Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tovább? (sétáltatásnál)

Hogyan tovább? (sétáltatásnál)

Figyelt kérdés
Megbeszéltük az egyik barátnőmmel aki a közelben lakik, hogy elmegyünk kutyát sétáltatni együtt (mindketten visszük a saját kutyánkat.) Eddig is voltunk sétálni, de mindig csak egyikünk kutyájával. Találkoztunk, a kutyák megszimatolták egymást és elindultunk. Flexi pórázom van, amikor sétálok hagyom hogy a kutyám eltávolodjon, de elég engedelmes és szabadon is szoktam sétáltatni ha van rá lehetőség és mindíg vissza szokott jönni, de most furcsa volt. Nem ment előre meg nem szimatolt csak ment a lábam mellet és időnként kérdő szemekkel rám nézett. Ez nagyon szokatlan tőle mert csak akkor megy a lábam mellet ha megkérem rá és most hagytam volna, hogy szabadon menjen. A barátnőm kutyája legelöl ment és felderítette a terepet és időnként visszajött és odament az enyémhez megszimatolni de ilyenkor az én kutyusom morgott rá (nem fenyegetően csak figyelmeztetésképpen). Hogyan lehetne azt elérni, hogy nyugodtan sétáljon ugyanúgy ahogy egyedül szoktunk?

2012. ápr. 11. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Sétáljatok gyakrabban együtt a másik kutyával és majd megszokja.
2012. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedem. Köszönöm a választ.
2012. ápr. 11. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Rövid pórázon sétáljatok együtt eleinte, vagy hát legalábbis a séták elején, a morgást meg mindenfajta kekeckedést pedig azonnal tiltsátok meg, hogy tudják, hogy az elvárt viselkedés a békés együtt sétálgatás.
2012. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!