Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kik számítanak sznob kutyatart...

Kik számítanak sznob kutyatartónak?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Gondolom akik sznobok és kutyát tartanak.
2012. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Ez meg milyen kérdés?
2012. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az érdekelne, hogy ciki-e csak azért tartani kutyát, mert tetszik a kinézete.
2012. ápr. 13. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

ha érdekel, hogy mások mit gondolnak és ez befolyásoljha a döntésed akkormár sznob vagy......

de ennek semmi köze a kutya tartáshoz

2012. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem "sznob kutyatartónak" az számít, aki a fajtatiszta kutyáját nem engedi játszani keverék kutyákkal, mert "úr isten, még elkap valami fertőzést".Továbbá az, aki felsőbbrendűnek tartja a kutyáját (és saját magát) más kutyáknál.Pl.: "Ő a legokosabb, legszebb, legértelmesebb kutya a világon, a többi kutya az ő alattvalója...".

Nem ciki azért egy bizonyos kutyafajtát tartani azért, mert tetszik a kinézete.Én is azért hoztam el a keverék kutyámat, mert tetszett a kinézete...:D

2012. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Javítok: "Nem ciki azért egy bizonyos kutyafajtát tartani, mert..." :D
2012. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki a keverékeket nem tartja kutyáknak. Az ő fajtatiszta ebét nem engedi a közelükbe sem.
2012. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyasulink oktatója mesélte, hogy egyszer kihoztak két border collie-t a foglalkozásra, de nem engedték el őket, csak álltak velük az autónál, szerencsétlenek ott nyüszítettek és vergődtek a póráz végén, úgy mentek volna játszani a többi kutyához... Odament a gazdikhoz megkérdezni, miért, hát a válaszon majdnem hanyatt esett: Holnap kiállításra mennek, de nem akarják, hogy a játéktól megrongálódjon a szőrük!!!

Meg is kérte őket, hogy inkább távozzanak, ne kínozzák szerencsétleneket. Hozzáteszem, a világ egyik legaktívabb kutyafajtája, még a show-vonalúak is. Most a másik suliba járnak, ahol nem szokás elengedni a foglalkozások végén a kutyákat játszani, szigorúan csak nevelés van (tudom, mert eleinte oda jártam kutyaoviba, de ez nem tetszett, mert elsősorban szocializálni vittem, nem fegyelmezni).


Egy kutyás rendezvényen, amit ez a másik, fegyelmezős suli szervezett, találkoztam velük, a két kutya gyönyörű, de csupa stressz és idegesség a sok felhalmozódott, levezetetlen energiától, egyfolytában nyüszítettek, lihegtek és húzták a pórázt, öt percig nem bírtak a fenekükön ülni. Volt ott egy munkavonalú malinois is, teljesen nyugodt és kiegyensúlyozott volt, mert sokat foglalkoztak vele, lemozgatták. Nagyon sajnáltam azt a két bordert...


Most ezzel nem a kiállításra járókat akartam lejáratni, nekünk is vannak ilyen terveink, de egy normális kutyás nem csinálja ezt. Mi kár okozódna a szőrben egy kis játéktól? A bírák meg úgysem a szőr pillanatnyi állapotát nézik elsősorban, hanem a minőségét, szerkezetét, a kutya alkatát, izomzatát, mozgását. Egy kielégítetlen mozgásigényű kutyát normálisan fel sem lehet vezetni, túl izgága és merev mozgású...


Én az ilyeneket tartom sznob kutyásoknak, akik nem engedik, hogy a kedvencük normális eb-életet éljen, nem sétáltatják, csak pórázon és ápolt füvön, mert a természetben beleakad valami a bundájába és kijön pár szőrszál... És a kutya csak egy dísz, ami jól mutat a kertben, tele van a vitrin a serlegeivel.

Még szerencse, hogy normális kiállításozók is vannak, akiknek a kiegyensúlyozott, lemozgatott, izmos kutyájuk rendszerint jobb eredményeket is szokott elérni, mint az ideges "vitrinebek"...

2012. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!