Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is állatkínzás...

Szerintetek is állatkínzás amit a "profi" munkakutyások (IPO) csinálnak?

Figyelt kérdés

Több éve járok én magam is kutyaiskolába,én csak a BH szintig jutottam ugyan el,mert csak egy kis termetű kutyám van,nem munkakutyám.Több nagyobb versenyen is indultam már vele BH szinten,munkakutyás táborban is voltam vele,így elég nagy belátásom van a munkakutyázásba.És nem igazán tetszik,amit ott látok.Mindenki,aki már-már magasabb szinten űzi a munkakutyázást (legyen az csak még BH szint is),képtelenek egy normálisabb eredményt elérni,anélkül,hogy szöges,illetve elektromos nyakörvhöz,lovaglópálcához hozzá ne nyúlnának.Szerintem ez lassacskán az állatkínzás alsó szintjét súrolja.


Lehet,hogy az én felfogásom a rossz,de ha egy kutya ilyen eszközök nélkül képtelen megtanulni egy feladatot (legyen az engedelmes,örző-védő,vagy már mostanság sokan szöges nyakörvvel tanítják a nyomkövetést is!!!) akkor miért kell "kényszeríteni" a kutyát a versenyzésre? És ezt az emberek tényleg tudják élvezni? Ráadásul pont ezek a munkakutyás emberek szidják a küllemkutyásokat,mert hogy egy kutya inkább dolgozzon,mint kiállításokra járjon...Részben igazuk is lenne,de milyen áron? Állatkínzással?



Nektek mi erről a témáról a véleményetek?



Tudom,kicsit össze vissza lett az írásom,csak mostanában sokat idegesítem magam ezen,és már jól esett kiírni!


2012. ápr. 11. 17:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Örzőbe az eresztésnél használják,illetve a vezethetőség résznél.
2012. ápr. 11. 18:18
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj kérdező, de nincs elég rálátásod a dologra.Szöges nyakörvet főleg öv-nél használnak eresztés, felugatásnál a blokkolásnál és felugatásból való kihívásnál.Nyomkövetésnél talán azért használják páran , mert siet a kutya ami hiba.Lovaglópálcát pedig mint már írtad ültetésnél , fektetésnél hogy gyorsabb legyen a kutya, valamint pozíciót is nagyon jól be lehet állítani vele, mert ugye komoly versenyen nem mindegy hogy 2 cm-el előrébb van-e a kutya mint kéne.Elektromoson vannak fokozatok így arról nem szeretnék sokmindent írni előttem már leírták.

Egyébként ezek a munkakutyák eléggé jól terhelhetőek, és elbírják az ilyen eszközök használatát.Már kisebb versenyeken is követelmény az, hogy a kutya szeressen dolgozni, ha ezek az emberek kínoznák a kutyáikat az meglátszana a munkájukon is, és nem jutnának ki mondjuk egy vb-re.

2012. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem egész egyszerűen sietnek, azért használnak ilyen eszközöket a gyorsításhoz. Kínzásnak nem nevezném, mert az ŐV-hez lelkesen dolgozó kutya kell, azt meg a rossz bánásmód kiveszi a kutyából. Egy kínzott kutya nem csinálja energikusan azt, amit kínzással tanítottak meg neki. Szóval nem értek vele egyet, de azért nem is rágódom rajta. A következő kutyás generáció nagyobb része már klikkeren nő fel, magától változni fog a hozzáállás.
2012. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
(Mondom ezt úgy, hogy lelkes híve vagyok a fojtónyakörvnek, és elismerem a szöges és az elektromos létjogosultságát is, hasznos eszközök, csak túl sok hozzá nem értő használja őket, illetve aki ért hozzá, az is gyakran egyszerűségből előbb nyúl ezekhez, mint a türelméhez.)
2012. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az élvonalbeli munkakutyások mindig használni fognak ilyen eszközöket, ugyanis olyan szintre nem lehet kényszer nélkül felkészíteni egy kutyát, ráadásul nehezedik is a versenyfeladat pár évente.
2012. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kínzás. Az a baj az, hogy te nem látsz rá. Mint mondod neked kicsi kutyád van és nem munkakutya. Nos először is nem tudod így elképzelni, hogy egy nagy kutya milyen erős, másodszor a jellemük is teljesen más. Míg lehet, hogy a te kutyádnak az is elég ha csunyán nézel rá, addig lehet ettől egy munkakutya kiröhög. Nem minden kutyának elég a kutyulimutyuli amikor tanítod, főleg nem amikor ilyen ösztönöket hoznak ki belőle.

Nézz meg egy videót a versenyekről. Neked már a boldogság a képükön is pont elég meggyőző.

http://www.youtube.com/watch?v=x6w_o5OTvQQ&list=FLcq4WA0J6ne.. például ez most a kedvencem. Szerinted szomorúnak tűnnek?

2012. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Hát akkor én pont a "jó" munka kutyás részhez tartozhatok mert körülöttem aki dolgozik kutyával annál (magamnál is :)) ilyet nem láttam. Lovagló pálcánk van de az arra jó h ha kitolja a seggét egy kis ÉRINTÉS kell az oldalára tenni (egy lehelletnyit) csak azért mert a kutya nem szereti ha valami idegen dolgo hozzá ér, kihangsúlyozom érintés nem ütés pöckölés vagy mit tudom én ÉRINTÉS a kutyának nem fáj!! Sajnállak hogy ilyenekkel veszed körbe magad :/
2012. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

20:42

És milyen eredményeket értetek el eddig ?

2012. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyomkövetésnél azért is szokták a szöges, amikor a kutya lemegy a nyomsávról, akkor korrigálnak vele, de általában 2 pórázzal viszik, az egyiken van a szöges, de a simával megy a kutya. Nem tartom állatkínzásnak, mint már sokan írták, nem ész nélkül használják ezeket az eszközöket. Tudni kell őket alkalmazni.
2012. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!