Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az óriás...

Hogyan szoktassam le az óriás schnauzer kutyámat a támadásról gazdája felé?

Figyelt kérdés
A kutyám 3 éves, óriás schnauzer kan kutyus. Régebben is morgós volt, az ételére rá nézni sem lehetett, már kölyök korában sem, hiába próbáltuk nevelni. Ma már addig fajult a dolog, hogy a játékai, a vizes tál miatt is bele kap a gazdájába, rendesen támad, harap, utána pedig ha rá szólunk, hogy nem szabad, rossz kutya, még neki áll feljebb és újabb támadásra készül! Mit tehetnék vele, hogy meg jöjjön az esze?Az elaltatáson gondolkozunk,de én nem szeretném!

2012. ápr. 12. 08:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Értem. Elnézést!


De akkor miért nem viszed el Te?

2012. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Tökéletesen így van! A fajtamentés vállalja a mentésre szoruló kutyák rehabilitációját, gyógyítását, kimaradt szocializációját. Azért vannak, hogy ezek az "elrontott", sérült, megunt, megöregedve kidobott kutyák is esélyt kapjanak és tőlük a megfelelő, immár végleges gazdihoz kerüljenek. Körültekintően, ellenőrizve és házhoz szállítva olyan gazdának adják a kutyát, aki ahhoz az adott kutyához megfelel. Nézd meg a honlapjaikat, mit is csinálnak ők. Sajnos a schnauzer fajtamentés tudtommal támogatottság hiánya miatt megszűnt.
2012. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Mert szerintem az lenne a legnagyobb segítség a kérdezőnek, ha valaki aki ért hozzá, mondjuk innen is ahogy elnézem, kimenne hozzá és megoldaná a problémát.


Hm?


Valaki?


Mert ezt írásban nem lehet megoldani.


Én nem értek hozzá sajnos.

2012. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, mert kedves előző ez így működik...

Amit más elcs*szett azt más hozza helyre. Én elmondtam neki, hogy én mit tennék a helyében. Ezt ingyen senki nem fogja megoldani neki, neki kell érte tennie. Így van, írásban ezt nem lehet elmondani, mit kell csinálnia, de ő tette fel itt a kérdést, a tanácsokon és iránymutatáson kívül mit kéne tennünk szerinted?

Ezzel vagdalkozni, hogy ahelyett, hogy a szánkat jártatjuk menjünk kicsit, nem is tudom, hogy mi a jó szó rá. A lényeg a lényeg, hogy nem a mi dolgunk a kérdező problémájának fizikai megoldása. Azt NEKI KELL ráadásul piszok nagy munka.


A kérdésről a véleményemet már leírtam, arról nem beszélnék még többet, mert felesleges.

2012. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
A másik az, hogy az itt válaszadók nem szakemberek. Ők a saját kutyájukat próbálják a lehető legjobban nevelni, és az hogy neki ez sokkal jobban sikerült mint a kérdezőnek az nem jelenti azt, hogy más problémáját, ami már nagyon elfajult meg tudják oldani. Ha meg tudnák oldani, akkor nem itt adnának tanácsot, hanem pénzt kérnének az ilyen infokért.
2012. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves 13.

igen a fgajtamentősegít,de akkor elveszi a kutyát.

Vagy lehet trénert fogadni és akkor akutya maradhat.

A kérdezőnek kell eldönteni mit választ.

2012. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nos...az előző 2 kutyánk is óriás schnauzer volt,és soha semmi ilyen gondunk nem volt velük,ugyan úgy neveltük!Szeretett teljesek voltak,mi voltunk a gazdájuk ,főnökük és ezt el is fogadtunk,természetesen nem erőszakkal közeledünk a kutya felé,nyugodtan próbáljuk meg elkerülni a támadását,de ő ennek ellenére is támad!Lefekszik,hogy menjünk oda megsimogatni,aztán mikor lehajolunk ránk támad...sosem volt ilyen...egyik kutyánkkal sem...tehát fogalmam sincs,h hirtelen mi baja lehetett,2 nap alatt 3x támadt...az ezelőtti támadása tavaly nyáron volt..
2012. ápr. 12. 13:16
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nah, azért álljunk már meg egy szóra!

Az valóban az ő óriási nagy hibájuk, hogy nem szabadott volna kutyát venniük főleg nem ezt a fajtát, ha nem értenek hozzá, de azért nem az állat a hibás, hogy felelőtlen, rossz gazdához került!

Engedtessék már megjegyeznem, egy éles példával élve, hogy az engedetlen, makacs, hisztis kamasz gyerekünket sem részesítjük eutanáziában, sem nem adjuk otthonba, de azért azt sem lehet hagyni, hogy a kutya kárt tegyen vkiben!!!

Szerintem minél hamarabb kérjétek szakember véleményét, aki el tudja dönteni rólatok, hogy alkalmasak vagytok-e vagy nem a feladatra, ez egy veszélyes helyzet mindkét fél számára. Te megsérülhetsz, minimum, őt meg elaltathatják, ha kárt tesz vkiben, egyik sem jó, egyik se történjen meg! SZAKEMBER!!!

És sok tanulás, gyakorlás mielőtt újra kutyát vesztek, de csak egy kistestű ölebbel próbálkozzatok! Velük is meggyűlhet a bajotok! :) Elég akaratosak tudnak ők is lenni!

2012. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyunk felelőtlenek,fel nevelkedett már nem 1-2 kutya a mi családunkban,és egyik sem tanúsított hasonló magatartást..tehát részben biztosan hibáztunk mi is,de szerintem ez nem normális,hogy neki támad a gazdájának minden ok nélkül...minden veszély nélkül..ez a kutya hibája,sosem volt egyik sem ilyen,és mind UGYAN AZT a nevelést kapta.
2012. ápr. 12. 14:06
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nos, amíg nem vagy hajlandó elfogadni, hogy a kutya nem lesz magától ilyen, addig nem fogod tudni megoldani a helyzetet.


Lehet, hogy már felneveltél 1-2 kutyát, de valószínüleg szerencséd volt, hogy azok nem domináns személyiségek voltak. A jelenlegi kutyád az, és nekik SOKKAL erőteljesebb (nem erőszakos!) nevelés és gazda kell. Nyílván az én kutyáma, aki totálisan nem domináns sose támadna meg, de viselkedési probléma nála is előfordulna, ha nem tartanám kézben a dolgokat. Nekem kevesebb idő, és könnyebb feladat "magam alá gyűrni" mintha domináns lenne. Szóval hidd csak el, hogy az van amit mondunk. De egyébként nem szükséges minket meggyőzni, csak tegyél valamit. Pl amit ajánlottunk páran, keress fel egy szakembert. Tudom, hogy az állat megölése sokkal könnyebb, de az attól még nem megoldás és a saját kudarcotok. Persze véleményem szerint.

2012. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!