Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pár napja örökbe fogadott...

A pár napja örökbe fogadott kutyám rám támadt etetés közben :- ( Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Két kutyust fogadtunk örökbe a sintér telepről. Alapjáraton nagyon barátságosak, az egyik imádni valóan kedves, de a másik aki alapból szintén barátságos, vannak kiszámíthatatlan dolgai. Pár napja kerültek ide, Vasárnapra van megbeszélve az első óra a kutya iskolában, de kíváncsi lennék a Ti tapasztalataitokra addig is. Ma átjött a szomszéd kisfiú, és amikor a botot el akarta tőle venni, rámordult. Aztán amikor etettem, elmentem a háta mögött, és rám támadt, három helyen megcsípett. Nagyon szeretem és meg akartam menteni, de ez durva. Nem tudom mit tegyek. Van esély, hogy átneveljük? Vagy ez nagy gond?
2012. ápr. 20. 21:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%
támadj vissza! harapd herén ne hagyd magad!
2012. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Még nem vagy vezér, ennyi idő alatt ezt ne is várd. Addig, amíg teljesen el nem fogad, ne tegyél olyanokat, amiben feléd kerekedhet, ne adj olyan helyzeteket, amiben erősebbnek mutatkozhat nálad. A legfőbb: türelem, türelem és türelem. Ha felnőtt kutyáról van szó, akkor kell neki idő, amíg hozzátok szokik, ne várj csodákat, hacsak nem rendelkezel Cesar Millan energiájával :). A kutyasuli rengeteget fog segíteni a nevelésben, de arról neked kell gondoskodnod, hogy megszeresse a helyet, az új gazdáját. még ne zargasd, csak ha muszáj, és látod rajta, hogy vevő rá.
2012. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
És semmiképp se keseredj el, és ne feledd: erőszak erőszakot szül, főleg menhelyi kutyosok esetében, úgyhogy csak finoman.
2012. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Kösssz :-) nem egyszerű az egész. Volt egy kutyám, 11 évig élt velünk. Talált kutya volt, szóval nem tudni pontosan hány éves volt. Hatalmas volt, gyönyörű, kedves, imádni való. Néhány hónapja derült ki, hogy csontrákja van. Több orvosnál jártunk egyik sem javasolta a műtétet és az azzal járó következményeket, mert tudták, hogy nagyon szar helyen van és csak a szenvedését hosszabbítanák meg. pár napja, hogy elaltattuk. Azt hittem én is bele halok. Annyira szarul voltam, hogy leírhatatlan. Napokig sírtam és hánytam. Közben jött ez az egész, hogy a közelünkben lévő sintértelepen egy csomó kutyát kiírtak altatásra. Azon nyomban mentünk megnézni őket, először nem is akartunk kettőt, csak egyet, de megbeszéltük a férjemmel,hogy igazából elfér kettő is. Munkaidőn kívül mentünk, de azért örültek nekünk. Jó szándékkal igyekeztünk összeválogatni úgy a két párt, hogy jól kijöjjenek egymással. Vagy két órát próbálkoztunk, ki kivel jön ki. Ez is borzasztó volt ,mert az ember szíve szerint az összeset elhozná és a mi döntésünkön múlt, hogy ki kerül hozzánk. Végül több kutya menekült meg, mert így, hogy a kennelek felszabadultak, nem altattak el aznap egyet sem. Most ez megint egy nagyon nehéz helyzet, hogy problémás lett az egyik kutyus. Nem azzal a céllal hoztuk el, hogy vissza kerüljön, ezt nem szeretnénk. Annyi fájdalmat megéltünk az utóbbi időben, hogy nem szeretnénk még többet. Bízom a kutyaiskolában.
2012. ápr. 20. 22:51
 15/22 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Te most még mindnnek a rossz oldalát látod. A kutya nm problémás lett, hanem még nem fogadott el téged. De ez is hamarosan meg történik, de ne számíts csodákra, mondjuk kb 6 hónap múlva már minden rendes kerékvágásban fog menni. Csak légy türelmes és kiartó, próbáld átérezni a helyzetét, és úgy tekinteni rá, mint akinek szülsége van rád, pontosabban csak rád van szüksége. Mert ez valójában így van, csak te ezt még nem látod. De hidd el, kitartással türelemmel, megfelelő időzétéssel, szeretettel, és kutyaiskolával minden rendben lesz :).
2012. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ahhoz túlságosan szeretem a kutyákat, hogy feladjam. Nem tudok rá haragudni, de tény, hogy furcsán viselkedik. A tegnapi eset után eléggé félre vonult. Eddig folyton a sarkamban volt, ma meg majdnem azt hittem eltűnt. Apósommal vagy fél órát kerestük (elég nagy udvarunk van) mire megláttam lapulni a legsűrűbb bokrok alatt. Oda mentem hozzá, jött velem a másik kutyus is, egyszer csak hirtelen kiugrott és rárontott a társára, pedig amúgy jól kijönnek, meg jókat játszanak, nem tudom megint mi ütött belé. Nagyon várom a holnapot, mert őszintén szólva kezdek kicsit tartani tőle.

A legelső válaszolónak még nem reagáltam: Nagyon jól tudom, hogy egy örökbefogadott kutyánál bármi lehet. Lehet kezes bárány is, de lehet lelki sérült is. Javarészt inkább hálásak szoktak lenni azért, ha valaki jó helyre viszi őket, nem az a gyakori, hogy támadja azt, aki enni ad neki. Én amúgy könnyen el tudom azt is képzelni, hogy ott a telepen némelyik gondozó is terrorizálta őket, mert találkoztam ott olyan emberkével, akiről lesült, hogy neki tök mindegy, hogy elaltatják, vagy elviszem. Még azt is nehezményezték, hogy sokáig ott voltunk. Gondolom oda veti elé a kaját, de közben üti, veri. Na mindegy, a kérdést nem azért tettem fel, mert ezen most annyira meg vagyok lepődve, hanem azért, mert tudni akartam ,hogy mit csinál ilyenkor az, aki nálam jobban ért a kutyákhoz.

2012. ápr. 21. 13:02
 17/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy mikor rám támadt, apósom nagyon meggyepálta. Utána direkt nem foglalkoztam vele, direkt a másikat simogattam csak. Ha eddig nem is volt féltékeny, most biztos az lett a társára, lehet, hogy ma meg ezért rontott rá. Ezt így felfogtam, csak nem akarok rontani a helyzeten. Ezzel most eggyel több lett a megoldandó probléma.
2012. ápr. 21. 13:08
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem szabad bántani,agresszióra agresszióval felel, ez ösztön. Neked a felsőbbrendűségedet kell erősíteni vele szemben. Nyomatékosítani, hogy ő tőled függ. Még mindig tartom a véleményem, a kajával találsz rajta fogást. És az sem jó megoldás, hogy adj neki időt. Ha időt kap, elkanászodik, és még nehezebb lesz vele megszoktatni, mi a rend. A legfontosabb a következetesség, most is alárendelt, és a jövőben is az lesz. Ha most tutujgatod, a fejedre nő, 10x olyan nehéz lesz megnevelni. Bízzunk benne, hogy holnap egy normális oktatóhoz kerültök, aki szívvel-lélekkel végzi a munkáját... Mert jelen pillanatban valljuk meg őszintén, a kutyád közveszélyes, aki a saját gazdájára támad, és ehhez semmi köze nincs annak, hogy menhelyi kutya. Következetesnek kell lenned, és erősnek. Tudom, sz@r érzés, de mind az ő javát szolgálja. Ha nem fogod meg most, lehet, hogy később mégis altatás lesz a vége, ha ne adj isten komolyabban megsérül valaki.
2012. ápr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A kutyák nem féltékenyek. Ha ők érzik magukat falkavezérnek, akkor egész egyszerűen kikövetelik a figyelmet, ha pedig nem, akkor elfogadják a falkavezér döntését, hogy most nem ők vannak a középpontban, de nincs szó emberi értelemben vett féltékenységről. Ha megmutatod neki, hogy néha bizony nem vele foglalkozol, ha tetszik neki, ha nem, az hosszú távon kimondottan jót tesz a te falkavezéri pozíciódnak, hiszen eggyel több dologban fogsz te irányítani helyette.
2012. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, engem nagyon érdekelne, mi lett a kutyával, hogy alakul a sorsotok?
2012. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!