Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan természetes készítmé...

Van olyan természetes készítmény kutyáknak ami jó az allergiára?

Figyelt kérdés

A kutyám allergiás az biztos ,de nincs pénzem kivizsgáltatni,így nem tudom,hogy mire allergiás.Csak tavasszal, nyáron és ősszel jön elő neki és kb 1 hónapig tart aztán elmúlik.Rágja magát és azon a helyen alig van már szőr, tavaly 2x is voltunk dokinál ,de konkrétan semmit nem mondott.Kapott egy szurit ,meg egy krémet egy hét alatt rendbe jött, de ez volt 6 ezer ft. Másik orvoshoz fogjuk majd vinni,de max csak nyáron lesz úgy pénzünk,hogy komolyabb összeget ki tudunk adni a kutyára..


arra gondoltam ,nincs -e vmi olyan készítmény ami mondjuk segítene, és nem 5-6 ezer ft..


a válaszokat előre is köszönöm!!


2012. ápr. 16. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Bolhás nagyon a kutyád.(szerintem)
2012. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tuti nem bolhás, azt látnánk, meg bolha elleni samponnal is megfürdettük és nem volt benne ,panelban lakunk kistestű fehér szőrű a kutyám észre vettük volna ha bolhás


utoljára 4 éve volt bolhás amikor 2 hétre egyik ismimnél volt ,mert nyaraltunk ,amikor már haza hoztuk onnan akkor láttuk ,hogy szaladgálnak benne és akkor nem is rágta magát..

2012. ápr. 16. 16:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Enyém fülatkás volt, sok mindenre érzékeny sajnos. Vakarózott, rágta magát. Fülatka meggyógyult, viszketésre mi homeopátiás kis golyókat kaptunk, nevét sajnos nem tudom, mert nem a dobozában kaptuk meg. Plusz vmi illatos folyékony kencét a lábára, azzal mostam neki minden nap. Allergia vizsgálat nagyon drága, 50 csak a vérvétel és ehhez még kb ugyan ennyi a kiegészítő kezelés. Én most kezdtem el rá gyűjteni, bár már úgy néz ki meggyógyult, bőrkaparék eredményünk is elég gyatra lett...
2012. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a kutyád valóban allergiás, az azért van, mert az IgE-nek, ami a makroparaziták ellen kellene, hogy küzdjön nincs feladata, és tulajdonképpen "keres magának".


Mondjuk én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez allergia, inkább valami élősködőre, mondjuk atkára tippelnék, bár az is igaz, hogy az nem ilyen ciklikusan jelentkezik...


Szóval nyugaton van egy kicsit beteg tüneti kezelése az allergiának, férgesítik az embereket.

Így az IgE kap feladatot, és nem jelentkeznek a kellemetlen tünetek.

(Egy idő után pedig kihajtják a férgeket.)



Ha gondolod, próbáld ki, elmúlik-e ettől a kutyád tünete.

Ha igen, akkor tényleg allergiás volt.


Érdemes arra az 1 kritikus hónapra benne hagyni a férget, és csak utána hajtani ki.

Csak figyeljetek, hogy fokozottan jó minőségű tápot kapjon.



Ez persze csak félmegoldás, de addig jó, amíg nem lesz pénz a kivizsgálásra.



Jobbulást a kutyusnak!

2012. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát az jó drága :( annyi pénzt a szüleim tuti nem szánnak rá, én még nem dolgozok, nem tudok pénzt gyűjteni sehogy sem, ha van pár ezer ft-om ruhát kell vennem ( semmi ruhám nincs amit felvegyek és mivel rosszul állunk néha a szüleim se tudnak erre pénzt adni, de most ,hogy anyumnak lett egy jó állása ,remélem rendbe jövünk :) )


sokszor én fizetem a kutyatápot,kutyasampont és egyéb kisebb dolgokat, anyumék sok mindent fizetnek, oltást,kozmetikát egyszer volt egy 25 ezres műtéte amit szintén kifizetnek

( oltásba és kozmetikába ha van pénzem akkor beleadok)



az a IgE az micsoda???


féregtelenítve február végén volt , nem volt férges..

elég időszakos ez a rágás,szóval nem hiszem ,hogy atka vagy egyéb élősködő..


Brit Care kutyatápot kap abból is a bárányosat ,teljesen hipoallergén táp..

2012. ápr. 16. 20:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Félreértettél.


Nekünk most az kell, hogy férges legyen!

Ezzel foglaljuk le az IgE-t (Immunglobulin E), aminek a téves riasztása (pl. pollenre aktiválódik) okozza a tüneteket.


Ha viszont van féreg, nincs tünet.

Féreg az van, de egy egyszerű hajtással megszabadultok tőle a kritikus időszak végén.


Azt viszont, hogy férget hol szerezzetek be, nem tudom... férges állat ürülékét egye fel.


Tudom, bizarr, de a fejlett országokban is jelenleg ez a legjobb megoldás.

És nem állatokon, embereken alkalmazzák.

2012. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem ,hogy jó lenne neki ha férgesen hagynánk mert ídős már nem akarom,hogy beteg legyen a féreg miatt,amúgy az én kutyám sosem volt férges,nagyon tiszta,semmit nem eszik meg a földről..a masik kutyánktól sem kapta el a férgeséget.. 3-4 havonta van féregtelenítve..
2012. ápr. 17. 07:50
 8/10 A kérdező kommentje:
A másik kutyánkból 2,5 hónap volt mire kihajtottuk a férgeket.
2012. ápr. 17. 07:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó, hát ez egy választási lehetőség.

Kérdezd meg az állatorvosodat, mérlegeljetek...


A férgességtől az ég világon semmi baja nem lesz, ha kontroll alatt van, tehát tudjátok, mikor lett férges, és konkrét időpontban hajtjátok ki őket.


A 2.5 hónap meg nem tudom, hogy sikerült, mert maximum 3 hajtástól minden féregnek ki kell ürülnie.


A féreg annyit csinál, hogy megtapad a tápcsatornában és a bőrén keresztül szívja el a kutya elől a tápanyagok egy részét.

Ezért kell kicsit többet, jobb minőségűt kapnia.


Most vagy véresre vakarja magát és addig majd' megőrül, ti meg fizethettek újabb 6.000 forintot a pénzéhes dokinak, vagy ez.

Jobb megoldás nincs.

2012. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

elírtam 1,5 hónap volt , 4.-re vagy 5.re mentek ki belőle..



amúgy nem tudom ,hogy lehetne férgessé tenni, szart nem etetek meg vele, egyrészt nagyon kevés van (mert erre mindenki szedi kivéve 2-3 embert) a másik meg se enné.. max annyit tudok csinálni,hogy májusba nem féregtelenítettem, de kevés esélyt látok benne ,hogy férges lesz, mert már volt hogy 6-7 hónapig nem kapott féreghajtót mert elfelejtettük, de akkor sem volt benne féreg..amióta nálam van 8,5 éve azóta egyszer sem volt férges, egyik évben is kevésszer kapott féreghajtót..


a másik kutyánk kölyök,ő mindent feleszik a földről ,gondolom ő így kapta..


azért köszi a segítséget

szerintem ezt inkább hagyom, veszek körömvirág krémet az segített múltkor is

2012. ápr. 17. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!