Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, illetve mit...

Mi lehet az oka, illetve mit tegyünk azzal a kutyával, amelyik annyira bántott egy kis kölyökkutyát, hogy az belepusztult?

Figyelt kérdés

Pontosabban : két lány kutya van, az egyiknek 3 hetes kölykei. A másik, szintén lány kutya, gyakorlatilag a testvérét, úgy megharapta, hogy másnapra meghalt a kicsi kutyus, szegény. Évek óta vannak, voltak kicsi kutyák, mindig is szerette őket, inkább anyáskodott felettük,4 éves, de neki eddig nem születtek kölykei. Az anyjának viszont minden évben, ezért nem értjük most mi az oka annak hogy ilyet tett.

Mit tanácsoltok, mit csináljunk vele? Ha valaki vinne a megmaradt kutyusokból, szivesen adunk!


2012. ápr. 18. 11:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%

"Azt a rohadt tudatlan mindenit ..."

Ez a pontos megfogalmazás...kérdező, szerinted az normális, egészséges hogy egy álvemhes kutyának kell szoptatnia más kutya kölykeit?

2012. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
44%

Igazatok van abban, hogy annak a kutyának nem szabadna/egyáltalán nem szabadott volna szülnie.

De ez nem jogosít fel Titeket arra a stílusra, amit megengedtek magatoknak. (Tisztelet a kivételnek.)


Kedves 13. válaszoló!

Kicsit olvass utána a témának! Az álvemhesség természetes dolog egy farkasfalkában. (Az emberi társadalomban élő kutyáknál már kezeljük, de eredetileg ez nem betegség.) Azért alakult ki, hogy az a nőstény is tudjon szoptatni, akinek nincs kölyke. Amíg az anyaállat vadászott, nem tudott a kölykökről gondoskodni, addig megtette azt az álvemhes.

2012. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
51%

"mert TANÁCSOT kértem és nem KRITIKÁT!!! "


Észrevetted már hogy ez a Gyakori kérdések és nem a Három kívánság?

2012. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor tényleg nyomás a dokihoz az egész brigáddal, mindegyikre ráfér.
2012. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
68%

Ja, tegyük fel h vinnék a megmaradt kutyusokból. Akkor szeretném megkérdezni, hogy milyen oltásokat kaptak meg, hány féreghajtáson vannak túl és mikor lettek bechippelve. Csak mert:


41/2010. (II. 26.) Kormányrendelet:

3. §(2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet.

2012. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
41%

Először is köszönöm a piros kezeket. :)

Másodszor: igazatok van, ezt már leírtam: nem szabadott volna kölyköknek születni, de ez a stílus elfogadhatatlan. Csak azt éritek el vele, hogy ugyanolyanok legyetek, mint néhány kérdező ezen az oldalon. Ez a cél? Lesüllyedni az Ő szintjükre?

Ilyen stílus mellett ne csodálkozzunk, ha 'tenyésztő-ellenesek' lesznek az emberek. Persze, le kell írni, hogy nem jó, amit tesznek, ezt néha én is nehezen bírom cérnával.

Kedves Little Red!

Tenyésztő vagy?

Arra nem gondolsz, hogy ezzel a stílussal csak nekik ártasz?

(Távol álljon tőlem, hogy bárkit is bántani akarjak.)

Várom a további piros kezeket! :)

2012. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
64%

Melyik részével is ártok akár csak 1 tenyésztőnek is? Ugyanmár, aki tenyésztőtől akar venni kutyát, az nem a gyik keverékes kutyás kérdése alapján fogja magát meggondolni.


Lehetne szebben is, de nem fogom. Mert azt hiszem elég rég, elég sok évig lett szépen mondva a jónépnek, hogy legyenek szívesek nem szaporítani orrba-szájba, nevelni a kutyákat, nem láncon tartani, stb. Én beleuntam abba, h szépen kérjem. Nem megy szép szóval? Majd akkor megy máshogy!

2012. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem, nem megy máshogy. Csak rosszabb lesz ettől. Majd egyszer talán rájössz. :(
2012. ápr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Szűrései vannak a szülőknek? Egyébként ne haragudj, de mindenkinek igaza van. A 2 szukát ivartalanítsátok, mert a nem anya előbb utóbb belehal a gennyes méhgyulladásba az álvemhesség miatt, ugyanis e miatt van neki teje, és emiatt ölte meg a kicsit. Mert megbolondult az álvemhességtől, féltékeny lett, és idegbeteg. A másik pedig az évi szülésbe fog belehalni, a tenyésztők sem hoznak le minden évben almot egy szukától. Tehát a válasz: azért ölte meg, mert megbolondult az álvemhességtől.
2012. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

A kozmetikában 1 nap legalább 3szor kell erről pofáznom.


2 állatmentő csoportban is nap mint nap látom, h mi van. Nem, nem csak a szokásos facebook csoport, nem csak megosztásokból áll az életem, bizony mi MENTJÜK a kutyákat. Épp most adománygyűjtőt csinálok SAJÁT KÖLTSÉGEN, mert nincs, és kéne, de venni csak 30ezer körül lehet.


Szóval pont nekem nem kéne megértenem h mi van és mi nincs és mi hogy működik.

2012. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!