Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A spánielt lehet örző-védőztetni?

A spánielt lehet örző-védőztetni?

Figyelt kérdés

Csak mert imád rongyozni meg mikor van a képzés ő is ugyan így ugat hergeli magát amikor csattognak a bottal.


Viszont attól félek hogy bekatatna. Valakit megharapna miközben játszik vele vagy ha megyünk versenyre meglátná a kart vagy valami bepörögne. Mert hogy a spániel egyáltalán nem ilyen fajta hogy ilyen ösztönnel rendelkezzen.



2012. ápr. 17. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem csakis játékból. Mondom ezt úgy, hogy az angol cocker spánielem jobb őrző védő ösztönökkel rendelkezett, mint sok mai elfajzott német juhász. ha valami nagyobb dolgot tettünk az udvarra, és mondjuk az már őrizhető volt, akkor Pamacs mellé ült. Próbálta volna azt idegen elvenni! Nem kellett neki tanítani, hogy őrizd meg egyebek. Tudta ő magától.


de akkor is azt mondom, hogy spániellel hülyeség ennyire belemenni, mert elvesztheti az igazi egyéniségét. Azért meg kár lenne...

2012. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! Minden kutyával lehet, aminek van egy kis zsákmány ösztöne. Persze ez nem az a fajta ÖV, amit a profi munkakutyások csinálnak, ennek inkább az ösztönenergia levezetés a célja. A Tükör iskolákban is így csinálják.
2012. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor jó én is ilyen energia levezetésnek gondoltam csak félek hogy bevadulna vagy valami. Mert hogy egy olyan mozdulatot csinálna valaki mint a kiképző és ő ezt annak venné hogy haraphat.
2012. ápr. 17. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy kinél ÖV-zel. Ha rosszul csinálják, rossz a segéd, akkor tényleg tönkre tehetik. Semmiképp se klasszikus munkakutya iskolába vidd, mert az tényleg nem neki való!
2012. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem javaslom!Nekünk két spánielünk van,mi is jártunk velük suliba,de ők inkább féltek ezektől a feladatoktól.A spánielnek sokkal inkább teshez álló,az apportírozás,az úszás,a nagy séták.Ráadásul,rosszul is elsülhet a dolog,mert esetleg agressziv lesz a kutya,ami nem biztos hogy kívánatos.
2012. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
IGEN. Határozottan lehet. Az én spánielem igazi házőrző, senkit nem negd be a házba, ugat mint a csuda. Ha mondjuk neki h ő bejöhet , engedd be akkor pedig bárkit beenged és játszik vele.
2012. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!