Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának milyent érdemes...

Első kutyának milyent érdemes választani?

Figyelt kérdés
Német juhász szeretnék. Kertes házhoz, udvarban lenne tartva. Nem tudom mennyire jó első kutyának egy német juhász, nem szeretném elszúrni a nevelését. Szeretném iskolába vinni, jó ÖV kutyát faragni belőle. Az lenne a kérdésem, hogy kan avagy szukát lenne érdemesebb elsőre vennem? Melyik engedelmesebb? Sajnos nincs tapasztalatom kutya nevelésben. Minden tanácsot szívesen fogadok
2012. ápr. 12. 09:05
 1/3 anonim válasza:
Ha tényleg akarod tanittatni akkor nagyon jó választás a Német juhász.szerintem a neme nem számít.Bár mindenki azt mondja hogy a kan kutyák agreszivebbek de nem minden esetben van ugy!Jó választás volna szerintem még a Golden Retriver is.
2012. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első kutyának olyan való, ami passzol hozzád, semmilyen más kritériumot nem kell figyelembe venni. Ha te úgy érzed, elég határozott vagy egy német juhászhoz, lesz időd-energiád minden nap sétáltatni, tanítani, és nem fogsz idegbajt kapni tőle akkor sem, ha kamaszodik, akkor hajrá.

A neme meg mondjuk kevésbé fontos, mint a temperamentuma. Első kutyának szerintem ne azt válaszd, amelyik először a nyakadba ugrik az alomban, hanem valamelyik visszafogottabbat, egy közepesen aktívat, aki azért tisztelettel fordul a körülötte lévőkhöz. Mondjuk egy jó tenyésztő úgyis fog segíteni, hogy első, de dolgos kutyának melyiket adja.

2012. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Esetleg egy jó kennelt, tenyésztőt tudtok ajánlani?
2012. ápr. 12. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!