Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bent kutya? Szőrre megoldás?

Bent kutya? Szőrre megoldás?

Figyelt kérdés

Direkt olyan kutyát választottam aminek pici szőre van hogy ne legyen szőrös minden.

Alig van szőre és mégis tiszta szőr minden. Ruhám stb...Fürdetem is pedig. Száll a szőr, macskából meg pláne. Rendszeresen keféljük a szőrüket és mégis.

Nem értem...akkor annyi ember miért tart bent állatot?Ráadásul nagyobb testű és szőrű kutyákat is látok mindig kijönni a lépcsőházakból. A filmekben is kanapén fekszenek stb...


Vélemény? Hogy tudnék szőrmentesebben állatot tartani?

Egy ideig még sajnos nem lesz kertesház.



2012. márc. 28. 15:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tartanak az emberek bármilyen kutyát lakásban, hogy sokkal többet takarítanak, mint mások. És persze vesznek furminátort, amivel hetente egyszer eltávolítják szőrváltós időszakban a felesleges szőrt a kutyájukról. Így ugyanolyan tiszta a lakás, mint állat nélkül. Aki ezt nem tudja megtenni, az ne kertbe tartson állatot, hanem egyáltalán ne.
2012. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
2 db szőrt nem találtam még a lakásban a yorkim után. Fajta függő. Nem tudsz mást csinálni csak minden nap porszívózni. A mopsz után nálunk is naponta 2-szer kellett.
2012. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

A rövid szőr nem azt jelenti, hogy nem hullik neki. Szőrtípustól függ. Pl azoknak a kutyusoknak, akiknek a szőrét trimmelni kell, úgy tudom, kevésbé hullik a szőre. Majd jön valaki, aki elmondja ezt pontosan.

Egyébként rézszálas kefét és furminátort szoktak javasolni ilyen esetben.

2012. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
én is lakásban tartok kutyát. előtte is sokat takarítottam, de most konkrétan minimum kétszer annyit, de inkább két és fél. sajnos szőnyegpadlónk van. minden nap porszívózok először a fej kefés részével, aztán mindenütt még egyszer újra a sima fejjel is. csak egy pl a sok közül. rengeteg odafigyelést igényel a lakás és a kutya rendben tartása
2012. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan nem csak a lakást, de a kutyát is porszívózom, élvezi :)

Mellette gumikefe, időnként furminátor ill. a lenti sétáknál kézzel is "szőrmentesítem" :)

2012. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Mi pontosan ezért választottunk yorkit, mert egy nagyon jó kutyakozmetikust megkérdeztünk és állatorvos barátunkkal is beszéltünk a választás előtt. Ők mindeketten kifejezetten a yorkit ajánlották, mivel olyasmi a szőre mint a haj, neki egyáltalán nem hullik, neki nől. Igaz, folyamatos kozmetikázásra szorul de ez is csak 2-3 havonta, mivel kicsire vágatjuk neki.


/Először csivavát szerettem volna, de azt mondták olyan kis tűhegyes a szőre hogy az amibe beleáll azt aztán szedegethetem ki mindenből egyenként és sosem érek a végére./


Én nem takarítok többet mint amikor nem volt kutyánk és sehol nincs kutyaszőr a lakásban.

Tényleg fajtafüggő.

2012. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

5.

:) mázlid van. az enyém nem hajlandó porszívóval, hajszárítóval egy helyiségben tartózkodni. még csak nyúlok a porszívóért, de már látom a fején, h "jaj ne már, már megint ez a hülye berregés nap mint nap". kel is fel és megy ki a szobából :)

2012. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nekem is csivavám volt és tényleg beleállt mindenbe. Tudtok még mondani olyan kutyafajtákat amik nem hullajtják a szőrüket?

Kutyakozmetikus mennyibe kerül yorkinak ha vágatni megyek időközönként?

2012. márc. 28. 15:39
 9/28 anonim ***** válasza:
Yorkid van? Te a yorkit akarnád kertben tartani, ha kertes házad lenne? A yorki nem hullajtja egyébként a szőrét.
2012. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A trimmelős fajták. Ezek közül: welsh terrier, west highland white terrier, drótszőrű foxterrier, airdale terrier, cairn terrier, szálkás szőrű tacskó, angol és amerikai cocker spániel, schnauzerek, ír szetter, afgán agár.
2012. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!