Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatás lakásban?

Kutyaugatás lakásban?

Figyelt kérdés
Kedves "lakáskutyás" gazdik!A ti kutyáitok mennyit ugatnak ? És a szomszédok hogy viselik? Gondolok itt arra például, hogy az enyém megugatja a lakásajtó előtt, a lépcsőházban járkálókat, meg ha valaki becsönget, de amúgy meg csendben tesz-vesz. Néha mégis megfordul a fejemben, hogy valamelyik szomszéd szóvá teszi, hogy zavarja őket. Szerintem amit az én kutyám csinál, az még a normális kereteken belül mozog, de azért kíváncsi vagyok, másoknál hogy megy ez.
2012. ápr. 18. 22:11
 1/9 VBeata81 ***** válasza:
85%
Az én kutyám is pontosan ezt csinálja. Szerencsére a mi szomszédaink jó fejek, szeretik a kutyát, de biztos vannak, akik egy vakkantást is szóvá tesznek. Persze azért próbáld leállítani, mielőtt nagyon belelendül.
2012. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Istenem találtam végre egy olyan embert aki ugyan azzal a gonddal küszködik mint én.Teljesen így vagyok én is ezzel.Ráadásul sajnos most költöztünk a párommal másik albérletbe mert a szomszédok mind 60 és halál között voltak és drága kutyuskám minden neszre ugat vonyít stb....Ahol most vagyunk ott több a kutya stb...így eddig nem szólt senki.
2012. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy itt sem jött még soha senki át semmilyen vad buli vagy összejövetel után a zaj miatt, de a kutya csak néhány hónapja van még itt, úgyhogy még jöhetnek ... Amúgy csupa fiatal lakik itt, sőt egy kisgyerek az egyik családnál annyit üvölt, hogy az én kutyámat lazán lepipálja hangerőben és mennyiségben is.:) De mindig eszembe jut, hogy biztos, hogy minden lakásban tartott kutyus ugat, elvégre kutyák, beszélni nem beszélhetnek ...
2012. ápr. 18. 22:22
 4/9 anonim ***** válasza:

22.17

Az egyáltalán nem normális dolog, hogy a kutyád, ahogy írod--minden neszre vonít, jelez. Erről kemény munkával ajánlatos lenne leszoktatni. Meg kell tanulnia, csak akkor jelezhet és akkor is röviden, ha pl csöngetnek, állnak az ajtó előtt.Az ilyen kutyát, ne is haragudj, de azok sem nagyon tolerálnak, akik nem a 60 és a halál között vannak.

2012. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van a kutyámmal, habár nem egy "házi cica " méretű. Ő csak akkor ugat, ha a fiam jön haza (pedig ez havonta egyszer van ). Bárki más jön a családból nem csinál ilyet. Másik ok: ha az erkélyen van és látja, hogy a "haverja" kint van irtózatosan ugat és menni kell. A szomszédaim bár tudják, hogy van kutyánk, de nem hallják-mondják ők
2012. ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ez teljesen normális hiszen ezért kutya:))ha nem őrjöng egész nap és nem kergeti őrületbe a szomszédokat miért is szólnának...nálunk ugyan ez volt a szitu,volt aki csak azért szólt mert félt tőlük (amstaff,staffbull,bullterrier)sőt retteget a kutyáktól ha véletlenül összefutottunk a folyosón inkább kiment és volt hogy lement gyalog egy emeletet,de amióta betörtek a folyosóra,és hát pont a mi lakásunkba fél év alatt kétszer,mivel csak nálunk nincsen 5 .1 zár:DD de van bent 3 pont 1:DDD volt is futáás:))mivel addig nem ugatak amig be nem lépett:DDmi meg szépen aludtunk tovább hiszen fel sem merült bennünk hogy van olyan öngyilkos aki bejön hozzánk.. azóta nagy becsben vannak tartva hiszen rájöttek hogy ha ök jönnek mennek nem ugatnak viszont ha idegen jön a folyósóra megy a mennydörgés:DDD akkor már figyel mindenki hogy ki járkál a folyosón:))ugyhogy nálunk azóta szent a béke
2012. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyém csak akkor ugat, ha valaki becsenget, ha a kaputelefon szól, akkor jön oda hozzám nyüszítve (sokszor nem hallom a kaputelefont és a drágám jelez nekem).


Eddig csak olyan visszajelzést kaptam h tuti-e h velünk lakik a kutya lakásban, mert nem hallani a hangját :)


Bezzeg buli miatt már jöttek fel (halk zene csak az egyik haverom nyomta a ritmust a lábával és ez már itt életbevágó probléma).

2012. ápr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár a mi kutyánk csak akkor ugat 1-2-öt ha szól a kapucsengő vagy az ajtónál csengetnek, kopognak és ha mind a ketten egyszerre jövünk haza (ez minket szokott igazából zavarni, mert néha késő éjjel van) szerencsére elég halk, igaz én már a kapunál hallom őt... De van olyan ismerős a szomszédházban ahol bizony ha csengetnek akkor néha akár félóráig is üvölt a kutya és zeng tőle a ház, meg nyáron előfordul, hogy kijönnek a lakásból (9. emelet) és én a háztól kb: 50méterre is hallom őt. (és ez bizony nagyon kellemetlen még ha türelmesek is a szomszédok.)

Bevallom tavaly nyáron már nekem is megfordult a fejemben, hogy megkeresem azt a hajnali fél 5 - 5 órától késő délelőttig azt az erkélyre kizárt folyamatosan öklendezve ugató kis kutyát és vagy neki vagy még inkább a gazdájának a nyakát tekerem ki...

2012. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem normális, ha a lépcsőházban hallja a lépteket már elkezd ugatni. Az enyém csöndbe van és ha én lépek be az ajtón akkor kezd el csaholni kb fél percig amíg köszönt.
2012. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!