenyésztéshez, akkor valószínűleg ők is ivartalanítva lesznek. A menhelyről befogadott kutyánk ivartalanított.
2009. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Két ivartalanított kan kutyám van. H.lye fejjel úgy gondoltam, mikor befogadtam az öreg kutyám, hogy őt ezért már nem kell altatni, nem ivartalaníttatom. Aztán heredaganata lett, megkellett csinálni. Fél évvel később hozzánk került mégegy öreg kan, őt következő héten már vittem is a dokihoz.
2009. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy labrador-drótszőrű vizsla keverék szukám van, őt ivartalanítottuk az első tüzelése után. Nem akartuk, hogy egyszer is tüzeljen, de olyan hamar jött neki, hogy meg kellett várni a végét, utána rögtön meg volt műtve.
2009. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!