Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, illetve mit...

Mi lehet az oka, illetve mit tegyünk azzal a kutyával, amelyik annyira bántott egy kis kölyökkutyát, hogy az belepusztult?

Figyelt kérdés

Pontosabban : két lány kutya van, az egyiknek 3 hetes kölykei. A másik, szintén lány kutya, gyakorlatilag a testvérét, úgy megharapta, hogy másnapra meghalt a kicsi kutyus, szegény. Évek óta vannak, voltak kicsi kutyák, mindig is szerette őket, inkább anyáskodott felettük,4 éves, de neki eddig nem születtek kölykei. Az anyjának viszont minden évben, ezért nem értjük most mi az oka annak hogy ilyet tett.

Mit tanácsoltok, mit csináljunk vele? Ha valaki vinne a megmaradt kutyusokból, szivesen adunk!


2012. ápr. 18. 11:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Little Red, ezt most hanyadiknak írtad? Ha nekem, én mindent a kérdezőnek írtam :) és becsülöm az olyan embereket, mint Te.
2012. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

1. az anya folyamatosan ellik,lesz egy valag kiskutya ami persze senkinek sem kell.

2. a fiatal álvemhes, nem kap ellátást ehelyett még kölyköt is tesztek alá, hadd legyen méhgyulladása is, és emlődaganata.

3.akölyköket együthagyjátok a felnőtt kutyákkal, nem csak az anyjábval, de még egy másikkal is és aztán csodálkoztok,hogy halálramarja.


megmondom mit mond az állatorvos ha megkérdezed:

1. azonnali ivartalanítás az anyán

2. az álvemhesség kezelés után ivartalanítás a fiatal kutyán.

3. napi 2 óra séta előírása

2012. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
31%

14:32-esnek.


Nem tudom ki ilyen buzgó, de sorra tűnnek el a válaszok :D

2012. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Én is azt nézem, és 30másodpefc alatt értékelik fel 100% ra
2012. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
40%

Én ezt elfogadom. Tisztellek és sok kitartást kívánok hozzá! Tudom, hogy botrányos a kutyahelyzet Magyarországon. :( Ez elkeserítő. De a stílusod is az.

Azt is megértem, hogy sok ember nem ért a szép szóból. De akkor is azzal kell kezdeni, nem pedig az azonnali letámadással. Ennyi volt a problémám.

Szia!

2012. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
32%
Igen, marha botrányos vagyok, tiszta Kelemen Annácska, mi?.... -.-
2012. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem Little Red stílusával van a gond, hanem azzal, hogy ilyen buta emberek vannak, és nekik nem lehet másképp megmagyarázni, csak indulattal. Az üntyü-pünytü duma náluk nem válik be, vagy észheztérnek a "kritikán aluli" dumától vagy sem, de ez akkor is bosszantó és felháborító, hogy emberek hogyan viselkednek, bánnak egy olyan élőlényért, akiért ELVILEG felelősséget vállaltak. Ez a szőrnyű nem pedig Little Red stílusa...
2012. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
40%

Hmm... van benne valami, de

1. saját magának is árt az indulatos hsz-ekkel,

2. van, akinek az indulatos hsz sem ér semmit....

2012. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
32%

Lehet, valaki már elvesztette a türelmét a sok évi állatmentés alatt. De nem jogosítja fel arra,hogy lealázó módon kioktasson bárkit is.

A sértett ember nem fog józanul elgondolkodni a hallottakon. Csak az ellenállás lesz nagyobb benne.

Ha 40 év után is a százezredik alkalommal is ugyanazt kell elmondani,akkor is ugyanazzal a türelemmel kell megtenni, mint az első tíznél.

Volt már példa nem is egy ezen az oldalon, hogy meg lehetett győzni a kérdezőt. De nem a földbedöngölésével.

2012. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

a kiskutyákhoz csak az anyaállat férjen hozzá és ti emberek!

minden felnőtt kutyát el kell kezdeni nevelni és sétáltatni minden nap!

az ok, hogy fingotok sincs a kutyák viselkedésésről, természetes igényeiről és arról sem, hogy amit csináltok az állatkínzás!

szerezzetek be kutyaviselkedésről, nevelésről szóló könyveket, értelmezzétek és gondoskodjatok minden kutyáról szükségletei szerint, (egészségügyi ellátás, ivartalanítás, séta, nevelés stb.)

tanuljatok az esetből és ha mástól nem is, de fogadjátok el magatoktól az önkritikát és tegyétek jóvá hibáitokat

mindaz ami történt emberi felelőtlenségből, információhiányból, tudatlanságból fakad!

2012. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!