Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a kutyám mindíg, minden körülmények között behívható legyen? (nagyon féltem őt és másokat)

Figyelt kérdés

Van egy 1éves keverék kan kutyusom, aki elég makacs, önfejű!

Már sétáltatom póráz nélkül is, de csakis olyan helyen, ahol ritkán járnak mások (erdős részen). A viselkedése ilyenkor: elég messzire el tud kóborolni (20-30m), ha hívom, nem mindig hallgat rám, egyszerűen füle botját sem mozdítja, csak szaglászik és teszi a süketet!

De máskor meg elég egyszer szólnom és repül is felém! Vagy néha szólnom sem kell, és lohol utánam. Miért van, hogy egyszer hallgat, másszor meg egyáltalán nem?

Ha póráz nélkül lenne és úgy találkoznánk másik kutyával vagy emberrel, biztos, hogy megszünnék létezni és rögtön nekiiramodna. Elég kellemetlen úgy sétálni, hogy pásztázni kell a terepet, hogy jön-e ember vagy kutya. Mit tegyek, hogy megbízhatóan jöjjön, ha hívom?



2012. ápr. 17. 23:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hú, siettem, kicsit elírtam... : 20 méteres pórázra, a nyakörvre
2012. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen jól érzed egyébként, hogy ha izgulsz, azt megérzi rajtad. Gondolj csak egy igazi, vadon élő falkára:az alfa nem izgul a többiek miatt, neki természetes, hogy őt követik, míg a rangban alatta lévők azért igyekeznek, hogy el ne veszítsék a főnököt. Szóval vigyázni kell, mert egy cseppnyi bizonytalanságot is megérez a hangodon a kutyád!
2012. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jók a válaszok, azt gondolom hogy egész picike korban kellett volna ezt megtaníttatni vele mára már berögzült volna. Az én kutyim is makacs, de szófogadó, folyamatosan foglalkozom vele , rengeteget sétálj vele,a kutyus is rá fog érezni, és a gazdi is. Türelmesen bánj vele. A kedvenc jutalom falatját vidd, behívás nélkül is vissza fog menni. 😊 Kellemes időtöltést! Egy tipp, Mielőtt a parancsot adod ki neki a sétáltatásnál, hagyd kicsit futkározni, úgy higgadtabb és kezelhetőbb. Később már ez elhagyható. 😊 Tudni fogja 😊
2016. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!