Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíthetek rajta valahogy?

Segíthetek rajta valahogy?

Figyelt kérdés

A párom anyukájának van egy puli kutyája. Kertes házban lakik és már rettenetesen sajnálom szegényt, főleg amióta saját kutyám is van és már látom, hogy mennyire szenvedhet.


Tehát a következő a helyzet:

1. Életében nem volt sétálni, nyakörv soha nem volt rajta. Egyszer próbáltam rárakni (csak ráraktam és rajtahagytam), de nem nagyon tűrte magán, a végén annyira felidegesítette magát, hogy féltem, hogy szívrohamot kap, szóval azóta (2 éve) nem próbálkoztam. Esetleg a jutalomfalat segíthet? Ha ellátogatunk oda, akkor szívesen elvinném sétálni, már biztosan az is nagy élmény lenne neki.:) Másrészt az oltásai sincsenek meg, csak 2 éve kapott egy veszettség ellenit, de inkább beadatnánk neki mostantól, mert előtte sem volt szerintem kölyök kora óta, vagy egyáltalán oltva.


2. Fürdetve és nyírva sem volt amíg én 3 éve meg nem nyírtam életében először. Mit ne mondjak, eléggé megkönnyebbült szegénykém, végre a farkát is tudta csóválni.:) Azóta minden tavasszal megnyírom, de most észrevettem, hogy csomókban ki van hullva a szőre, de máshol is nagyon ritka. Most már a saját kutyám miatt van kefém is és nem nagyon engedte, hogy megfésüljem (a nyírást is nehezen sikerült kivitelezni), de amennyit sikerült kefélni a szőrén, nagyon sok szőr maradt mindig a kefében. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy valamilyen bőrbetegsége lehet. Ezen gondolom csak orvos segíthetne ugye? Sajnos nem tudjuk hogy elvinni az orvoshoz, mert nincs kocsink, a póráz nem kivitelezhető (egyelőre), házhoz jövetelért pedig nagyon sokat kér minden orvos a környéken és egyébként is szeretném a saját orvosunkhoz vinni, mert egyrészt nagyon megbízok benne, másrészt ő van a legközelebb. Esetleg valahogy házilag nem tudok segíteni neki? Ha jobb idő lesz, akkor hogy fürdethetem meg, ha nincs kád? A slag az túl hideg lenne neki, ugye? Egyébként is csak úgy tudnám, hogy kikötöm, de már attól is remeg, ha kicsit megfogom, hogy mellettem maradjon, hogy meg tudjam nyírni.:(


3. Nagyon sovány is a kutyus. Először arra gondoltam, hogy nem kap túl jó tápot, mert valami Lidlben vásárolt no name tápot kap, amiből kb. 500 Ft 3 kg. Utána beszélgettünk és bár pontosan nem tudja a gazdája, hogy mennyi idős, de azt mondta, hogy körülbelül 9 éves. Lehetséges, hogy azért van így lefogyva, mert már öreg? Ha jobb minőségű tápot kapna, akkor javulhat a helyzet?


4. Futás/járás közben a hátsó lábait fel szokta kapkodni, olyan, mintha a hátsó felével szökenne egyet. Ez is lehet valami probléma jele?


5. Éppen tüzel is a kutya és félek, hogy nehogy beszökjön hozzá egy kan. Ugye belepusztulhat, ha véletlenül vemhes lenne?


Sajnos mi sem vagyunk anyagilag eleresztve és ugye nekünk is van saját kutyánk, akit ráadásul jövőhéten viszünk ivartalaníttatni. Iszonyatosan sajnálom szegény kutyust, de sajnos nem tudunk neki is külön rendes tápot venni, vagy ivartalaníttatni. Még esetleg az orvost be tudnánk vállalni, de már a házhozszállást nem igazán, ezért is lenne jó, ha addig el tudnánk vinni.


Egyébként egy hihetetlenül kedves, szeretetéhes kutya (simogatva sincs, ha én nem vagyok ott), bár iszonyatosan megőrül, ha elmegy valaki a kerítés előtt, ilyenkor nem hall és nem lát annyira begőzöl, bár ez gondolom a séta hiányának tudható be.:( Szerintetek tehetek még érte valamit, ha csak 1-2 hetente járunk oda?


2012. ápr. 21. 22:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Tiszta hülye vagyok, hát simán betehetjük egy szállító boxba és elvisszük az orvoshoz.:) Nem értem ez eddig hogy nem jutott eszembe!:S Akkor ez a kérdés tárgytalan.:)
2012. ápr. 21. 22:59
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyakörvet rárakod és rajtahagyod, esetleg adsz neki egy jó nagy csontot, amin el tud rágódni egy jó darabig (pl tescoban fehér csont néven kb 50ft darabja).

A kinti kutyát régebben, aki nem tűrte meg a kádat mi vödörből fürdettük: langyosvíz, sampon bele, ezzel a vízzel átáztattuk, átmostuk, kicsit hagytuk állni, majd locsolókannával leöblítettük (langyos vízzel).

A lidl noname táp helyett beszéld rá őket az aldis Romeora legalább, az sem a legjobb, de az árához képest tényleg jó minőségű és jobb, mint pár drágább állateledelesnél kapható nevesebb táp. Ha hirtelen váltanátok rossz minőségűről prémiumra az eléggé megviselheti a szervezetét (volt már rá sok példa). A másik még egy új magyar táp ami nem drága a fer-dog a gyártója neten keress rá, aprós oldalakon hirdetik most a tápot sok helyen és elég olcsó, de viszont az összetétele jó. Esetleg kapjon házikosztot a táp mellé: rizs, csirkefej/nyak/nyesedék/töpörtyű... állateledelesnél fagyasztva beszerezhetőek elég jó árban.

2012. ápr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, vidd el ink dokihoz, vizsgálja meg, és akkor már be is olthatná. Fürdetni úgy fürdesd, hogy egy lavorba engedj vizet, és abba tedd a kutyát, vagy vödörből öntsd rá, samponozd be, és öblítsd le. Táp az nem jó neki, amit kap, mondjuk megpróbálhatnád a brit márkájút. Megfizethető és minőségi. A nyakörvet pedig tedd rá, majd rögtön vedd is le, utána nagy játék. Majd tedd rá 5 mp-re, és vedd le, nagy játék. Ezután pedig 10 másodpercekkel növeld az időt, közben játssz vele.
2012. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először ezt, majd csak utána a pórázos dolgot.
2012. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is azt szeretném mondani, hogy nagyon rendes Tőled, hogy próbálsz segíteni neki.

A 9 éves kor nem indokolja, hogy sovány legyen. Egy kistestű kutyának még legalább ennyi lehetne hátra. Amire én gondolok, mert volt egy hasonló esetünk, szintén pulival. Hormonzavarra gondolok. Annak a kutyusnak a méhe szinte porlott széjjel, és szőre is már alig volt. Itt viszont az ivartalanítás lenne az egyetlen megoldás. De ez a legrosszabb lehetőségek egyike.

Amit tehetsz: a Neostomosan pár száz forint, amivel le lehet fújni. Ez bolha és rüh ellen tökéletes, ha ez lenne a baj. Ezt néhány hetente érdemes megismételni, illetve a környezetét is befújni. Mivel egy liter vízzel kell keverni, így nagyon sokáig elég. Még féregtelenítést is csinálnék nála, gondolom ilyenben még nem volt része soha.

A soha nem sétáltatott kutyákat én "sokkolni" szoktam. Ráteszem a nyakörvet, pórázt, és akár mennyire tiltakozik, kiviszem sétálni. Általában nagyon hamar rájönnek, hogy ez egy jó móka.

A nyíráshoz, ha nagyon nem megy, akkor Sedalin nyugtató pasztát használok. Nagyon kevés is elég belőle, ha nyugodt állapotban kapja. Bár ez egy drágább megoldás, mert olyan 2500-3000 közt mozog, de szintén sokáig elég. Ezt esetleg sétánál is lehet alkalmazni, bár így csak tüneti kezelés, nem lesz olyan ideges, de valószínűleg a következő alkalommal így szintén leadná a műsort.

2012. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A féregtelenítőt már megvettük, jövőhéten be is adom neki.

Ezt a nyugtató pasztát beadhatom fürdés előtt is? Mennyi idő, amíg hat?


Remélem jövőhéten jobb idő lesz és akkor meg tudom fürdetni, aztán elvisszük dokihoz oltatni és biztos megmondja, hogy mit csináljunk a szőrével. Remélem nem lesz szükség az ivartalanításra, mert azt nem tudnánk neki is kifizetni, a gazdájának meg esze ágában sincs költeni a kutyára.:(


Remélem azért meggyógyul és utána elkezdem sétához is szoktatni, hátha megnyugszik tőle egy kicsit, ha hozzászokott!:)

2012. ápr. 22. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Fürdés előtt is kaphat nyugtatót. Nagyon gyorsan hat, de után egy egész napig, vagy akár tovább is kába lesz kicsit. Ezért tényleg csak akkor használnám, ha másképp nem megy.
2012. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Akkor előbb megpróbáljuk anélkül!:)
2012. ápr. 24. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!