Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzám?

Milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok

6-7 órát lennék távol ( iskolában)

kertes házban lakunk, közepes udvarral

4-en vagyunk egy családban,kisebb testvérem 6 éves.


Kisebb testű kutyát szeretnék

udvaron,házban tartanánk

szőre ápolást igényel..


a válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. ápr. 14. 13:18
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja, és persze kb. 4 órát lennék vele
2012. ápr. 14. 13:24
 2/25 anonim ***** válasza:

shih-tzu,havanese,bolognese,uszkár,mopsz,yorki,palota pincsi,west highland terrier

Ezek közül a shih-tzuval,az uszkárral és a pincsivel van tapasztalatom. Mindegyik tökéletes családi kutya,szeretik a gyerekeket és igazi kis bohócok:) Ezek közül viszont az uszkár a legintelligensebb! Többiről nincs családi tapasztalatom!

2012. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
ezt utólag olvastam: Miért csak 4 órát lennél vele? Gondolom iskolába jársz,hazaérsz 2 körül akkor ott az egésznap!
2012. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Igen,tudom... 1 óra fele érek haza,és kb. 2-ig max fél 3-ig tanulok. És hát ugy gondoltam,hogy játszani,sétáltatni,ápolni,etetni meg ilyenek,amugy meg igen egész nap vele tudnék lenni :D

Köszi a válaszokat!

Én a Bichon Havanesere gondoltam,de ha tudtok róla mondani pár tapasztalatot megköszönném,és persze mondhatok még kutya fajtákat!!! :D Köszi :D

2012. ápr. 14. 13:35
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
És megvan már honnét vennél bichont? Csak tenyésztőtől ugye? Szüleid rátudnak áldozni az ebre annyi pénzt?
2012. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A bichon az jómlenne neked szerintem.
2012. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Mi angol cocker spánielt veszünk, mert bár kicsit nagyobb testű, de legalább kutyább kutya, és meg vannak a kisebb kutyák tulajdonságai is benne (ölelgetni való, játékos, aranyos, puha szőrű). Nálam kinti benti kutyus lesz. Ez is lényeges kérdés. Egy bolognese kutyát nem ajánlanék kizárólag az udvarra. Egy spániel ellenben el van csak az udvaron is. A megadott információk alapján nem lehet neked kutyát ajánlani. Beszéld meg a szüleiddel, hogy milyen feltételekkel tarthatsz kutyát, és ahhoz igazítsd a fajta választást. 2 nagyon fontos dolgot ne felejts el:

-1. Ne az akaratod, hanem a lehetőségeid alapján válassz!

-2. Ez egy alaphangon 10 éves elkötelezettség. Lehet olyan rossz tulajdonság, ami most nem zavar, de 10 éven át nehéz elviselni.


Mielőtt bármilyen kutyát vennétek, menjetek el egy kutya kiállításra. Ott felmérhetitek nagyjából, hogy milyen egy átlagos pincsi, vagy bolognese természete (nem magát a kiállítást kell nézni, hanem a show-ra váró kutyákat). Pincsi például nem kellene semmi pénzért. De mint mondtam, ne hallgass senkire. Nézzetek el egy kiállításra, és az ott látottak alapján döntsetek. Nem muszáj törzskönyveset, díjnyertes szülőktől venni, de azért lényeges, hogy ne szaporítóktól, hanem tenyésztőktől vásároljatok. Nem kell megvenni a legdrágábbat, de azért legyenek alapvető igényeitek.

2012. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom a spánielt, mert első kutyának nem a legjobb (úgy vettem ki, hogy első kutya lenne), és kissé makacs is a maga módján. Ugyan így a terriereket sem. Pörgős, kissé önfejű kutyák. A havanese vagy bolognese jó választás lenne. Kedves kutyát, könnyen taníthatóak, intelligensek. Napi 1-1,5 óra mozgás ideális a lefárasztásukhoz, és persze játék, tanulgatás. A szőrüket két-három naponta ki kell fésülni, de ha nem akarsz ezzel vesződni, akkor nyírathatod is. Nem tudom mennyibe kerül egy ilyen kutya, de csak is megbízható helyről, tenyésztőtől és törzskönyvvel érdemes venni, ami azért nem olcsó mulatság. Mielőtt elhoznátok a kutyust, olvasgass a fajtával, és a nevelésével kapcsolatban, hogy ne érjenek váratlanul a problémák. Ajánlom Korom Gábor- Neked ugatok c. könyvét, nagyon hasznos.
2012. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Hajajj, egy újabb kutyaszerető gyermek.. :)

Nem lebeszélni akarlak a kutyáról, hisz a világ legboldogabb embere csak olyan lehet akinek van kutyája, de engedj meg egy kérdést: az egész család (beleértve a szüleidet, a tesódat, nagyit, mindenkit) akarja azt a kutyát, vagy csak te?


Ajánlom figyelmedbe azt a jó hosszú írást amit tegnapelőtt este 11 körül pötyögtem le, a linkre kattintva a legutolsó hozzászólás:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2856203-hogya..


Szerintem még nyugodtan várj pár évet azzal a kutyussal. :)

2012. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én sem javasoltam neki konkrétan a spánielt, hiszen valóban határozott gazda kell mellé, ami bennem meg van. Viszont azt sem szeretném, ha ráhergelnétek a bolognese-re, hogy aztán csapdába essenek, mert nem akarják kint hagyni éjszakára, de bent is csak a gond van vele, stb... Egy gyerek, pláne 12 évesen ne válasszon olyan kutyát, amivel a szüleinek okoz terhet. Az megint más kérdés, amikor valaki saját háztartásba kezd, és hajlandó a kompromisszumokra a blöki érdekében. Kezdésnek egy menhelyi keverék kutyus is megteszi, amit lehet kint tartani. Azt is lehet szeretni.
2012. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!