Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyája széttépte...

A szomszéd kutyája széttépte az összes tyúkunkat! Ha feljelentjük mi fog történni?

Figyelt kérdés
Mi kutyánk be volt zárva, másé nem lehetett, másik szomszéd tanúsítja, hogy a szomszéd kutyája a kerünkben volt+ az ő kertjébe is átmnet! Mondtuk, hogy fizessenek, vagy feljelentjük őket! Szóltunk, hogy csinálják meg a kerítést(az ő részük), nem tették! Mire számíthatunk, ha az önkormányzatnál feljelentjük őket! Valószínüleg nincs a kutya beoltva veszetség ellen!Valaki esetleg meg tudná írni, hogyha a kutya nincs beoltva és feljelentjük, akkor mekkora büntetést kaphatnak? Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!
2012. ápr. 5. 08:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is beszélj a szomszéddal. Ha velem ilyen történne zokszó nélkül kifizetném, csak, ne jelentsenek fel, és ne essen baja a kutyámnak. Azon kívül van rájuk felelősség biztosításom, így a biztosító is kifizetné. Csak az udvart ne pucoljátok ki, amíg nem rendeződik, hogy legyen bizonyíték.
2012. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a rendőrségen tennék feljelentést, mert az Önkormányzat...


Illetve ha van tanútok, aki 100%-osan tudja tanúsítani, hogy az a kutya volt, akkor kártérítési pert tudtok indítani ellene.

2012. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és minden bizonyítékot fényképezzetek le, tarsatok meg, amit csak lehet, stb.
2012. ápr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

80 ezer a büntetés, ha nincs oltva

valamint a tyukokára. Derendőrségen jelentsétek ne az önkormányzatnál.

2012. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyértelmű volt, hogy velük beszéltünk elsőnek, párom amikor észrevette, átment este, megkérdezte,hogy láttak-e valamit, szomszéd lánya azt mondta, hogy nem!Összesen 1 db tyúkunk maradt életben, párom bezárta, (én nem voltam otthon, mert a szüleimnél voltam),mivel már sötét volt alig látott valamit, másnap hajnalban ment dolgozni, párom apukája másnap jött hozzánk csinálta a kertet, mondtuk,hogy vigye el az egy tyúkot(telefonon keresztül) Végül nem vitte el, éjfélre értünk haza, akkor láttuk meg a tyúkot! Még élt, teljesen kibuktam, féltettem a kutyámat, bevittük a házba, hajnal 4kor mint az őrült ugatott, biztos, hogy akkor gyilkolta meg az utolsót a szomszéd kutyája! Fényképek vannak, a dögöket el kellett takarítani, mert a környék összes macskája ott volt. Videót készítettünk, amin jól látható a kutya,ahogy a kertünkben van! Polgári pert biztos nem indítunk, mert nem azt látták, hogy széttépi, hanem,hogy a tyúkól környékén van. Az utolsó kérdésre vagyok kíváncsi, ha nincs beoltva a kutyája megbüntetik, vagy milyen jogszabály szól erről?
2012. ápr. 5. 08:57
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó! Honnan tudod,hogy 80.000? Esetleg megírnád a jogszabály, rendelet számát? Köszönöm!
2012. ápr. 5. 08:58
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, ha nincs oltva a kutya akkor 80-200 ezer lehet a büntetés. (állatvédelmi törvény szól erről)
2012. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A rendeletet a bírság mértékéről nem találtam


7.) Azt az ebet, amelyik nem részesült az életkorának megfelelően előírtak szerinti (érvényes) veszettség elleni védőoltásban, veszettség szempontjából aggályosnak kell tekinteni. A veszettség szempontjából aggályos állatot tizennégy napra hatósági megfigyelés alá kell vonni, és - amennyiben még nincs - az ebeket elektronikus azonosító transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochippel) a tulajdonos költségére meg kell jelölni. A megfigyelés megszüntetésével egy időben az érvényes veszettség elleni védőoltással nem rendelkező eb veszettség elleni beoltását el kell rendelni. Az oltatási kötelezettség elmulasztásakor az állat tartójával szemben bírság is kiszabható.

2012. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha a szomszéd hajlandó kifizetni a károtokat, akkor semmi szükség feljelentésre. Ha az oltás miatt megbüntetik, akkor abból Ti nem láttok egy fillért sem. Próbálj velük megegyezni, ha nem hajlanak a fizetésre, akkor állatorvos, rendőrség.
2012. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthetően írtam, de! Már beszéltünk velünk, értelmesen, mondtuk nekik, hogy zárják el a kutyát, csinálják meg a kerítést és megbeszélünk egy alacsony árat! Kb:10 000 Ft, szerintem 12 db tyúkért ennyi pénz, nagyon kevés, mondtuk nekik, ha nem tudunk megállapodni feljelentjük őket! Kaján vigyorral az arcukon, mondták, hogy nyugodtan! Igazából elég sok piszkos dolguk van, és még senki nem jelentette fel őket és ezért merik ezt csinálni. Őszintén én azzal is megelégednék, ha a kutyát beoltják, és megcsinálják e kerítést, nekünk nem a pénz a lényeg, hanem,hogy húzzák meg magukat!
2012. ápr. 5. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!