Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy yorkit...

Szeretnék venni egy yorkit tenyésztőtől, de. Mit tegyek? Sztori lent.

Figyelt kérdés
Régóta álmodom egy kis yorkiról, a pénz nem is akadály, de egy ismerősöm mesélte hogy van egy "tenyésztő" akinek született egy nyolc kutyusból álló alom de senki nem akarja elvinni őket. Azt mondták, nagyon sokba van nekik a tartásuk és ha nem viszik el őket akkor mindet a falhoz csapkodják!!!:"( Leírni is szörnyű! 15 ezerért adják őket de én nem szeretnék egy ideggyenge problémás kutyust:S Elvileg törzskönyvesek. Jól tenném ha elhoznék egyet? Nagyon sok örökölt ideggyengeségük vagy betegségük lehet?
2009. jún. 19. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Annak a "tenyésztőnek" biztos van ideggyengesége, szerencsétlen kiskutyák, segíts nekik gazdit találni inkább.
2009. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem, ha kellő szeretettel, türelemmel és odafigyeléssel bánsz a kiskutyával, nem lesz ideggyenge.
2009. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Na igen ez a helyzet a nagy dilema forrása:(

Ha megveszed a kutyát azzal csak tovább élteted, támogatod a szaporítókat, ha meg nem.... :(((


Próbáld rávenni h ha már úgyis agyon akarja csapni őket inkább adja oda ingyen - de erre nem sok esélyt látok, ezeknek csak a pénz számit, de hátha elmegy a kedve a további szaporítástól - és próbáld vhogy elmagyarázni a kedves gazdának h a szaporítás nem helyes dolog.


Én személy szerint nem vennék így kutyát bármennyire is sajnálom.

2009. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mit jelent, hogy elvileg törzskönyvesek?

Az, hogy yorki-t 15 ezerért nem lehet ma eladni, egyszerűen nem hiszem el.

Ott már valami bibi van.

Talán nem fajtatiszták, besegített valaki,mondjuk a szomszédék kutyája, és nem akarják, hogy túl késő legyen, és már láttszon a kicsiken.

Vagy már látszik is, ezért nem kellenek senkinek.

Amúgy meg, mert a gazdák hülyék, attól a kicsik nem lesznek feltétlenül hogy ideggyengék.

Nevelés kérdése, a tartási körülményeké, na meg nagy mértékben öröklött is.

Nézd meg, hogyan tartják őket, és milyenek a szülők.

Üdv.

2009. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Szép mese ez a történet.
2009. jún. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
:D:D:D most komolyan tenyésztő? hol ad egy tenyésztő 15 ezerért kutyát bármilyen fajtájú is legyen??? meg elvileg tk-s!!!most vagy az vagy nem!!! meg egytenyésztő falhoz csapkodja? ne viceljünk már! én személy szerint nem szeretem a yorkikat!!! lehet kövezni, parasztozni stb... nem érdekel de az ilyen "Tenyésztőket" "embereket" náluk is jobban gyűlölöm!!! ne vedd meg én azt javaslom beteg kutyát fox kapni!!!
2009. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha 15000-ért adják a kutyákat, és azzal fenyegetőznek, hogy falhoz csapkodják őket, akkor nem tenyésztők, szaporítók.

Kötve hiszem, hogy van törzskönyvük...

A probléma, ha megveszed, akkor támogatod a munkájukat. Ha szorult beléjük értelem, akkor szépen, finom formában próbáld őket meggyőzni, hogy tök fölösleges ezt nekik tovább folytatni, ne gyártsanak több almot, illetve segíts a gazdikeresésben. Jó lenne, ha sikerülne őket meggyőzni... egy szaporítóval kevesebb lenne...

Egy igazi tenyésztő soha nem mond olyat, hogy "jajj, mennyibe vannak már nekünk ezek a kölykök"...

2009. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy segíteni kéne a piciknek gazdit találni, mert ők nem tehetnek arról, hogy ez az ember egy idióta, a kutyusoknak jó hely kell, olyan gazdi, aki jobban bánik velük majd, mint ez a szemét alak. Azt elfelejtettem leírni persze, hogy ezt az illetőt meg sürgősen be kéne jelenteni valahova és elvenni tőle minden kutyáját, de most már leírtam, így értsétek az első hozzászólásomat is.
2009. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!