Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának fözni vs táp? Táp...

Kutyának fözni vs táp? Táp =kényelem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 15:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
14%
Nyers hússal etetek évek óta.
2012. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Vegyesen! Tápot is és főtt kaját is kap. Nyilván olyat ami nincs fűszerezve,agyonsózva...
2012. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyák tápot esznek.

Kapnak mellé még kaja maradékot és húst. A Húst általában nyersen de ha vadhús vagy nagyobb adag disznóhús akkor azt sütve.

2012. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
16%
nyers húst és mellé max turmixolva zöldséget... ennyi. Kiállítási és tenyész kutyáim vannak és sokkal szebbek mint amikor régen még ilyen-olyan prémium tápokkal etettünk, nem beszélve arról, hogy lényegesen kevesebbet költök kajára mint a régen tápra... időben meg max annyi, hogy reggel kiteszem olvadni a húst és este turmixba bedobálok némi zöldséget vagy ha van akkor tojást, túrót és ilyesmiket..
2012. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én főzök nekik. Most gyereket nevelek. Előtte 14 órát dolgoztam + reggel, este 45-45perc utazás. De ha valaki akar, akkor tud rá időt szakítani.
2012. ápr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15%
Nyers húst nem szabad sűrűn adni! Én főzök is neki, de tápot is kap. Változatosan kell etetni, ugyanúgy mint egy embernél, ha sokáig ugyanazt a kaját eszed megunod. Kutyáknál is így van. Nálunk reggel tápot kap, este pedig FŐTT húst vagy csirkefejet zöldségekkel, rizzsel. Általában megfőzöm a hétre valót, hűtőben elfér. Ez hülyeség, hogy nincs idő rá főzni, meddig tart odatenni a fazékba? 10 perc kb, aztán szépen megfő a gázon és kész, ebben mi az időigényes?!
2012. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

"Nyers húst nem szabad sűrűn adni!"


Megindokolnád, miért nem szabad sűrűn adni nekik a természetes táplálékukat?

2012. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is van itthon táp, de lévén, hogy kistestű, így nem nagy kunszt neki kaját készíteni.

Ma reggel kapott főtt csirkehúst, mellé túrót egy kanál kefírrel. Vacsorára evett egy nagy szelet sonkát, és az almámból pár falatot:)

2012. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16%

Tessék, itt az indok: "A nyers húsból számos kórokozó baktérium is a kutyák szervezetébe kerülhet, nagy mennyiségben felvéve szalmonellák is okozhatnak hányással, hasmenéssel, kedvezőtlen esetekben akár elhullással járó megbetegedést."

Persze lehet adni neki néha, de azért bizonyos higiéniai dolgok betartásával (remélem ezt már nem kell elmagyaráznom!).

2012. ápr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%

ne higgy el mindent amit a neten olvasol könyörgöm...

Én se úgy vágtam bele a nyers etetésbe, hogy jaj most nyers húst fogok etetni és ennyi... a kutyámnak erős autoimmun betegsége volt orvostól orvosig jártunk vele és csak tömték tele gyógyszerekkel (amik mind mentek rá szépen a májára) majd az egyik doki javasolta a nyers etetést és bevált!

Összesen 6 dokival beszéltem a fele hozzá se tudott szólni a témához mert az állatorvosi egyetemen alig tanulnak erről valamit... még az állatorvosi takarmányozástan könyvet is megvettem (ez az egyetlen állatorvos képzés által használt takarmányozási könyv) egyetlen fejezet van benne a kutyák és macskák táplálásáról! ebben is a tápok összetételét elemzi és a munkakutyák diétás etetése rész az egyetlen ahol a nyers etetésről ír 1 mondatot!!! na ennyit a magyar állatorvosok képzéséről...


Külföldön a nyers etetésnek viszonylag már nagy múltja van és itthon is vannak olyanok akik 10-12 éve etetnek nyersen így már láthatóak a hatások.

Én 4 éve etetek nyers húst (pici kölyökkel is) teljesen pozitív a tapasztalatom, ha a hús jól van tárolva akkor a megbetegedés lehetősége minimális főleg ha a kutya egészségi állapota is jó. Még én is kezdőnek tartom magam a dologban így biztos ami tuti alapon rendszeres probiotikus kúrát tartok a kutyáimnak, hogy 100% ban egészséges kutyáknak agyam a húst... Az eddigi tapasztalatom az, hogy a kutyáknak jó a kondija, szép a szőre, a jellegzetes kutyás szájszag megszűnt, a végtermék minimális és jó állagú (fokozottan kell figyelni azonban, hogy rendszeresen legyenek féreghajtva az állatok) a fiataloknál a növekedési ütem lassult, az inak feszesebb és kevesebb a rendellenes lábállás vagy az ízületi megbetegedés...


Ezek az ÉN tapasztalataim, mindenki úgy etet ahogyan csak akar ha nyers etetésre szánná magát akkor olvasson nagyon alaposan utána mert szerintem csak úgy belevágni, hogy nulla háttértudása van az embernek a témáról nem lehet...


Most pedig lehet lepontozni ahogy azt teszik minden válasszal ami a nyers etetésről szól...

2012. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!