Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a kutyámat a...

Hogy szoktassam a kutyámat a kicsi gyerekekhez?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találok olyan anyukát aki engedné, hogy a kutya megnézze, megszagolja a gyerekét. Itt most elég kicsi gyerekre gondolok, kb. 2-3 évesre. Már találkoztunk párral, de a kutya pórázon volt a gyerek meg elég messze. De a kutya látta és húzott mint állat, hogy ő most odaszalad és ... ez az hogy nem tudom hogy mi lenne? Még kölyök és szerintem ledöntené a lábáról a gyereket. :( Úgy érzem hogy ha most nem ismeri meg a gyerekeket akkor később baj lehet belőle. Mit csináljak?

2012. ápr. 24. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizony baj lehet belőle, ha nem ismeri a gyerekeket. Nincs esetleg a családban valakinek kisgyereke? Nem kell annyira picinek lennie. Én olyan négy hónaposan próbáltam a kutyámat gyerekekhez szoktatni, és akkor már nagyon félt tőlük. Szerencsére a keresztlányom nagyon kitartó volt, és az ugatás ellenére nem félt tőle, így végül sikerült.
2012. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azon viszont neked kell változtatnod, hogy ne lökje fel és ne rohanja le a gyerekeket. Tanítsd egy kis önuralomra, hogy megszokja, ha kisgyerek közeledik, akkor üljön le.
2012. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy odaengedd, amíg ilyen idegbajosan közelítene feléjük, egyrészt gondolom nem azt akarod elérni, hogy izgatottan viselkedjen gyerekek közelében, másrészt meg egy anyukától sem várhatod el, hogy egy szemmel láthatóan kontroll nélküli kutyát a gyerekei közelébe engedjen.

Az a lényeg, hogy nyugodtan viselkedjen gyerekek közelében. Állj meg egy ovi mellett, és érd el, hogy nyugton üljön a jövő-menő gyerekek mellett, először messzebb, aztán egyre közelebb, míg végül az út szélén is csak nyugodtan szaglászva közelít a gyerekekhez, biztos nagyobb sikered lesz. Ennek előfeltétele, hogy a kutya le legyen fárasztva előbb, fizikailag és agyilag is, tehát nagy séta és tanulás nem árt előtte. Minden izgatott reakcióját azonnal állítsd le gyerekek közelében, mindenfajta hirtelen mozdulatot azonnal tilts és ültesd le, csak így fogja megtanulni, hogy a gyerekekkel óvatosan kell bánni.

2012. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hú az ovi eszembe se jutott, ez milyen jó ötlet. :) Talán az iskola még jobb lenne, mert azok nagyobb gyerekek és lehet oda is jönnek megsimogatni.

A múltkor az volt a baj, hogy kicsi gyerek volt, hangosan visított és rohangált, ja és hogy még jobb legyen fehér ruhában volt a gyerek. Szinte biztos vagyok benne hogy a kutya prédának tekintette. :( Egy 6 hónapos angol agárról van szó. Kicsit megijedtem, meg tudtam fogni a kutyát a gyerek nem volt veszélyben egy percig sem. Csak a gondolat ijesztett meg, ha esetleg ilyen történik és nincs megkötve a kutya. A felnőttekhez odamegy, megnézi, megszagolja őket és jön vissza. :)

2012. ápr. 24. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, én írtam ki nem rég :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2783107-mi-a-..

2012. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Elolvastam. :)
2012. ápr. 24. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg normális viselkedést akarsz neki tanítani gyerekek között, akkor ne az legyen az elsődleges célod, hogy megsimogassák. Az legyen a fontos, hogy a kutya tudjon fesztelenül, nyugodtan viselkedni bármilyen társaságban, a simogatás pedig eleinte ez ellen dolgozik, mert izgatott lesz tőle a kutya, húzni fog és ugrálni, amit pedig el szeretnél kerülni (remélem). Lassan, de okosan jobb eredményeket érhetsz el :)
2012. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok a belinkelt kérdésből a kisgyerekes anyuka.... Neked is felajánlom ilyen célzattal a gyerekeket, ha a közelünkben laksz :D
2012. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos messze lakunk. :( Azért köszi! :)
2012. ápr. 24. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!