Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni a szomszéd...

Mit lehet kezdeni a szomszéd kutyákkal? Többi lent

Figyelt kérdés
A szomszédomnak van két idióta, neveletlen kutyája, akik rendszeresen átjárnak a mi kertünkbe. Azért nem lehet macskám, és nem engedhetem ki a nyulakat felügyelet nélkül, még karámba se, mert bármikor át tudnak jönni, és agresszívak minden más állattal. Ma délben itt voltak a teraszon. Nem átul a kertben, a teraszon, és támadták a kutyánkat. Én kimentem hazaküldtem őket, utánuk mentem és a gazdájuk ott ácsorgott a saját kertjében és bambán meredt rám. A múltkor ugyanez volt, csak a húgom volt itthon, ő majdnem szívbajt kapott tőlük, gyorsan behívta a mi kutyánkat és becsapta az orruk előtt az ajtót. Kezd nagyon elegem lenni belőlük, vagyis inkább a gazdájukból, aki fel van háborodva hogy kiabálunk a kutyákkal, mert szerinte a mi hibánk, hogy azok átugranak a másfél méteres kerítésen. Érdekes a mi kutyánk is át tudna menni, de eszébe sincs mert tudja hogy nem szabad. Abba még belemegyek hogy ne legyen cica, nem akarom hogy meghaljon, a nyuszik mellett mindíg ott vagyok, de a kutyát nem zárhatom be a lakásba, és a húgomat meg főleg nem. Mit tudnék tenni szerintetek? Történne valami ha feljelentenénk? Esetleg ha sintért híunk mikor itt vannak a kutyák? Akkor mi lesz a kutyákkal? Azt nem akarom hogy bajuk legyen...
2012. ápr. 12. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Először beszéljetek a szomszéddal, mondjátok el neki, hogy titeket nagyon zavarnak a kutyák, féltek tőlük, bántják az állataitokat. Először normális hangnemben, szépen kérjétek meg. Ha nincs foganatja, utána lehet feljelentéssel, gyepmester kihívásával dobálózni, nem hiszem, hogy ezt megkockáztatja.
2012. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már próbáltunk beszélni vele, de állítja hogy a kerítés rossz, mert át tudják ugrani a kutyák, a mi kutyánk meg hergeli az övéit, mivel ugat, mikor azok is ugatnak. Egyébként nem ugat, nem is nagyon törődik velük, ha átjönnek megpróbálja védeni magát. Szerintem sintért fogunk hívni. Csak nem akarom hogy bajuk legyen a kutyáknak, mert szerintem meg lehetne őket nevelni, ha mondjuk megpróbálná.
2012. ápr. 12. 21:17
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a választ. (:
2012. ápr. 12. 21:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyákról van szó? (Tiéd, és a szomszédé)

Az a kerítés-rész kinek a felelőssége?

2012. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, ki vagyok akadva, hogy mekkora az Iten állatkertje és milyen alacsony a kerítés... Ez persze nem Rád, hanem a szomszédodra vonatkozik.

A szomszédnak kutya kötelessége a kutyáit saját területen belül tartania, ha ehhez kevés a másfél méteres kerítés akkor csináljon/csináltasson két és fél métereset.

Szerencsésnek mondhatja magát a szomszéd, hogy ilyen szomszédja van, mint Te, én biztos nem lennék ilyen türelmes és toleráns, pedig nagy kutyabolond vagyok, de ha az enyémnek baja eshet miattuk...

Próbálj vele beszélni és szót érteni, ha ez nem megy akkor a helyi Önkormányzathoz, jegyzőhöz fordulhatsz szerintem segítségért. De ilyet ne is mondjon, hogy a Ti hibátok, hogy átjönnek, mert ez nagy baromság.

Ha gyepmestert ill. sintért hívsz akkor ő simán befogja és elviszi a kutyákat, de azt írtad, hogy ezt nem akarod.

2012. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megint én, a 21:38-as.

Jogos a kérdés a másik hozzászólótól, hogy az a kerítés amin át tudnak jönni a kutyák, az kihez tartozik? Hozzátok vagy a szomszédhoz?


(tudod, ha szemben állunk a házzal, tehát az utcafrontról nézzük akkor a jobb oldali a saját, a hátsó fele-felében közös, a bal oldalit a szomszédnak kell rendben tartania. :) )

2012. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Valami fura keverékek, nem tudtam őket annyira megfigyelni, az enyém puli(elvileg) de ő nagyon nyugodt természet, más kutyákkal is mindíg jól kijön, ha nem piszkálják. A kerítést már megtoldottuk, de így is átjönnek, és most sajna nicns pénzünk beton kerítést emelni, simán felmásznak a rácson mikor bevadulnak. De a kerítés kő részére is fel tudnak ugrani, nem látom mi van ott, de biztos vagyok benne hogy van ott valami, amire fel tudnak menni, mert fizikai képtelenség hogy oda egy kutya felugorjon segítség nélkül. Meg fogjuk csinálni a kerítést, csak már tényleg nem tudunk mit csinálni vele, egyrészt anyagiakban sem állunk most úgy, másrészt a kő részen én nem látok át, jó nem vagyok egy égi meszelő, de azért 160cm vagyok, és lábujjhegyen sem látok át, tehát kb 180 magas. Holnap hátul is megpróbáljuk megcsinálni akkorára, de nem hiszem hogy sokat fog érni.
2012. ápr. 12. 22:20
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2012. ápr. 12. 22:20
 9/11 anonim ***** válasza:

sintér...A páromat ismerve engem vagy valakit a családban esetleg megmarna egy ilyen dög lelőné a francba.

NEhogy már rettegnetek kelljen a saját portátokon! A kedves szomszéd is kapna azthiszem....


23N

2012. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy lapátot és erezd meg vele őket...én tuti azt csinálnám....nehogy már ne tudjak kimenni a saját udvaromra nyugodtan mert egyik szomszédom nem tudta megnevelni a kutyáit....
2012. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!