Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi is történik most pontosan...

Mi is történik most pontosan a MEOE-vel? Mi a probléma?

Figyelt kérdés
Nem volt még időm elolvasni azt a rakat jogi szöveget, ha valaki röviden összefoglalná nekem, hogy miről szól ez a kormányrendelet, azt megköszönném..

2012. ápr. 23. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A MEOE egy civil szervezet, aki ugye kapcsolatban van az FCI-vel, ezért lehet a kutyáknak FCI-s származási lapja.

Na mármost a mi kis kormányunk ezt a saját kezébe akarja átvenni vagyis hogy majd Ő ad ki államilag elismert törzskönyvet, de az állammal az FCI nem akar tárgyalni így az államilag elismert TK kb semmire nem jó. Ez az egyik probléma.

A másik hogy a kutyák hobby célú tenyészállatok lettek. Így ugyan az vonatkozik rájuk mint mondjuk a szarvas marhákra, hogy a kutyáknak is kell hatósági állatorvosi igazolás ha ki akarod vinni az országból stb.

Amúgy ezeken kívül is biztos hogy vannak bajok, de én is ennyit bírtam csak eddig leszűrni.

2012. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát remek..:S

Magyarul az állam szeretne pénzt beszedni a kutyázásból a MEOE helyett..

2012. ápr. 23. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Azért teljesen ez nem így működik. Ha belülről (tagként) látva is érdekel, akkor írj nekem egy privit, vannak zavaros dolgok ekörül....
2012. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De az is igaz amit az első írt, csak voltak itt a MEOE részéről bajok.
2012. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
AZ első válaszoló vagyok, tudom hogy a MEOE se tökéletes én csak a kérdezőnek a törvényekben leírtakat összegeztem!
2012. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én tisztában vagyok vele, hogy a MEOE eléggé maffia jellegű mostanság, de attól még szeretnék FCI törzskönyves kölyköket a jövőben..:S
2012. ápr. 23. 21:44
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor majd bejelentkeznek a magyar tenyésztők egy külföldi klubhoz és ott törzskönyveztetik a kutyákat. Macerásabb, de megoldható.
2012. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Persze be lehet, de kell kinti lakcím, kennél név, kint tenyészszemle, amit csak az adott országban honosított kutyával lehet megcsinálni. Honosítani pedig csak export TK-val lehet, és ha nincs MEOE nincs aki kiadja az export TK-t elég ördögi kör....
2012. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De valaki azt írta, hogy ha megszűnik egy FCI tagszervezet, akkor az általa vezetett törzskönyveket automatikusan átveszi valamelyik másik szervezet (mondjuk szomszédos ország) és a folytonosság megmarad. Így talán (szerintem) nem kel export pedigree és új tenyészszemle sem. Na mindegy, 3 hét múlva meglátjuk, hogyan tovább. Pont most akartam beadni az ICH kérelmet, de mostmár kivárok...
2012. ápr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én azon a részen vagyok fennakadva, hogy büntetni fogják a tenyésztést... (Persze ha jól értelmezem...) És hogy aki őshonos magyar fajtát "tenyészt", annak birsága 500 ezernél kezdődik... Valaki ezt is meg magyarázná?
2012. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!