Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami komplikáció az...

Lehet valami komplikáció az ivartalanítás alatt?

Figyelt kérdés

6 hónapos havanese szuka kutyámat jövőhéten viszem ivartalaníttatni. A pérája már 1 hónapja meg van egy kicsit duzzadva, de az orvos azt mondta, hogy nem probléma, mert ez csak azt jelzi, hogy kezd ivaréretté válni és a tüzelés bekövetkezhet 3 hónap múlva vagy akár már holnap is. Ugye nem lehet műteni tüzelés alatt, mivel vérzékenyebb a kutya. De mi van ha éppen a következő napon kezdeni tüzelni, akkor még nem vérzékenyebb? Nagyon aggódom a műtét miatt és lehet, hogy túlaggódom, de félek, hogy nehogy valami komplikáció merüljön fel. Történhet valami, vagy van itt olyan, akinek a kutyájánál felmerült valami probléma az ivartalanítás alatt/miatt?


Ezeket az orvostól is meg fogom kérdezni a műtét előtt vagy után, de érdekelne a ti tapasztalatotok is:

A műtét után ugyanúgy ehet, mint előtte? Hogy lehet sétáltatni? Mennyi idő a felépülés? Mit érdemes még tudni erről?


Ja és egy kalap alatt az egyik szemfogát is kivési a doki, mert már az összes foga kiesett, csak egy szemfoga nem, de mellé már kinőtt a maradandó. Én eddig úgy tudtam, hogy az 1 éves koráig kieshet, de az orvos szerint ha eddig nem esett ki, akkor nem valószínű, hogy ezután ki fog és nem célszerű újra elaltatni ezért. Gondolom ez nem fog akkor megrázkódtatást okozni neki, mint az ivartalanítás, ugye?:)


2012. ápr. 20. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggódsz, akkor esetleg egy szív ultrahangot lehet csináltatni, de ez annyira rutin műtét, hogy kár aggódni.

A doki mindent el fog mondani. A műtét napján már nem ehet semmit, mert csak éhgyomorra tudják altatni. A műtét után se egyen, mert amíg kába az altatótól, addig félre nyelhet. Ha inni szeretne, akkor úgy adj neki, hogy az ujjadról nyalogassa. Másnap reggel már leviheted, de csak annyi időre, hogy pisiljen egyet. Enni már lehet neki adni rendesen.

Az én kutyámnál annyi volt, hogy 2 napig nem akart kakilni, gondolom a vágás miatt nem mert. Mondta a doki, hogy adjak neki néhány kanál sima joghurtot, és az tényleg segített:) És mivel eléggé zavarta a tölcsér, viszont a sebhez hozzá sem nyúlt, így nem volt rajta. A második napon már mentem vele rövidebb sétákra, a varratszedés után pedig minden úgy folytatódott, mint előtte.

A tejfog miatt ne aggódj, az enyémnek is kihúzták, egyáltalán nem fájt neki. Már aznap este száraztápot akart enni:)

2012. ápr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek a műtét után kb 10 napig volt vizeletcsöpögése( csak azért említem meg, mert ezt szokták mumusként felhozni az ivartalanítás ellen), viszont ahogy belül is begyógyult minden szépen, ez a kis kellemetlenség is elmúlt magától. Minden rendben lesz, ne aggódj.
2012. ápr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
akkor vidd el tüzelés után 2 hónappal , ha már ilyen picinek annyira ivartalanittatni akarod. Akkor már biztosan nem fog tüzelni.
2012. ápr. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


A húgom most vitte a tacsi méretű keverék szukáját. Nem volt semmi a műtét alatt, viszont utána belázasodott a kutya, vissza kellett vinni! Figyelj rá, ha nagyon nyomott a kutya, sipirc vissza! Az övé is kapott injekciókat, meg szemes gyógyszert is! Már jól van, hétfőn lesz a varratszedés.

2012. ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ma vittem az enyémet, bolognesem van, én is nagyon féltem mert az enyém nagyon pici méretű. Minden rendben ment, az enyémnek is húztak ki fogait. Hnap megyünk kontrollra:)
2012. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én végül lemondtam és inkább megvárom az első tüzelését. Ha nem lenne megduzzadva a pérája, akkor letudnánk most, de a dokinak az a mondata, hogy akár holnap is elkezdhet vérezni, eléggé elbizonytalanított, hogy várjak még vele.:) Szerintem így sem lesz még késő, de talán biztonságosabb!


Kedves utolsó! A kutyusod hogy viselte? Nagyon bágyadt volt miután felkelt az altatásból? Remélem minden rendben lesz nálatok is és hamar meggyógyul!:)

2012. ápr. 23. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!