Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek az ilyen embernek kutya?

Minek az ilyen embernek kutya?

Figyelt kérdés
A hátsó szomszédunknak van 3 nagytestű keverék kutyája. Mikor ideköltöztünk (1.5 éve) még csak 2 volt, de azóta beszerzett még egyet. A kutyák az egész napot egy amatőr módon összetákolt kennelszerű valamiben töltik (nem teljesen zárt, hanem egy kis lemezekből összetátkolt valami, ami le van zárva egy lemezzel, nem tudom jobban elmagyarázni). A pasas 20 percre engedi ki a kutyákat reggel 8 körül, és ez a napi mozgásuk. Estére sincsenek kiengedve. Abban a 20 percben mikor kint vannak szaladgálnak, játszanak, látszik rajtuk hogy hihetetlenül örülnek hogy vére szabadok. A "kennel" kb 3x3 méter lehet, ahogy ki tudom venni a nagy dzsumbujban. A kutyák nem soványak, tehát etetve vannak rendesen (gondolom maradékkal). Az egyiknek viszont valami baja van, talán diszpláziás (nem tudom az hogy néz ki), úgy megy mintha mindig kakilnia kéne, be van görnyedve a kutya. Kérdem én, minek neki kutya? Nem foglalkozik velük, kiengedi 20 percre őket, addig visszamegy a házba, majd kijön bezárja őket, gondolom este odaveti eléjük a vacsorát, ha ugatnak kiüvölt nekik hogy szétb@szom a fejeteket rohadt dögök és ennyi). Verni szerintem nem veri őket szerencsére. Még házőrzésre sem jók, mert estére is be vannak zárva.
2009. jún. 18. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, amit soha nem fogok megérteni. Szomszédainknak volt egy kutyájuk, nem foglalkoztak vele, rendszeresen szökött, rombolt. Egyszer elveszett és elütötte egy kocsi. Pár nap múlva beszereztek egy menhelyen született kutyát, aki annyira gyáva, hogy amikor egyszer elutaztak és mi etettük, a húgom el akarta vinni sétálni, de a póráz látványától annyira megijedt, hogy elbújt a kertben és órákig nem találtuk. Ha idegenek próbálják megsimogatni, lelapul, láthatóan retteg. Nem bántották, csak nem szocializálták. Annak ellenére, hogy tudták, nem lesz idejük foglalkozni vele, befogadtak egy olyan kutyát, akivel miden nap órákat kellett volna foglalkozni, hogy rendbejöjjön. Nem értem. A másik szomszéd vett 1 mudit és csodálkozott, amikor mondtam, hogy a mudi munkakutya és minden nap foglalkozni kell vele.
2009. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet fel kellene jelenteni és bezáni őt is 3x3 méterre!

Kérdezted már tőle amúgy, hogy miért nem engedi ki a kutyákat??

Fel nem tudom fogni, hogy miért jó így kutyát tartani...Szegények...Szólni kellene valami állatvédő szervezetnek, és elvenni a kutyákat.

2009. jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem :S Sajnos sok ilyen van!Ismerek valakit aki a lakásban tartja egésznap. Van a kutyának külön szobája és csak néha mennek át azon aszobán... akkor is hozzá sem szólnak.Szegény kutyus csak alszik egésznap.:S Most vettek még egy kutyát és a régi jobban el van hanyagolva :/. Van egy másik véglet. Egyik szomszédom ásványvizet ad a kutyáinak, főz nekik ( pörköltet,spagettit)stb. Az sem jó, el is vannak hízva szegénykék :/
2009. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van nálunk is végre állatvédelem, tegyél feljelentést, már csak a beteg kutya miatt is! Ha félsz, lehet névtelenül is! De valamit tegyél,jó?
2009. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!