Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jön ki olcsóbban? Húst...

Mi jön ki olcsóbban? Húst főzni a kutyának vagy száraztápot adni?

Figyelt kérdés

A húst állateledeles boltban venném és tésztával, rizzsel adnám.


A táp pedig középkategóriás.


2011. jan. 8. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A hús/főzés jön ki drágábban szerintünk. 7 hónapos golden retriever kutyánk van, eddig Acana tápot kapott, egy zsák kellett neki egy hónapban 14000 forintért. Nagyon akciósan, jó áron vettük kereskedésben, szóval ez egyébként 16-17 ezer forint is lett volna.


Mióta kiderült, hogy valószínűleg csirkeallergiás, javaslatra marhahúst rizzsel kaphat jó pár hónapig csak. A második hónapban járunk ezzel a diétával, és már jóval többe van. Egy hónapban kb 20-21 ezer forintra jön ki a hús és a rizs is egyben. Egy nap egy kiló marhahúst megeszik a kutyánk, és nincs túletetve. Kb 600 forint környékén vesszük a marhahúsnak kilóját, kutyásnál. A rizst pedig 3-4 zacskóval simán megeszik egy hónapban a hús mellé.


Mindenképpen a száraztáp az olcsóbb, és fene tudja mi a jobb a kutyának..

2011. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

minda2 jó, de én a hust hentesnél venném ..pl. csirkerfarhát,v a szíve, mája vmi aprolékot ..

Az enyém kap minda2t , feleannyi tápot mint amennyi kéne neki és ezt kiegészítem mindig vmi itthoni maradékkal ..

néha fözök neki tojást is ..

2011. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

számolni kell, mindenkinek saját magának.


van-e jó forrásod húshoz? ha igen, akkor egyértelműen főzni olcsóbb.

mi ingyen szerezzük a húst (jó minőségű ráadásul), így a kutyakaja vásárlás rízs, zsír, ill. luposan por beszerzését jelenti. alma, répa nő a kertben. ennél olcsóbb max valami hipergagyi táp lenne.


érdemes baromfitelepet, vagy hasonlót keresni a közelben, aztán puhatolózni, hogy honnan lehet beszerezni kutyának való húst.

2011. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vegyesen csinálom, hetente 3x főtt hús a táp mellé, de én is hentesnél veszem:)
2011. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem jóval olcsóbban kijön a kutyatáp és azt az időt, amit a főtt étel elkészítésével töltenél a kutyával is eltöltheted, hidd el, jobban fogja értékelni. Az én kutyám Acananát eszik, középméretű (28-30 kg). Egy 18 kg-os zsák kb 2 hónapig elég neki.

A táp nem csak hogy olcsóbb, de sokkal egészségesebb is. Egy jó minőségű eledel a tápanyagokat megfelelő arányban tartalmazza és ezenkívül megtalálhatók benne a szükséges ásványi anyagok is. Én abszolút kutyatáppárti vagyok.

2011. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

a kutyakaja megfőzése összesen talán ha tíz percet vesz el az ember életéből... úgyhogy ezt cáfolnám, hogy sokáig tartana. hacsak nem egy totál kétbalkezes, konyhát csak messziről nézegető kutyásról van szó, ez nem lehet akadálya a főzésnek.

megfelelő beszerzési forrás-, illetve fagyasztó hiánya már sajnos igen.

és az sem igaz, hogy a táp sokkal egészségesebb! sosem tudhatod a táp PONTOSAN mit tartalmaz... igen, érteni kell ahhoz, hogy az ember egy megfelelő házikaját összerakjon, de szerencsére manapság már egyre több szakirodalomhoz hozzá lehet jutni. nem utolsó sorban pedig a kutya igényeihez lehet igazítani az összetételt. például most télen inkább kalóriát adok neki, mint fehérjét. (egyébként mindezt agráros végzettséggel mondom, egyebek mellett tanultam élettant, és takarmányozástant is.)

2011. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!