Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyussal kapcsolatban...

Első kutyussal kapcsolatban lenne pár kérdésem? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Kaptam egy kistestű kutyust (yorki) 8 hetesen hoztuk el pár napja.( Tk-s) A következő kérdéseim lennének: Ha bemegyek vele valahová állandóan nyüszít kézben nem marad. Erről, hogyan lehetne leszoktatni, hogy ne nyüszítsen,kapálódzón? Kutyaszállító boxal hasonló a helyzet. Illetve hámot vagy nyakörvet vegyek neki? sima egyszerű pórázt vagy futó pórázt? Mennyit sétálhat egy ekkora kutyus? bolha és kullancs irtás? Tudom ez az orvos feladata lenne de nagyon felelőtlen dokik vannak itt a környéken, a kötelező oltásokon kívül semmit nem bízok rájuk. Illetve a kiskutyám állandóan habzsol és utána ki is hányja a kaját. Erről, hogyan lehetne leszoktatni? Illetve mit érdemes még beszerezni egy ilyen pici manónak? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 12. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Te mondd, majd ha gyereked lesz, akkor is otthon fogsz meglepődni, hogy azt sem tudod, hogyan kell pelenkát cserélni? Mielőtt - ELŐTT! - felelősséget vállalsz egy élőlényért, már tudnod kell, hogy pontosan mit vállalsz, nem utána kitalálni, hogy úristen, én nem ez akartam...

A hisztijét hagyd figyelmen kívül, vagy ha nagyon idegesít, emeld meg a nyakbőrénél és rázd meg. De ne csak cibálgasd kicsit, hanem rázd, ahogy az anyja tenné. De persze a legjobb, ha a saját kicsi lábán hagyod menni, nem kell ölben cipelni, végső soron kutya, nem játékbaba.

Szállítóboxba be kell szoktatni, nem lehet csak úgy rávágni az ajtót és elvárni, hogy rendesen viselkedjen. Etesd a boxban, ne csukd rá az ajtót, legyen otthon is az a kis kuckója, ahova visszavonulhat pihenni.

Nyakörvet vegyél neki, amíg nem tud normálisa sétálni, és lehetőleg normális pórázt, ne flexit, mert azzal nem lehet nevelni, márpedig kicsi kölyökként szüksége van a nevelésre, meg kell neki tanítani az alapvető szabályokat a nyugodt együttéléshez.

Annyit sétálhat, amennyit akar. Attól, hogy kicsi, még kutya, nem lesz baja egy kis testmozgástól.

Bolha és kullancs irtás: igen. Erre mást nem tudok mondani, vegyél neki cseppet.

2012. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szerettem volna kutyust vállalni de még nem most! Viszont a párom meglepett vele és hirtelen jött így nem volt időm felkészülni. De szeretném neki a legjobbat adni és következetesen nevelni. Azért vittem kézben mert pórázt meg nyakörvet akartam neki venni de a boltban nem volt ilyen pici kutyára való.
2012. ápr. 12. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen hová akarsz vele menni? Amíg nincs meg minden oltása nem is ajánlott kivinni.

Az én kutyámnak hámja van, és flexi póráza (utóbbi szinte soha nincs rajta, mert nagyon szófogadó) Hámmal viszont egy szertelen kutyát nem lehet irányítani. Javaslom menjetek majd kutyaiskolába, az nagyon sokat fog segíteni a későbbiekre nézve.

Egy kölyök kutyát naponta 4-5 alkalommal le kell majd vinni, hogy a szobatisztaságot megtanulja. Mennyit sétálhat? Amennyit bír.

Nekem is yorkim van, 1 éves kora után már 10-15 kilométeres gyalogtúrákra mentünk. Előtte is lehet vele sétálni, biztos nagyon fogja élvezni, hogy kint lehet. Persze nem minden sétának kell hosszúnak lennie, de az egyik simán lehet 1 órás. A többi pedig 5-10-15 perc, ha van időd, és a kutyusnak kedve, akkor 30-40 perc is. Ezt Neked kell kitapasztalnod.

Bolha és kullancs ellen vannak spot-on készítmények, de nézz utána, mert egy bizonyos kor fölött lehet csak rájuk tenni. Én Advantixot használok, az bevált.

Az etetésre figyelj oda. Ő még ehet naponta 3x, később már csak 2x kell enni kapnia. Elosztod 3 felé a tápot, és leteszed elé a tápot (mindig séta után kapjon enni, nem tesz jót a kutyáknak, ha teli hassal sétálnak) Előtte hagyod 5-10 percig a tápot, annyi ideje van megenni, utána elveszed. Ha habzsol, akkor azt szokták csinálni, hogy egy nagyobb tálba teszed a kaját, és teszel közé nagyobb köveket, amiket logikusan nem tud lenyelni, viszont úgy egy kicsit macerásabb, és több időbe telik megenni.

2012. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

ne mond nekem,fressnapf-be pont most néztem milyen miniatűr nyakörvek vannak! Pórázból meg ne flexit vegyél!

Nyakörvre visszatérve,ezeket lehet ám állítani is! Fresnapfbe meg van féregtelenítő, bolha-kullancs elleni-t még nem használhat azt csak 3 hónapos kor után! Mit adsz neki enni? Lehet nem azért hányja ki hanem mert nem bírja az adott kaját! napi 4-5ször adj neki tápot kis mennyiségben! Ajánlom erre a royal canin start tápját!

Box-ban meg a miénk is rettegett, én ezért vettem kutyatáskát amivel közel érez magához és nem fél! Nekünk nem azért kellett mert nem sétál hanem buszra,vonatra nagyon praktikus! Kutyához még sétánál ne engedd oda míg nincs meg minden oltása,olyan helyre vidd ahol kevés a kutya! Futtatókat felejtsd is el addig:) Vegyél neki jutalomfalatot is hogy legyen motivációja a tanulásra,ebből is van direckt kölyköknek való! Miénk a pedigréé tejes falatkáit imádta ebbe a korban!

Ha van még kérdésed szólj!

2012. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Advantix 7 hetes kortól adható, ha jól tudom.
2012. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam, hogy sehol nem kapni de itt ami van a városban kutyás bolt ott nem volt de megrendelték neki pestről. Nem akarom még kivinni az utcára de addig itt az udvarban szeretném tanítani, hogy szépen mennyen majd. Igazából nem értem ezeket a támadásokat és durva hangnemet. Azért tieteket kérdezlek mert az állatorvos és a kutyás bolt is csak arra megy, hogy a szar termékeit eladja. Illetve kíváncsi vagyok a személyes tapasztalatokra, hogyan érdemes kezdeni a nevelést illetve ne vegyek felesleges dolgokat. Amúgy Royal Chanin Junior tápot eszik. Azt mondták adhatom már neki nem kell a starter
2012. ápr. 12. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:
4%

Azért a támadó hangnem, mert felelőtlenül vettél magadhoz állatot. Értem én, hogy a párod volt, de összességében véve akkor is felelőtlen döntés volt. Nem fogunk hozzá jópofizni, sajnálom.

Egyébként a kérdéseidet feltehetnéd a tenyésztőnek is, azért van, hogy segítsen - feltéve hogy normális tenyésztőtől van, és nem 30ezerért vette a párod az expresszen.

2012. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Összejöttek már megint a "jó" emberek, úgy látom!:( Nem érdemes már itt kérdezni.
2012. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért, tán nem válaszoltunk a lecseszés mellett?
2012. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!