Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya az ágyon. Mi a megoldás?

Kutya az ágyon. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A problémám az lenne hogy van egy 4 éves kan Beagle kutyusunk aki ha nem vagyunk otthon felmegy az ágyra ahol alszunk és ott alszik. Eléggé hullajtja a szőrét amire ráadásul allergiásak is vagyunk. Az ágy nem külön hálószobában van hanem ott ahol a kutya helye is van.

( albérlet, nincs kisszoba )

Amikor itthon vagyunk nem megy fel hiszen tudja hogy nem lehet de amint kilépünk a lakásból már megy fel az ágyra. Volt alkalom hogy kapott a fenekére amikor hazaértünk de véleményünk szerint akkor már nem tudja hogy miért kap hiszen nincs "tettenérés" mivel ha hallja a kulcsot azonnal leugrik.

Valaki valami megoldást esetleg tud ajánlani?

Esetleg tippet ami bevált?

Köszönöm!


2012. ápr. 20. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Az én egyik ismerősöm ugyanezzel a gonddal küzdött. Nála az vált be, hogy odafordította a webkamerát az ágyra, jó hangosra állította a hangszórót, és a munkahelyéről Skype-on figyelte a kutyát (ugye a kis ablak akkor is előtérben van, ha valamin épp dolgozik az ember). Megbeszélte a főnökével is. Mikor felugrott az ágyra, jól rádörrent a hangszóróból, a kutya eléggé ledöbbent, hogy a gazdája akkor is látja őt, mikor nincs ott. Ezt még van kétszer eljátszották, az utolsót pár nap múlva, és azóta leszokott róla, meg az esetleges csintalanságokról is. De ehhez az kell, hogy legyen tekintélyetek a kutya előtt, ha amúgy nem hallgat rátok, nem nagyon fogja érdekelni, legfeljebb meglepődik, de nem megy le! A pozíciótok megerősítéséről a "cerberos falkavezér" szavakat beírva a keresőbe olvashatsz.
2012. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tegyetek ágytakarót az ágyra..
2012. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért jó fajta a Beagle...
2012. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor tegyetek úgy, mintha elmentetek volna, majd ha azt hiszi, nem vagytok ott, felmegy az ágyra. Akkor picit ecetes vízzel töltött vizipisztollyal lőjetek rá, de ne tudja, hogy ti voltatok. Akkor azt fogja hinni, hogy ha nem vagytok ott, akkor is figyeli valaki.

Nem próbáltam még, de ezt olvastam. Lehet hogy ecet nélkül is beválna, csak állítólag azt nem szeretik.

2012. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!