Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl idős a tanuláshoz? Mi a...

Túl idős a tanuláshoz? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sok válaszban láttam, hogy már egy egyéves kutyát is idősnek találnak ahhoz, hogy beírassák kutyaiskolába. Én ezzel nem értek egyet.

Az a véleményem, hogy egy kutya valóban kölyökkorában a legfogékonyabb, és akkor célszerű nevelni, de szerintem a kutya lehet akárhány éves, akkor is szívesen és gyorsan fog tanulni.

Van egy 10 hónapod német juhászom, kb. egy hónapja járatom iskolába, és totál kétségbe voltam esve, hogy 'úristen, biztos elkéstünk, és hogy most mi lesz', de az oktató megnyugtatott, hogy semmivel nem vagyunk elkésve, bőven helyre lehet még hozni azokat a hiányosságokat is, amiket már kölyökkorban célszerű lett volna megtanítani neki.


Nektek mi a véleményetek erről? Szerintetek mikortól idős egy kutya a tanuláshoz? Vagy szerintetek is bármikor tanulhat új dolgokat?


Köszönöm a válaszokat.

19/L



2012. ápr. 22. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg legfogékonyabb kölyökként és a 10 hónapos kutya még kölyök is. Nem idős hozzá, tanulni soha sem késő. A német juhász pedig nagyon fogékony kutya, nekem is van egy és imád tanulni még két évesen is.
2012. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor késő, ha két percre van a haláltól. Talán egy tizen néhány éves kutya már nem biztos, hogy annyira tanítható.
2012. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kutya semmikor nem idős a tanuláshoz. Egy 10 éves kutya is ugyan úgy meg tudja tanulni az alap dolgokat mint ha egy kölyökkel tanítanák. Igaz, egy 10 éves kutyának már több időbe telik a tanulás vagy többször kell vele megcsinálni egyes gyakorlatokat mire megtanulja de ugyan úgy taníthatók. Nyílván azt azért egy ilyen korú kutyától csodát se várjunk....

Legidősebb kutyánk most 6 éves de ugyan úgy fogékony az új feladatokra, gyakorlatok. Ugyan úgy meg lehet neki tanítani.


Amúgy a 10 hónapos kutyáddal még egyáltalán nem voltál elkésve.

2012. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en kutyam 10 eves es moost tanulitom neki a pacsi parancsot.Mikor kolyok volt en is kicsi voltam,szoval nem tudtam tanitani.
2012. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 évesen kezdtünk el járni vele, addig alig foglalkoztak vele, nayon hisztis, neveletlen kutya volt. De! Siktesen elvégeztük az alap fokot, most középre járunk, agillitizünk, teljesen probléma mentes kutyát faragtam belőle sok türelemmel, kitartással 1 év alatt. A kutya élete végéig hajlandó a tanulásra. Vagy ha nem, akkor azt hiába tanítjuk kölyökkorában is, ugyanúgy nem fogja érdekelni a kiaditt feladat. De a legtöbb kutya imád tanulni, feladatot végrehajtani.
2012. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek, türelemmel és kitartással bármit el lehet érni, bármelyik kutyánál, legyen az bármennyi idős.


Köszi a válaszokat :)

2012. ápr. 22. 13:56
 7/9 VBeata81 ***** válasza:
100%
Teljesen igaz, amit írtál. Jó tanulást/tanítást. :)
2012. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose idős egy kutya a tanuláshoz! Igaz, hogy kölyökkorban fogékonyabbak az új dolgokra, hamarabb tanulnak talán, de egy idősebb kutyus is simán meg tud tanulni új dolgokat! Egy ismerősöm pl. a tizenéves befogadott kutyájával ment suliba, előtte szinte semmit nem tudott a kutya, mert sose volt vele foglalkozva, a vizsgán mégis kitűnően szerepelt, valami 96 pontot ért el :)) (de tuti 90-en felül) Szóval sose késő! :)
2012. máj. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Soha nem késő, illetve hát max. akkor, amikor olyan öreg a kutya, hogy elkezdett szellemileg leépülni.
2012. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!