Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kutyáknak szabad csirke...

Nagy kutyáknak szabad csirke csontot adni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A combcsontot jobb hanem adod oda neki, nehogy kiszúrja a belét. Nem biztos hogy ez megtörténik, de jobb nem kockáztatni.
2009. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
hát én szoktam neki adni elég gyakran és nagyon szereti próbáld meg de ne adj neki sokat egyszerre:D
2009. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szabad nekik adni, de ne vidd túlzásba. A sok csont szorulást okozhat és az nem túl kellemes szegényeknek :D Ja és a csont nem szúrja ki a belét.. nem tudom honnan vette az egyik hozzászóló.
2009. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ha fennáll a baleset lehetösége, akkor inkább kihagyom. Nem nélkülözhetetlen dologról van szó, aminél kénytelen volnék mérlegelni a kockázatot. Kap mindenféle földi jót és finomat, a szárnyas csövescsontok pedig a szemetesben landolnak.
2009. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én leszoktam vágni a végeit és csak aszt adom oda neki.
2009. jún. 21. 17:16
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
ugyan a kutyának nagyon jót tesz a csont(csak ne adj neki sokat)különben kizárt h kiszúrja a hasát......XD azért van a foga h megrágja nemgondolod?-.- nyugodtan adj neki hidd el nagyon szeretni fogja teljesen mindegy h kistestű v nagytestű...am meg ő jobban ért hozzá ha vmi nemkell neki akk azt úgyse eszi meg ennyi...
2009. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Csöves csontot nem adunk a kutyának, mert szilánkosra törik és felsértheti a kutya emésztő szervrendszerét (csirke szárny, láb, pulyka). Én nem kockáztatok.

Csirke nyak, fej (utóbbi csak finomság, tápanyag nem sok van benne...), csülök csont rágcsának és fogtisztónak, nyúlgerinc. Csontként ezeket kapja.

2009. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Szárnyas csontot semmilyen kutyának nem szabad adni!


a csöves csontok (szárnyasoké) éles szilánkokra törnek, amik felsérthetik vagy akár át is szúrhatják a nyelőcsövet a gyomrot vagy a beleket, belső vérzést és fertőzést okozva ezzel gyorsan elviheti a kutyát, még mielőtt orvoshoz kerülne.


A csontnak egyébként tápértéke nem igazán van nagy mennyiségben hasmenést okozhat, takarmányozásra alkalmatlan, így az sem nagy gond ha teljes mértékben el van hagyva!

2009. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Még kissebeknek is de kicsi mértékben,hogy a foguk erősödjön
2009. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű NEM mert szilánkos
2010. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!