Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tibeti masztiffot be merjem...

Tibeti masztiffot be merjem vállalni? Olyan kutyát szeretnék, aki nyáron eljön velem több hétre a hegyekbe, aki meg tud védeni, sportos, fürge. Viszont kis lakásban élek, de napi nagyon sok időt rá tudok szánni reggel és este is.

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 15:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Uhh,kérlek rakjátok át normális kategóriába.Bocsi.
2012. márc. 21. 15:11
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát végülis a kutya jobb helyeken családtag:)

Szerintem igen, ha anyagilag is megvan rá a fedezet, mert ekkorának a kaja nem lehet olcsó.

2012. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

HATÁROZOTTAN NEM, NEM ÉS NEM!!!!

A tibeti masztiff egy pásztorkutya, akinek TÉR kell, amit őrizhet, ahol naponta sokszor járőrözhet magában, vagy más kutyákkal együtt. Semmilyen lakásban nem érzi jól magát kert nélkül, felejtsd el!!!

2012. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Láttál te már tibeti massztiffot? Tudod hogy az mekkora? Szerintem össze téveszted őt egy másik kutyával, vannak közepes méretű kutyák, akik sportosak, pl magyar vizsla, labrador, boxer, és ha tényleg meg is védjen, német juhász, doberman. Ezeket a fajtákat ajánlanám, de akkor tényleg le is legyen ek mozgoatva. :)
2012. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Magyar agár. Nagyon jól elvan a kis lakásban ha amúgy le van mozgatva. Elég sportos kutyus. :)
2012. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tökéletesen tudom mekkora.Szomszédnak is olyanja van,csak a szomszéd egy gyökér és semennyire nem beszédes.Neki a rozsdás színű van,nagyon nagyon szép.

Pénzem bőven van,kutyára,tápra,orvosra.

2012. márc. 21. 17:30
 7/17 alice_L ***** válasza:

Nyaron a hegyekbe mozgatasra inkabb egy rovidszoru fajtat keress. A legtobb pasztor (orzo, nem terelo) kutya szore tul vastag eros nyari napkozbeni mozgatashoz, amugy is napkozben elég inaktivak, este kezdenek élénkulni, (ami logikus, ragadozok inkabb olyankor voltak) és akkor huvosebb is van.


Ha az elkovetkezo 10 évben biztos vagy abban hogy le tudsz egy nagytestu kutyat mozgatni, akkor vallald be barmelyiket. Bar én ilyen fogadast nem tennék a jovot illetoen, nem tudhatod mi valtozik a munka- csaladi- stb korulményeidben, szoval szerintem mig nem laksz kerteshazban addig nem jo otlet egy ilyen kutya.

2012. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi,és milyen kutyát ajánlasz ami nem túl "harci" jellegű,de harapós is legyen:)
2012. márc. 21. 17:54
 9/17 alice_L ***** válasza:

Haat, franc tudja, mert ez mitosz is. Ugy értem vannak olyan fajtak amiknek harapos hiruk van, igy nem is nagyon tesztelgetik oket, ami jobb is, mert gyakran nincs semmi hatteruk, és vannak "békés"nek ismert kutyak, akik annyira ragaszkodnak a gazdajukhoz hogy fel se merul bennuk hogy magukat mentsék baj esetén, és ugye 35-40 kilo felett meg mar gaz van a harapasnal.


Igy hirtelen mali, beauceron az ami a hosszu hegyi kirandulast is birja. Vagy a magyar agart is ajanlottak, lattam abbol is karakanabb tipust. Nem tudom, ha eszembe jut valami jobb megirom.

2012. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Magyar agár olyan kis vézna :(
2012. márc. 21. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!