Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyámban, beleszak...

Kullancs a kutyámban, beleszakadt a feje. Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezer ilyen kérdés van, és arra ezer válasz:( Még nincs leexspot-ozva, előbb kint voltunk a kertben, úgyhogy friss termésű a kullancs. Most fürdettem, és közben vettem észre. Ijedtemben ki akartam belőle kapni szemöldök csipesszel, de a feje persze beleszakadt. Úgy tudom, pár órával később fertőz, ez még épp csak belefúródott.Piszkáljam? Hagyjam, és figyeljem, pirosodik-e? De ha igen, akkor már gáz van.
2012. ápr. 14. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármikor fertőzhet. A fejét benne hagyhatod, magától kiesik.
2012. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is kiszedni, naná, hogy nem sikerült. Csak széttrancsíroztam. Még nagyobb hülyeség, mert a méreganyagot szétnyomtam....
2012. ápr. 14. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-2 órája ment bele, méreganyagot még nem ürített. A kutya szervezete a fejét úgy löki ki, mintha egy szálka lenne. Figyelgesd, hogy ne gyulladjon be, de nem lesz baj belőle. És ne kenegesd semmivel!!!
2012. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gyakorlatilag észrevétel előtt 10-15 perccel ment bele. Azért kaptam is ki gyorsan, de attól parázok, hogy mivel szétnyomtam a fejét (ahogy azt is ki akartam szedni), belenyomtam a mérget. Vagy azt leszakítottam a testével?Á, lehet, hogy túlspilázom, de nem vagyok gyakorlott kullancsos (szerencsére).
2012. ápr. 14. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem nyomtál bele semmit még. A helye még pirosas lehet egy ideig. Betadinnal lekezeled időnként és kész.
2012. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A méreganyag nem a fejében van!!!

2012. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm!
2012. ápr. 14. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!