Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pár napja örökbe fogadott...

A pár napja örökbe fogadott kutyám rám támadt etetés közben :- ( Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Két kutyust fogadtunk örökbe a sintér telepről. Alapjáraton nagyon barátságosak, az egyik imádni valóan kedves, de a másik aki alapból szintén barátságos, vannak kiszámíthatatlan dolgai. Pár napja kerültek ide, Vasárnapra van megbeszélve az első óra a kutya iskolában, de kíváncsi lennék a Ti tapasztalataitokra addig is. Ma átjött a szomszéd kisfiú, és amikor a botot el akarta tőle venni, rámordult. Aztán amikor etettem, elmentem a háta mögött, és rám támadt, három helyen megcsípett. Nagyon szeretem és meg akartam menteni, de ez durva. Nem tudom mit tegyek. Van esély, hogy átneveljük? Vagy ez nagy gond?
2012. ápr. 20. 21:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Pár napja?


Mit gondoltál, hogy ennyi idő alatt lesz egy jól nevelt, kezesbárány kutyád? Légy türelmes. Nevelhető. Idő kell hozzá.

2012. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy féltékeny a másikra?
2012. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A vasárnapot még várd meg, addig is ne menj a közelébe, ha eszik. Valószínűleg verték, ezért fél a bottól, azt hitte, meg akarják verni. És lehet, hogy evés közben rugdosták hátulról vagy éheztették.
2012. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Ezek azok az esetek, amiket az elsó próbálkozásnál egy jól elhelyezett pofonnal meg lehetett volna szűntetni. Most, hogy sikereket ért el a morgással és kapkodással, már nehezebb dolgotok lesz, és minden egyes ilyen szituáció csak ront a helyzeten.

Olvass utána nagyon a falkavezérségnek, és ne sajnáld a pénzt jó szakemberre vagy kutyaiskolára. Elsősorban nem a kutyának kell tanulnia, hanem neked, ezt tartsd szem előtt, mielőtt bárkinek fizetsz az okításért.

2012. ápr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Hát akkor kaját csak kézből adj neki, ezzel kezd. Ha veled szemben dominál, nyakánál fogva leszorítod, és kajamegvonás... Harapásnál kiközösítés, minimum egy hétre, nem beszélsz hozzá, nem játszol vele, csak enni adsz neki szó nélkül, illetve séta, szintén szó nélkül. Az, hogy emberre támad, egyáltalán nem tolerálható! Nem tudja még a helyét, de azért vagy te, hogy ezt megtanítsd neki. Egyértelműen feléd helyezi magát, ez gond, viszont a jó hír, hogy ez orvosolható. Csak kitartás!
2012. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A társával nagyon jól kijön. Jól választottuk őket össze ilyen szempontból. Első pár napban olyan cuki volt, kinézett magának egy felmosó moppot és azt hurcolta, próbáltam elvenni és harcoltunk, játszottunk. Az evéssel nála már az elején is bajok voltak, mert morgott amíg evett. A másik tök cuki, őt simógatom, oda is nyúlhatok akár, ha eszik. De az előzővel vannak bajok. Elhiszem, hogy esetleg rossz körülmények között volt, és jobban félti az ételt. Bár engem harapott meg, de a férjem most nagyon ki van rá bukva. Nem akarom, hogy vissza vigyük. :-( Természetesen, a kutyaiskolát mindenképp kivárjuk.
2012. ápr. 20. 21:45
 7/22 A kérdező kommentje:
5. most ezt teszem. Nagyon fáj, de tudom, hogy muszáj. :-(
2012. ápr. 20. 21:49
 8/22 anonim ***** válasza:
Mekkora termetű kutyusok?
2012. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ja a másik, hogy nem félt amúgy a bottól, mert jó ideig játszottunk így, hogy dobáltuk neki a botot, és egyszer csak minden előzmény nélkül rámordult a kisfiúra.
2012. ápr. 20. 21:53
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem nagyok, a kisebbik, aki nagyon barátságos, ő 20 kg körül van, a morcos pajtás kicsit nagyobb, de őt nem mérték. kb 30.
2012. ápr. 20. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!