Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a minimum amit meg kell...

Mi az a minimum amit meg kell tennie egy kutyatartónak ahhoz hogy felelős kutyatartónak nevezhesse magát szerinted?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

MINIMUM:

1. oltások, tisztántartás, orvosi szempontból is egészségesen tartás (pl. féreghajtás, bolhátlanítás...)

2. megfelelő táplásás

3. foglalkozás vele (séta, játék...)

4. nevelés

5. gondoskodás róla elutazás esetén

6. szeretni:)

2010. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szerintem etetni itatni jáccani sétáltatni,egy pár dologra megtanítani kella kutyust

és SZERETNI kell a kutyát


ha tényleg szereted akkor nem lehet semmi baj :D

2010. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerintem:

nézzen utána milyen fajtát választ,tenyésztőtől chippel és törzskönyvvel, szűrt szülőktől. Jó minőségű táppal nevelje fel, alapimmunizáló oltásokat, féregtelenítéseket csinálja meg 1 éves korig. Szabadon tartsa(ne elzárva), foglalkozzon vele rendszeresen, fajtának, egyedileg megfelelően, ahogy azt a kiskutya élete kezdetén megszokta, nevelje legalább annyira hogy ne zavarjon rossz viselkedéssel, ha baja van vigye állatorvoshoz de ne vigye túlzásba(fél napi sátítással és csípéssel sztem még nem kell rohanni), olvasson is utána a szakirodalomnak, nagyjából legyen legalább tisztában a kutya mivoltával, egészségével, lehetséges bajaival, h felismerje mikor kell dokihoz menni. Ivartalanítani sztem csak akkor kell ha nem tud rá biztosan vigyázni, aki tud és okkal nem akarja ivartalanítani annak nem kell. Ne tenyésszen vele, kivéve az életre elhivatott tenyésztőket.

Nem kell színes pórázokat, újabb tucat játékot és egyebet vennie, ez nem tartozik hozzá. Minden időben biztosítson a kutyának megfelelő táplálékot, tiszta vizet, meleg, száraz vagy éppen árnyékos pihenőhelyet és ne hagyja egyedül reggeltől estig.

A fajta különleges igényeit felvállalta, azokat is elégítse ki és fogadja el.

2010. jún. 23. 11:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit egy jó gazdinak biztosítani kell:

- SZERETET

- ellátás (étel, ital, "szállás")

- orvosi ellátás (oltások, féregtelenítés és ha kell,akkor egyéb)

- ápolás (kutya és a helyének tisztán tartása)

- törődés (séta, játék, simogatás, tanítás)

- úgy kell tartani a kutyát,hogy az másra nézve ne legyen zavaró vagy veszélyes (ne tudjon elszökni, ne legyen agresszív, fogadjon szót a gazdinak stb.)

- vállalni a felelősséget a kutyáért

2010. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

jáccani??


az ivartalanítás kimaradt az első felsorolásából, ha jól láttam

2010. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nem szaporít agyba főbe söt sehogyse ha nincs szűrései , tk-ve , kiállítási eredményei a mama , papa kutyának!

-nem veri , nem üti meg.

-vigyáz a kutya testi és lelki egészségére!

-ha valami probléma van akkor rögtön hívja az állatorvost vagy megy hozzá.

-nem szaporítótól veszi a kutyát hanem tenyésztőtől vagy menhelyről!

-a kutya igényeinek megfelelően gondozza (pl: egy máltainak a szőrét naponta ápolni kell , viszont a magyar agárt csak vedléskor kell fésülni)

-rendesen sétáltatja nincs kifogás h esik az eső jajj nincs hiszti :) igaz akkor rövidebb időre is de ki kell vinni.

-megfelelően eteti ( nem adagolja túl és nem éhezteti)

-tiszta , friss víz mindig van a kutya előtt

-gyakran van a kutya gazdájával

kb sztem ennyi de lehet h vmit ki felejtettem mert csak így hirtelenjében írtam :)

2010. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
+ a kutyakaka összeszedése
2010. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nehéz így meghatározni. Első hogy a kutya alap szükségelteit kielégítsük (enni, inni, pisi, kaki) ebből következik a séta ugye, hisz egy szobatiszta kutyának vissza kell tartania és ha már nem bírja összepisili magát, na képzeljük csak el ha nekünk kellene visszatartani és nem bírnánk és bepisilnénk a szoba közepére...

De a séta fontos még a mozgás és az ingerek miatt, enélkül a kutya bedilizni és fizikai problémák is keletkezhetnek ha nem tudja lemozogni.

Aztán ott van még a következetes nevelés, hogy a kutya megfelelően legyen szocializálva és jól érezze magát a világba, emberek, kutyát között. Meg a szeret, játék, simogatás...

Természetesen még a doki, oltások, féreghajtó, bolha nyakörv, betegségek kezelése.


De nincs konkrét szabály, én azt adom a kutyának ami én kapni szeretnék fordított helyzetbe. Nekem az okozz örömet ha látom hogy boldog kutya.

2010. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

2.:és ha a szeretetével megfojtja, mert annyira félti pl. hogy nem engedi más kutyákhoz és szocializálatlan lesz? Én azt is felelőtlennek tartom.

Vagy szereti, de tudatlan, és pl. epilepszáis görcsökben szenved a kutyája, de mivel soha nem olvasott utána a kutyának, h mire kel figyelni, csak erre az oldalra ír h hogy aggódik szegényért, el fog múlni? Ő nem felelőtlen?

2010. jún. 23. 11:39
 10/14 anonim ***** válasza:

háth,ha szeretünk valakit

akkot tudjuk hogy neki mi a jó,és a gazdinak már kéne látni a kutya mozdulataiból hogymit szeretne csinálni...

szóval ha szereted az egyben az is hogy ismered,mert hiába veszel neki mindenféle jutalomfalatot meg mindent nem az a szeretet...


vegyél egy kutyát az majd megtanít rá hogy is kell szeretni xd

2010. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!