Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is állatkínzás...

Szerintetek is állatkínzás amit a "profi" munkakutyások (IPO) csinálnak?

Figyelt kérdés

Több éve járok én magam is kutyaiskolába,én csak a BH szintig jutottam ugyan el,mert csak egy kis termetű kutyám van,nem munkakutyám.Több nagyobb versenyen is indultam már vele BH szinten,munkakutyás táborban is voltam vele,így elég nagy belátásom van a munkakutyázásba.És nem igazán tetszik,amit ott látok.Mindenki,aki már-már magasabb szinten űzi a munkakutyázást (legyen az csak még BH szint is),képtelenek egy normálisabb eredményt elérni,anélkül,hogy szöges,illetve elektromos nyakörvhöz,lovaglópálcához hozzá ne nyúlnának.Szerintem ez lassacskán az állatkínzás alsó szintjét súrolja.


Lehet,hogy az én felfogásom a rossz,de ha egy kutya ilyen eszközök nélkül képtelen megtanulni egy feladatot (legyen az engedelmes,örző-védő,vagy már mostanság sokan szöges nyakörvvel tanítják a nyomkövetést is!!!) akkor miért kell "kényszeríteni" a kutyát a versenyzésre? És ezt az emberek tényleg tudják élvezni? Ráadásul pont ezek a munkakutyás emberek szidják a küllemkutyásokat,mert hogy egy kutya inkább dolgozzon,mint kiállításokra járjon...Részben igazuk is lenne,de milyen áron? Állatkínzással?



Nektek mi erről a témáról a véleményetek?



Tudom,kicsit össze vissza lett az írásom,csak mostanában sokat idegesítem magam ezen,és már jól esett kiírni!


2012. ápr. 11. 17:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Nekem sok munkakutyás barátom van én a küllembe is egyaránt tartozom, és egy helyen sem tapasztaltam ilyesmit. Az engedelmest még lehet kényszeríteni de akkor a kutya flegmatikus lesz, az őrző-védőt meg egyáltalán nem lehet kényszeríteni. Ez a véleményem.
2012. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát,én öv-ben pedig még olyat nem láttam,aki nem használt szögest.(nyilván nem egy kezdő kutyánál)


És mire eléri a kutya az IPO1-et,addigra már a legtöbbre az elektromos is felkerül.

2012. ápr. 11. 17:25
 3/19 Catz ***** válasza:
71%

Te írtad, neked kicsi kutyád van, a többieknek nagy. Kb 20-30 kg az eltérés.

Meg lehet tanítani neki nélküle is, de néha a szögest be kell vetni, pl eresztésnél korrigálásnál. Persze nem izomból megrántani, hanem érzéssel figyelmeztetni. Az elektromosnak több fázisa van, a gyenge bizsergetéstől a kemény rázásig. Inkább megrázatom, ha pl. elfut, minthogy legközelebb ne legyen lehívható egy másik kutyáról, vadról.. vészhelyzetben.


A lovaglópálcával el sem akarom viszont képzelni, hogy mit csinálnak -.-


Én még mindig a könnyűvezetőt ajánlom és használom, fültő alá kell tenni és még egy 50 kg-os borjú is gyönyörűen elvezethető és korrigálható vele.

2012. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Szöges nyakörves dolgot már tapasztaltam, a többit ég nem. De nem látok benne különösebb állat kínzást ha megfelelően használják.

Amúgy nem tudom el képzelni, hogy az Őrző-védőzésre és a nyomkövetére hogyan lehet kényszeríteni a kutyát?! Akár ilyen eszközökkel is......

2012. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Nekem édesapám 40 éve kutyázik, de nem alkalmazott ilyen eszközöket, amit te leírtál. Szöges nyakörve van, de az is mutatóba. Elektromos nyakörvet meg még képen sem látott szerintem.
2012. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%
* rákényszeríteni
2012. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Örzőn meg nyomon nem szó szerint "kényszerítik" a kutyát,hiszen azt neki is akarnia kell....Hanem azzal javítják,pontosítják,stb...és nekem ez a része nagyon nem tetszik.


A lovaglópálcával meg a kutyák hátsó részére csapnak,hogy gyorsan üljön,mert ugye az sem mindegy.

2012. ápr. 11. 17:33
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Amíg tudja használni, addig nem kínzás. Ez olyan dolgot, hogy a kutya nem hülye, ha világosan megértetik vele mit várnak, akkor nem fogja direkt kínozni magát, hanem megcsinálja. Egy erősebb eszközzel elvileg finomabb jelzéseket is lehet adni. Felsőbb szinten pedig elvileg elvárható a megfelelő használat, a gyakorlat persze más kérdés.

Önamgában az tehát, hogy az eszközt fikázod egy nagyon elvetélt hozzállás. Nem az eszköz fog kínozni, hanem az ember, de azt egy sima nyakörvvel is meg lehet csinálni.

2012. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja,és most azokról beszélek itt,akik verseny szinten munkakutyáznak!! (főleg akik VBre készülnek,stb)
2012. ápr. 11. 17:34
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok nálunk engedelmesnél fojtó nyakörv van de csak a sima és csak megrántjuk, őrző-védőnél pedig kizárólag k9 hám. Ha fojtod annak semmi értelme a fogásra nem lehet kényszeríteni.
2012. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!