Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németvizsla és nyuszi lehet...

Németvizsla és nyuszi lehet barát?

Figyelt kérdés
A kutyus 5 éves németvizsla és szuka, a nyuszi pedig fiu ês csak 2 honapos. Kb 2 hete van itt a nyuszi. Össze lehet valahogy öket barátkoztatni? :/ Mert a kutya kint lakik az udvaron a nyul meg bent de szeretnénk ha ö is kint lakna és lehet valahogy ugy megcsinálni hogy a kutya ne akarja levadászni?
2012. ápr. 22. 14:43
 1/9 A kérdező kommentje:
És nem akarjuk a nyulat megenni!!! -.-
2012. ápr. 22. 14:48
 2/9 anonim ***** válasza:

Véletlenül kialakulhat de soha nem bíznék meg ennyire a kutyában.


Tesómeknak volt egy vizslájuk aki soha nem nyult a nyulhoz, évekig éltek így, habár a nyul mindig ketrecben volt. aztán egyszer nyitva maradt a ketrec míg tesóm vízért ment a nyulnak.....

2012. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ha arra érkezett volna a kutya a házhoz hogy a nyuszi is odatartozik akkor igen. De igy, én nem kockáztatnék.
2012. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán lehet egy vadászkutyát hozzászoktatni egy nyúlhoz.

Hacsak a kiskutya és a kis nyuszi nem együtt nőnek fel.Egy 5 éves kutya már nem fog barátkozni a nyúllal,mindig is préda lesz belőle ha nem figyelsz rá.Én nem raknám egybe őket.De ettől függetlenül a nyúl is kint lehet.Elkeríted azt a részt ahol a nyúl ketrece van,és ügyelsz,hogy a kutya ne férjen hozzá.

2012. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Áhh, necces. A vizslát részben nyulak vafászására tenyésztették ki. Nagyon sok időt igényelne, és még úgysem lenne 100%os a kapcsolatuk, egy kicsit mindig zsákmányként fog a nyúlra tekinteni.
2012. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
15:00 szerinted megszokná 1 idö után ha kinn lenne a nyul is, és nem akarná levadászni?
2012. ápr. 22. 15:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazábol csak annyi kene hogy ne akarja megölni, hanem ketrecen belül haggya élni. Mondjuk 1 jo maszziv házi épitésü ketrec vastag fallal és jol elkeritve visza tudná tartani?
2012. ápr. 22. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 15:00 vagyok

Nem hiszem,hogy megszokná.Az ösztön benne van,és a vizsla vadász kutya. Kint tarthatod a nyulat is,de megfelelő körülményekkel.Sose ereszd őket egybe,mert hiába jól nevelt a kutyád az ösztöne erősebb lesz.

Mint írtam akkor lett volna esély ha a kutya pár hetes és a nyúl is.Így együtt nőttek volna fel.De te 5 éves ivarérett,már nem kölyök kutyáról beszélsz..Nem,nem hiszem,hogy nem üldözné,és nem ölné meg..Nem szándékosan,hanem ösztönösen..(amiért a kutyát még hibáztatni sem szabadna,lévén vadászkutya)

2012. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kössy :/ hát maid valahogy jól elkerítem :/
2012. ápr. 22. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!