Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 300 nöles telken hány...

Egy 300 nöles telken hány nagytestű kutyát lehet tartani?

Figyelt kérdés

Az utcánkban lakókról van szó. Kerítés nincs, a házban 2 nagytestűt tartanak, a ház mellett az utcafronton(!) pedig egy összetákolt kennelben 3 db nagytestűt még. Mindenki fél tőlük!

Félreéréts ne essék, szeretem a kutyákat, de a gyermekeimet jobban.


2009. jún. 20. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Az önkormányzati szabályozástól függ, hogy egy ingatlanon hány kutyát lehet tartani. Nézd meg az önkormányzat honlapján a szabályozást.

Az voszont országos rendelet, hogy kutya póráz nélkül közterületen nem tartózkodhat, kivéve a kijelölt területeket, tehát a kutyák kíséret nélkül nem hagyhatják el az ingatlant.

2009. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Az önkormányzati szabályozástól függ, hogy egy ingatlanon hány kutyát lehet tartani. Nézd meg az önkormányzat honlapján a szabályozást.

Az voszont országos rendelet, hogy kutya póráz nélkül közterületen nem tartózkodhat, kivéve a kijelölt területeket, tehát a kutyák kíséret nélkül nem hagyhatják el az ingatlant.

2009. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Viszont, ha feljelented, akkor a kutyák fogják megszívni, nem a gazdák lesznek felelősségre vonva (Magyarország...). Márpedig az ebek nem tehetnek arról, hogy f*sz gazdájuk van. A feljelentéssel vagy a jegyzővel kizárólag ők járnának rosszul. Az más kérdés, ha rossz állapotban vannak, és akár egy menhelyen is jobban éreznék magukat, ill. jobb ellátást (orvosi, kaja, mozgatás) kapnának.

Ne haragudj a kérdésért, de a tiedből nem adódik: mi a valódi probléma? Ki is engedik őket az utcára kolbászolni? Vagy felügyelet mellett vannak kinn a kerítés nélküli kertben? Történt példa támadó fellépésre a kutyák részéről? Barátkoztál már velük?

2009. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bent tartott kutyákat kiviszik sétálni, de a sarkon (ahol nem látjuk ugye) elengedik, hajnalban meg este 10 után egyszerűen kinyitják nekik az ajtót oszt jó napot..... (több macsek is eltűnt mostanában)A másik 3 eb baromi hangosan ugat, soványak is amúgy, de ha véletlenül elszabadulnak egyszer abból a tákolmányból---- na ez a problámám. Már szóltunk nekik, de semmi. Azelőtt még a kennel sem volt. Hozzánk jártak sz@rni, agyerekek homokjába.
2009. jún. 20. 21:11
 5/5 A kérdező kommentje:

ja, őszerintük szelídek, de a minap a kenelben a kutyák összeugrottak, a srác (gazdi) bement hozzájuk, és valamelyik megharapta! Mehetett az ügyeletre. Barátkoztam én, persze, amíg csak egy kutya volt kint, minden nap dobtam neki valami cafatot, mert úgy ugatott ránk, mikor mentem a gyerekekkel az oviba.

De most már ugye 3 kutya van kint, és nehogy már én barátkozzak. Azért kérdeztem, mit lehet tenni, ajegyzőnek is szóltak már a szembeszomszéd is, de nem történik semmi.

2009. jún. 20. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!