Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítva van a kutyád?

Ivartalanítva van a kutyád?

Figyelt kérdés
Mindenki az igazat írja! Sokan itt kritizáltok másokat, hogy nincs ivartalanítva a kutyája. Hát a tiétek? (Egyébként akinek nincs internete annak a kutyája sincs nagy többségbe ivartalanítva. Pl.: az öregeknek biztos nincs.
2009. jún. 18. 11:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Kan keverék kutyám van és nincs ivartalanitva.
2009. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

természetesen! nem szeretném ha valamilyen betegsége lenne.. na meg azt h szüljön pláne nem! én felelősen gondolkodom és belátom a mai kutyás helyzetet!

www.olcsokutya.uw.hu

2009. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Szép dolog, hogy ilyen sokan ivartalanítjátok, de miért csak az első tüzelés után a lányokat? Úgy tudom előtte is nyugodtan lehet, és nem kell megvárni az 1. tüzelést.
2009. jún. 18. 16:53
 14/21 A kérdező kommentje:
Miért szavaztátok le azt, akinek nincs?
2009. jún. 18. 16:55
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs ivartalanítva, mert még csak 4 hónapos a kiskutyám (szuka). De MINDENFÉLEKÉPPEN ivartalanítva lesz! A mi állatorvosunk csak ivarérés után csinája meg sajnos. De mi szeretnénk előtte, úgyhogy gondolkozok rajta, hogy elvisszük máshová. Van 2 lány kiscicám is akiknek úgynézki nem lesz gazda, így őket is ivartalanítani fogjuk az anyjukkal együtt.

14/L

2009. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig 4 kan kutyám volt.

Sorrendben:

1, nem ivartalanítottunk, mertúgy gondoltunk, hogy felesleges + Ő soha nem foglalkozott a szukákkal. (1992-2006) prosztata problémák miatt halt meg.

2, kb: 8-9 hónapos korában ivartalaníttatuk.

3, Őt a Rex Alapítványon kereszül ideiglenes befogadoktól hozztuk. Már elmúlt 11 éves amikor hozzánk került és úgy gondoltunk, hogy már nem érdemes megműteni. (2 egyedül "sétáló" kutyával harcba keveredett és a nyakörve rászorult a nyakára és megfulladt. (tüzelő szuka házánál)

4, ivartalanítottuk mert így sokkal egyszerűbb az élet. (és biztonságosabb is).

2009. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a szükséges eredmények megszerzése után tenyészkan lesz. De ha nem szerezzük meg, vagy kiöregszik, akkor ivartalaníttatom.
2009. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egy TK-ves tengésszemlére felkészítés alatt álló kan rotim van, nem nincs ivartalanítva, és nem is lesz! A másik két "fenevad" ivartalanított.
2009. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, ha kiöregszik a rotink ivartalanítom..
2009. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem egy 6-7 éves yorki kutyusom van, akit kidobtak, mert már nem tudott elleni...Megsajnáltam, bevallom, még fizettem is érte, de nem bírtam nézni a szomorú kis szemét! Törzskönyves, de sokat verték (a legelső gazdája)

Kicsit bonyolult az előélete szegénynek.

Szóval, 2 hónapja van nálam.

Azóta kihúzták 4 fogát, leszedettem a fogkövét (iszonyú büdös volt a szája), kozmetikushoz vittem, beoltattam, megműtötték daganattal (kb.8-9 csomó volt benne, még a petefészke is cisztás volt), és egyúttal ivartalanítottam is. Persze pont akkor kezdett tűzelni, mikor elhoztam, úgyhogy várni kellett vele.

2 hónap alatt, kb. 50-szer állítottak meg az utcán, hogy nem akarom-e pároztatni, mert kis yorkikat akartak!

Kiosztottam egy pár embert, volt aki totál részegen sétáltatta a kutyát, és úgy jött oda hozzám!

Azt hittem, felrobbanok! Persze csontsovány ,borzalmas állapotban lévő kutya volt.

Szerintem az én kutyám direkt hálás azért, hogy ivartalanítottam. Nem tudott játszani más kutyákkal, állandóan rá akartak mászni, kínszenvedés volt a séta. Mindig csak olyan helyre mentünk, ahol nem volt kutya, valamint reggel, nagyon korán, és este, sötétedés után.

Hát, akárki akármit mond, nem hiszem el, hogy a kutyákanak ez jó!!!

Bocsi, hogy ilyen hosszúra nyúlt, és nem feltétlenül tartozik a kérdéshez, de már nagyon kikivánkozott belőlem!

2009. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!