Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergia, immunerősítés,...

Allergia, immunerősítés, többi lent?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki azzal kezdi, kedden megyünk állatorvoshoz (akkor lesz autónk).

Azt gyanítom, hogy sajnos allergiás valamire a kutyám (5hónapos) és természetesen kikérem/megfogadom az állatorvosom véleményét, csak amíg nem jutunk el hozzá szeretnék kicsit informálódni.

Pár napja nyaldossa folyamatosan az ágyékát, ha rászólok abbahagyja, de 1-2óra múlva újrakezdi és piros kiütései is vannak azon a tájékon.

A teljes allergia vizsgálat most anyagi okok miatt nem kivitelezhető, tápváltást tervezünk amúgy is, ha az orvos javasolja akkor főleg és ezzel remélhetőleg az ételallergiát ki tudjuk küszöbölni, de nem tudom mit lehet tenni, ha pollen vagy más egyéb okozza a tüneteit (biztos nem bolhás, ez is kizárva).

Immunerősítővel érhetnék e el javulást? Akinek allergiás a kutyája az milyen kezelést kap(ott) és kb milyen költségekkel járt?



2012. ápr. 19. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ezt csinálta. Bizonyos időközönként előjött neki, és volt, hogy nem csak nyalta, hanem harapdálta is magát. Nála csak sima immunerősítést csináltam, és az óta tünetmentes. Nem vagyok híve a gyógyszerezésnek, még megoldható máshogy. És magammal is hasonlóképpen járok el. Persze ha ez nem használ, akkor orvos, de nekünk eddig minden betegséget sikerült ezzel legyőzni.
2012. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok híve a gyógyszereknek, de magamról el tudom dönteni, hogy mennyire érzem rosszul magam, sajnos a kutyámról nem, ezért mindenképp megmutatom neki. Ha lehet választani, akkor természetesen nála sem a gyógyszerezést választom, hanem inkább valami immunerősítő készítményt.

Megkérdezhetem, hogy te mit adsz neki és milyen időközönként (kúraszerűen/folyamatosan)?

2012. ápr. 20. 09:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Én inkább kúraszerűen alkalmazom. Látszik a szőre minőségén, hogy mikor kezd lemerülni a szervezete. Olyankor Immunovetetet, és egy kis multivitamint kap egy hétig.
2012. ápr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!