Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv valóban 32. 000?

Törzskönyv valóban 32. 000?

Figyelt kérdés
Írtam már nektek, hogy a szülők tk-sak de párom a kicsihez nem kért mert h dupla annyi lett vna. Felhívtuk a tulajt azt mondta h nem tudja mert még soha nem igényeltek a kölykökre könyvet. Ma telefonált h 32.000 Ft lenne neki a tk....O.o felhívtam az állatorvosom és kiröhögött. Azt mondta, hogy kérjek a szülők tk-járól fénymásolatot és én is eltudom intézni. Ez valóban lehetséges?
2012. ápr. 13. 13:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne higgy neki. Ez egy büdös szaporító! Kinézem belőle, hogy vagy hamis tk másolatot küld, vagy az oltási könyv másolatát... Mostmár csak reménykedj, hogy a te kicsid egészséges.
2012. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, sajnálom, hogy ez lett a vége, de szerintem is hagyd a törzskönyvet a fenébe.... Még ha esetleg el is tudnád intézni, akkor sem lenne etikus tenyészteni a kicsivel, mert tutira nem lenne igaz, ami rajta állna.... Márpedig ez (is) alapkövetelmény... A párod tanuljon a dologból, és ha kiállítási-tenyésztési célod van, akkor vegyél egy másik kölyköt egy megbízható tenyésztőtől.
2012. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit perelsz be rajta? kutyát szaporitani nem tilos. nem csinált semmi törvénybe ütközőt. (ettől függetlenül egy büdös gyökérnek tartom) viszont neked ezt a békát le kell nyelned. vagy vidd vissza a kiskutyát, kérd vissza az árát, és menjetek el a pároddal közösen vásárolni. ha meg már megszeretted, akkor szeresd igy ahogy van.
2012. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
nincs benne chip. Ha jól tudom törvénybe ütközik esetleg itt lehetne egy kis kártérítést nyerni.
2012. ápr. 14. 06:56
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazán becsüllek, amiért Neked fontos a tisztességes kutya tenyésztés, de szerintem itt már semmi nem fogsz elérni.

Ha a kutyák nem voltak tenyészszemlén, akkor onnantól esélytelen, hogy a tiédnek törzskönyve legyen. Pereskedni meg felesleges, hiszen gondolom szerződés sem készült, és bizonyíték nélkül ő tagadni fog mindent:(

Sajnálom, hogy így alakult, de azért nem kell kétségbe esni. Nekem is szaporítótól van kutyám, és hála Istennek egészséges. De az évek alatt megtanultam, hogy mit jelent a tenyésztés és a szaporítás közötti különbség. Mindenkinek felhívom rá a figyelmét, és én sem veszek többé tk. nélkül kutyát.

2012. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így bepalizták a barátodat. Legközelebb ha kutyát vesztek és igazi tenyésztőtől szeretnétek, menjetek ki, beszélgessetek, nézzétek meg a szülőket, az eredményeket, mert egy igaz tenyésztő büszkélkedik a kutyáival, nem pedig letagad. Igaz nem a legolcsóbb, viszont valamilyen szinten garanciát kaptok arra, hogy egészséges kutyát kaptok, és szerződést is.


Ezek után csak reménykedni tudok, hogy a kutyátok egészséges és nem lesznek vele komolyabb bajok. Szeressétek és máskor legyetek körültekintőbbek.

2012. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért is ragaszkodsz ahhoz a papírhoz? Eleve kitől vette a párod a kutyát, nagyon messze áll a tenyésztőtől.

Perelni meg nem sok értelme van. A per árán bőven vehetsz egy törzskönyves kiskutyát és ráadásul anyagilag semmi megtérülésre nem számíthatsz.

2012. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tenyésztő kérheti, ti nem. És azért mondott ilyen magas árat, hogy mégse kérjétek a papírt. Valószínűleg nem is törzskönyvesek a szülők. Az is lehetséges, hogy körbetelefonált néhány hozzá hasonló szaporítót, és az egyik, aki igényelhet (mondjuk felülbélyegzett) törzskönyvet a kutyáira, némi részesedésért cserébe odaadja neki egy nemrég nála született alom egyik tagjáét. Ez mindenképp átverés, bebuktátok sajnos :(

Már csak azért imádkozzatok, hogy egészséges legyen!

2012. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!