Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hátsó lába (mancsa)...

Eszter1112 kérdése:

A kutyám hátsó lába (mancsa) egy kis játék után el kezdett vérezni! A körme beszakadt.1 ora mulva kimentem hozzá addigra elhagyta azt a körmét, de nem sántit és futkároz szünet nélkül mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 09:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem Kamillás teával megéri azért lekenni 1x 2x és fogd át a mancsát a nagy és mutatóújjaddal és nyomd ösze(a husis részénél),ha elhúzza a fájdalomtól akkor idegi sérülés van,ha nem nincs nagyobb baj.
2012. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet! igen, ha megnyomom akkor kicsit elhúzza...
2012. ápr. 17. 09:18
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Az enyémnek már mindkét mellső lábán tört le köröm.

Ha megfogom persze, hogy el akarja húzni, mivel fáj neki, ez természetes.

Én lebetadinoztam, de anélkül is begyógyult volna pár nap alatt, emiatt ne aggódj. Nyalogatja szépen magának, gondoskodik a sebről.


Pont ekkor voltunk oltatni a kutyám, így mellékesen megkértem a dokit nézze már meg a lábát.

Ő azt mondta, semmit nem kell vele tenni, begyógyul magától.

2012. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lemostad kamillateával,bekenheted egy kis Betadin-nal is, hogy fertőtlenítve legyen a seb.
2012. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
okés, köszi a válaszokat, megnyugodtam, már nem is veszi észre h van vmi a lábával...:D
2012. ápr. 17. 11:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Héhéhé


Ha letört a körme, akkor antibiotikum kell és helyi fertőtlenítés, különben úgy elfertőződhet, hogy az ujjcsontokat le kell amputálni.


A fentieknek szerencséjük volt, de én nem kockáztatnék a helyedben, kérdezd meg az állatorvosod, ugyanezt fogja mondani.



Jobbulást a kutyusnak!

2012. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne írj már hülyeséget!


Nekem állatorvos mondta, hogy semmit nem kell vele tenni, meggyógyul magától.

Már 3-szor tört le körme, vérzett, nyalogatta és mindig begyógyult pár nap alatt.

Ne okoskodj, ha nem értesz hozzá!

2012. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Értem, nekem is állatorvos mondta, amikor az én kutyám körme tört le.


Olcsó, nagyon jó, messziről is hozzá járnak mert érti a dolgát.

Én is ismerek olyan állatorvost, aki csak legyintene.

Csak aztán ciki,ha gáz van.

2012. ápr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
úgy látom, nem lesz vele gond de ugyis figyelem és ha úgy tűnik h gáz van akor biztosan megmutatjuk az állatorvosnak!
2012. ápr. 17. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, feleslegesen nehogy tömd a kutyád antibiotikummal, mint ahogy egyes állatorvos (és ember-orvos) teszi sajnos.


Ha látod, hogy gyógyul, nem kell rá semmi.

A természetben sokszor előfordul ilyen a farkasokkal is, mégsem pusztulnak bele, mert begyullad a lábukon a seb.

A nyáluk jól fertőtlenít.

2012. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!