Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megugatott a kutyánk!?

Megugatott a kutyánk!?

Figyelt kérdés

Tegnap a férjemet ugatta meg, amikor bement arra a területre az udvaron, ahová a kutya nem mehet be.

Ma reggel pedig engem ugatott meg, amikor mentem ki a kapun. Amikor rászóltam, akkor is folytatta. Mikor léptem felé és mondtam, h NEM, akkor hátraugrott, kicsit megriadt, de ugatott tovább.

5 napja került hozzánk, másfél éves mentett boxer-roti keverék(nek tűnik). A dominancia gyakorlatokat csináljuk vele, minden nap foglalkozunk vele.

2 napja pedig megkapta a kezem, mikor a labdát nem akarta odaadni játék közben, és én el akartam venni.

Fizikailag fenyíteni nem merem, mert 9 hónapos terhes vagyok, félek, h nekem ugrik.


Köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 12. 08:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nagyon rövid időt kapott még ahhoz, hogy bármilyen következtetést le lehessen vonni. Nem tudja még, hogy mi történik vele. Én azt tanácsolom, hogy tartsd a kapcsolatot az eddigi ideiglenes befogadójával, nála jobb tanácsokat senki nem fog tudni adni. Örülni fog neki, hisz az a célja, hogy a védence révbe érjen. Még sok türelem kell hozzá és következetesség. Ne add fel, csak idő kérdése a változás!
2012. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Igaza van mindenkinek, türelemmel talán javulhat a helyzet, csak az a kérdés, szabad-e kockáztatni gyerekek épségét? Ha csak ketten lennétek, vagy nagyobbak lennének a gyerekek, akkor ok, de 3 gyerek mellett nem hiszem, hogy sok időd lesz a kutyára.

És OK, hogy nem mennek ki egyedül, de mi lesz, ha mentek valahová, vagy épp jöttök haza, és akkor is nektek megy? Nem fogod tudni megállítani...

Én is sajnálom a gazdátlan állatokat, de azért a gyerekek érdeke és biztonsága sokkal fontosabb.

2012. ápr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Keressetek szakembert, aki segít, biztos ami biztos.

Sétáltatjátok egyébként minden nap rendesen? A kötődést és az egymáshoz való viszonyt szépen lehet alakítani a napi séták során, és nem mellesleg a kutyának is szüksége van rá.

2012. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ, sokat segített.

Eszerint jól éreztem, és tényleg komolyabb jelzés értéke van ezeknek az ugatásoknak.

Az ideiglenes gazda, akinél már több kutya volt és nála is több hónapot volt ez a kutya, azt mondta, hogy soha semmilyen agressziót nem látott ember felé ezen a kutyán. Kifejezetten emberbarát, agressziómentes volt.

Mindenképpen el szeretném vinni szakemberhez, de akihez mentünk volna a hétvégén, őt megműtötték, mert megharapta egy kutya.

Így nem tudom kihez forduljak :(.

Jó, hogy itt van ez a kutya, mert mégiscsak jelez, ha vki itt ólálkodik a kerítés körül. És ezért nekem megnyugtató.

Egy pici kölyökkutya nem tudna jelezni, és ez a kutya nem annyira öreg, h ne lehetne még nevelni.

2012. ápr. 12. 12:21
 15/16 anonim ***** válasza:
Olyan szakembert keress, aki hozzátok elmegy, és megnézi, hogy konkrétan mit és hogyan csináltok rosszul. Más környezetben másképp viselkedtek ti is meg a kutya is.
2012. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia, hát nem vagy egy könnyű helyzetben, először mikor olvastam, csomó minden eszembe jutott, hogy miért és miért most, szülés előtt, miért pont ilyen fajtát, stb. De mikor tovább olvastam, kicsit megértettelek. Ugyanis hasonló helyzet miatt lett nekünk is kutyánk. Nálunk is járt betörő, azzal a különbséggel, hogy nálunk nem kertes a ház, hanem lakásban lakunk, fsz-en. És nem azonnal lett kutyánk, hanem mikor 2 éves lett a gyerek.Előbb nem mertem és pont azért nem mertem felnőtt-pláne mentett kutyát, mert nem ismerem az előzményeit a kutyának, miken ment keresztül stb. Viszont nálatok nem a lakásban van, az se mindegy, azért nálunk tényleg velünk él a kutya. Kár, hogy nem előbb írtál, mert mondtam volna, hogy inkább vegyél egy növendék németjuhászt, az már kb fél évesen is kiváló házőrző, nade mindegy is, a kutya már megvan.

Szerintem az, hogy játék közben megkapott, az nem az agresszió jele. Viszont valamit jelez, ami érthető is, hisz nemrég került hozzátok és nincs a rangsor még tisztázva nálatok, az meg, hogy megugatott, szerintem a bizalmatlanság és esetleg a félelem jele is lehet. Azt akartam ajánlani én is, de írtad, hogy szakemberhez fordultok, azt midnenképp tegyétek meg! Akkor biztos, hogy minden rendben lesz, ha be is tartjátok, amiket mond és hát nem ártana elvinni kutyasuliba is időnként, a Ti érdeketekben! Azért a gyerekeknek is meg kell mondani, mit szabad és mit nem. Mivel ugyebár már nem kölyök a kutya. Nálunk pici korban került ide a kutya, és mégsem volt akkora gond, ha a nagyobb gyerek futott és a kölyök kutya közben elkapta a nadrágját, igaz a kutyára rá lett szólva, de a gyerekre is, hogy ha jót akar, ne szaladjon a kutya előtt, mert akkor el akarja kapni. Szoval lett egy jópár szabály felállítva. Nálatok is gondolom már pár dolgot megtanultak a gyerekek is a kutyával kapcsolatban. Ha esetleg egy darabig nem mered elvenni a lasztit tőle, akkor ajánlom, hogy 2 labdával dobálj, így amíg fut az egyikért, Te felveszed a másikat. De tényleg minél több játék, foglalkozás kell neki, hogy nőjön a bizalom.

2012. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!