Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni ha veszélyes...

Mit tudok tenni ha veszélyes lett a kutyám? El tudom vitetni?

Figyelt kérdés

Mindenkire rámorog,párom és édesapám keze után már utána is kapott,pedig semmit nem csináltak vele csak simogatták.

Van egy 8hos kisfiam is,félek hogy nehogy bántsa,persze nincs a közelébe se engedve!

Segitsetek légyszives!



2012. ápr. 21. 08:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskolába vigyétek el, nem tehet a kutya erről, valószínűleg rossz nevelést kapott, nem tanulta meg az alapokat stb.. Kutyaiskolába kell vinni nem menhelyre vagy altatni
2012. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A kutya egy 5éves rottveiler....kb fél éve van nálunk...mi minden nap foglalkozunk vele,sétálni viszük...vagyis probáljuk...mert a napokban csinálja ezt....és igenis félek tőle...és féltem a kisfiam.
2012. ápr. 23. 20:33
 13/15 anonim ***** válasza:

1. Egy öt éves rottweiler NEM való egy HÁROM HÓNAPOS gyerek mellé, két okból:

a) roti nem való baba mellé

b) egy három hónapos baba mellett nem tudsz megfelelőe foglalkozni egy kutyával, pláne nem annyit és úgy, hogy - fizikailag, szellemileg - elég legyen a kutyának (persze más, ha az embernek van egy öt éves rotija, és jön a babó, de nálatok ugye nem ez volt a gond). Erre gondolnotok kellett volna, mielőtt elhoztátok/örökbe fogadtátok.


2. Egy idősebb (értsd: nem kölyök) kutyával mindig több a "meló", többek közt azért, mert nem tudod, mit várhatsz, az esetetekben komoly dominanciaproblémákról van szó, ami nem gond, hiszen megoldható, de nem a legjobb dolog egy baba mellett, ezen viszont jóval korábban kellett volna gondolkodni (lsd. első pont), tehát mindegy, ezesetben legyen kedvenc állatunk a fátylat-rája.


3. Kutyaiskola. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, keményebb kutyáknál épp olyan esszenciális, mint az ivartalanítás. Kutyaiskolakutyaiskolakutyaiskola. Nem tudjátok kikerülni. Ha leírod, nagyjából merre laktok, biztosan tud valaki ajánlani egy jó sulit a közeletekben.


4. Addig is csináljatok dominancia gyakorlatokat (nem csak te, nem csak a párod, nem csak édesapád, hanem MINDHÁRMAN), ha jól emlékszem ezt is belinkelte már valaki (ha mégsem, akkor én hamarosan linkelem)


Röviden: A kutyának nem csak simogatás kell, hanem ELSŐ SORBAN fegyelem és tisztázott falkasorrend. Nem kell sehová elvitetni a kutyát, inkább egy jó kutyaiskolára lenne szükségetek.

2012. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

tegnap 21:10


" roti nem való baba mellé"


Ezt azért gondold át még egyszer.

2012. ápr. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, félreérthető voltam. Egy öt éves roti, akiről semmit nem tudsz, csak "hazahozod", ráadásul ha ennyire elkanászodott, valószínűleg tapasztalatlan a gazdi is. Márpedig egy tapasztalatlan gazdi kezében egy ismeretlen előéletű roti bármit mondasz, nem a világ legbiztonságosabb dolga a picire nézve. Nem azért, mert roti, ugyanúgy lehetne egy nj, egy staff, egy corso, bármilyen erősebb kezet igénylő fajta. /Persze ez magánvélemény, ha Te mást tapasztaltál, azt abszolút elfogadom, de szerintem akkor is kockázatos így/
2012. ápr. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!