Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig, hány hónapos koráig...

Meddig, hány hónapos koráig vigyem ölbe a kölyökkutyát a lépcsőn?

Figyelt kérdés
Kb. 4O lépcső van a lakásig.Nagytestű kutya,felnőttkori súlya 4O kg körül lesz.Jelenleg 4 hónapos,17 kiló.Naponta 6-7-szer visszük ki.Ez elég sok lépcsőzés egy nap (kb. 56O lépcsőfok naponta).Nekem nincs gond vele,de páromnak szép lassan kezd nehéz lenni.Szabadna,mondjuk kétszer,a saját lábán engedni,vagy hordozzuk tovább is ölbe?
2011. dec. 15. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
ez a kérdés komoly? vannak lábai? szerinted az minek van? tulajdon képen akár az élete végéig is hordhatod az öledben a lépcsőn ,én nem hordanám egy pillanatig sem ,igazság az,hogy az olyan nagytestű kutyát nem tartanék lakásban!!!!!
2011. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A kérdés természetesen komoly,elnézést,ha viccesnek,humorosnak sikerült....Az,hogy mekkora kutyát tartunk MI a lakásban,engedd meg,hogy legyen a MI és a szomszédaink gondja....Várom az olyan hozzászólók válaszait,tanácsait,akik értik.hogy miért kérdeztem,vagy akik hasonló helyzetben vannak/voltak.Köszönöm.
2011. dec. 15. 12:30
 3/15 anonim ***** válasza:

szerintem 2x mehet lépcsőn (kap valamilyen ízületvédőt?)

bár lassan olyan súlyban lesz, hogy nem tudjátok vinni, szerintem ha kíméletesen van mozgatva, jó tápot kap és izületvédő készítményt akkor többször is mehet saját lábán...valamint szerintem az intenzív növekedési időszakot befejezve már folyamatosan mehet saját lábon

2011. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Hát ez elég szerencsétlen helyzet... érzékeny csípőjű kutya?

Mert akkor én legalább fél éves koráig nem lépcsőztetném ennyiszer...

De a legjobb erről állatorvost megkérdezni, mert így látatlanban nehéz megmondani...


Később is ilyen sokszor (6-7-szer) tervezitek levinni, vagy ez csak a szobatisztaság miatt van?

2011. dec. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egy Rhodéziai Ridgeback kiskutya,szülei diszplázia mentesek.Szobatiszta 1OO %-ban.Volt egyszer úgy,hogy 8 és fél órán keresztül nem tudtuk le vinni bizonyos okok miatt,reméltük hogy nem tartogatta vissza,de igen....Azért visszük ennyiszer,mert mivelhogy még kölyök,ne keljen sokáig visszatartania,ne legyen kellemetlen neki.Később napi 4-5-re fog lecsökkenni a levivések száma.Ebből kettő hosszú séta,edzés.
2011. dec. 15. 12:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Volt egyszer úgy,hogy 8 és fél órán keresztül nem tudtuk le vinni bizonyos okok miatt,reméltük hogy nem tartogatta vissza,de igen.


Jaj ezen olyan jót mosolyogtam, szerintem nektek egy okos és kedves kutyátok lehet.:)

2011. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem már lépcsőzhet :)

Bocsi az offért: Rodéziai Ridgeback? Életem szerelme egy ricsi csak panelban lakunk sajnos :) Imádom a ricsiket:)

2011. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem bullmacim van, szintén lakásban :)

Egy emeletnyit kell lépcsőznie, a lépcsőfokokat őszintén szólva nem számoltam meg :) Én már rég nem cipelem. Most 5,5 hónapos és 23-25 kg körül van.

Vetri Care GF600-at kap kb. 4 hónapos kora óta, nagyjából ekkor kezdtem azt is, hogy nem cipelem :)


Szerintem nyugodtan lépcsőzhet a tietek is annyit, amennyit leírtál :)

2011. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2011. dec. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is mehet a lépcsőn, ha akartok kiegészítést, akkor a GF-600 a jó megoldás (nagyon jót tesz az izületeknek).
2011. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!