Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat az étele széthordásáról?

Figyelt kérdés

2 kg.-os kan yorkiról van szó

Mellette nagyon rossz evő, és melete ideggyenge is !

Nem merek rászólni , vagy elvenni az ételt, mert örülök ha eszik....

Más megoldás is létezik ??


(Nem latolnám , hogy miben merül ki az ideggyengesége, csak a kérdésre válaszoljon az , aki érdemben hozzá tud szólni ) Köszi


2012. ápr. 18. 19:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
0%
ne adj neki annyit,vagy etesd kézből
2012. ápr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Írd le részletesen, hogy hogy eteted, hányszor és mit kap enni?
2012. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
csatlakozom a 2-eshez. és kicsit bővebben fejtsd ki azt is, mit takar az "étele széthordása". kikotorja a tálja köré vagy elviszi, ha elviszi, hová viszi és ott megeszi-e, stb...
2012. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Hát ebbe nem akartam belemenni , mert nagyon elrontottam tudom!


5 hónapja van meg

Akkor még csak 1.8 kg -os volt

Egy igazi dagi labda

Annyira szép és cuki volt , hogy akaratlanul is elkezdtem kényeztetni , babusgatni ....(minden ami tilos)


Nem gondoltam volna , hogy 1 hét alatt egy igazi ördögöt nevelek belőle , ami már több mint 4 hónapos szenvedést jelent.(de csak étkezés terén )

Válogatós lett, és rossz étvágyú

Az elején nem tudtam , hogy ez mi, azt hittem beteg , heti rendszerességgel vittem dokihoz, mind addig amíg az összes vizsgálatot el nem végezte és ki nem zárhattuk az EÜ. gondokat.

Mondjuk a doki csak az Én lelki nyugalmamért csinálta meg a teszteket , Ő tudta , hogy Én elkényeztettem.

Próbálom helyrehozni ahogy mindenki ajánlotta, kaja ki , nem kell elvenni.

Nos Én ezt lassan 1 hónapja csinálom.Előtte kézből etettem 3 hónapig , már rosszul voltam a reggeli és esti etetéstől , mert lassan kérődzve 30 percig evett.

De akkor legalább evett


Gondoltam , ha eszik , akkor majd így is fog enni

EGY HÓNAPJA ÉHEZTETI MAGÁT egy pár napja napi 1 x csipeget a kajából , eszik 1 pár falatot immel - ámmal , aztán kiszed 1 falatot elkezdi dobálni , játszik vele .........

Napi 2 x kínálom , volt , hogy 3 x de nem eszik


Mindenhol utánanéztem ,mindenki azt írja , hogy pár nap és enni fog......

Hát nálunk ez kitolódott pár hónapra

Következetes lettem , de nem használt

Tudom , hogy nagyon el lett kapatva....

És azt is , hogy a yorkik nagyon önfejüek , DE ENNYIRE ??????

A kezdet kezdetén sok etetéssel kapcsolatos kérdést tettem fel.


Most 1 pár napja , úgy látom , hogy kezd megtörni a jég , kezd enni , de széthordja , ...

Főleg , hogy hízzon , tegnap főtt tészta , darált husi mix volt vacsira, amit széthordott a hófehér szőnyegre!!

Visszafojtva sikítottam magamban , de nem mertem megszólalni, CSAK EGYEN címszóval.

Na meg ha rászólok , azonnal abbahagyja a kajálást(mert már próbáltam)


Várjam meg amíg belejön a kajálásba ( Évek) és utána neveljem tovább?


Ha most szólók összeköti a kaját a rosszal és még ennyire sem fog enni , nem ?

Nagyon nehéz higgyétek el , mert Én is tudom az észt szórni , hiszen annyira nyílvánvaló lenne a megoldás , de gyakorlatben más.

Mi már azt mondom mindent kipróbáltunk , de azért köszönöm , ha valaki új ötletet ad , természetesen azt is megfogadom :-)


Ui: Bocsi, hogy soká írtam , de vacsit készítettem a családnak :-)

2012. ápr. 18. 20:31
 5/35 A kérdező kommentje:

Nem olvastam át , csak kiírás után

Hiba: Szóval kiteszem a kaját , ha nem eszik elveszem, nem hagyom kint, csak a vessző elmulasztása más értelmet adott mondandómnak :-)


Azért remélem követhető, egy kicsit zavaros :-)

2012. ápr. 18. 20:34
 6/35 anonim ***** válasza:
szia! nem igazán értettem az "elvevős" részét a dolognak. mikor veszed el? leteszed elé, és ha elmegy/otthagyja rögtön elveszed? mert nekünk ezt a módszert kellett alkalmazni egy elkényeztetett uszkárnál. (ő aztán tényleg hisztis volt.) naponta egyszer(maximum kétszer) kínáltuk, előtte a hatás kedvéért "beleettünk" a kajájába, aztán szó szerint odalöktük neki (csak száraztáp, semmi finomság, kényeztetés.) nem kérte? viszontlátásra. ez 5 napig így ment, majd megbolondultunk mert semmit nem evett,aztán a hatodik napon egy szem sem maradt a táljában. azóta így etetjük :)
2012. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 VBeata81 ***** válasza:
Ez a megfelelő hozzáállás, amit az előző írt! Baromi nehéz egy gazdinak látni, hogy a kutya nem eszik, de egy kutya, ha nem beteg, nem éhezteti halálra magát. Én azt javasolnám, alaposan mozgasd meg a kutyát etetés előtt, ültesd le amíg az ételt előkészíted, tegyél úgy, mintha ennél, tedd elé a kaját, add ki a parancsot, hogy ehewt, majd hagyd magára. Azért, mert annyira stresszelsz, hogy lehet, az zavarja. Ha nem eszik, tíz perc múlva tadd e a tálat, éa akövetkező etetésig semmi nasi. Nehéz megállni de előbb- utóbb ennie kell. És ne készíts neki ínyenc lakomát. De ha már főzöl neki, inkább rizst adj, mint tésztát
2012. ápr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Igen egy kicsit zavaros lett a magyarázatom etetés terén , de utána korrigáltam.Leteszem kb. 5 percig otthagyom , ha nem eszik elveszem!

Tegnap este is max 10 szem royal tápot nyomott be és kész .

Nem volt még 10 g sem .Napi adagja 50 g lenne.És az volt az egész napi adagja , mert reggel sem evett !

Ma reggel még katasztrofálisabb volt az etetés,

letettem , szóltam jöjjön enni , Ő meg olyan kicsire összehúzta magát, hogy azt hittem eltűnik...:-(

Mintha a kaja = rossz élmény lenne neki


Arra is gondoltam , mi lenne , ha nem Ő éheztetné ki magát , hanem Én.

Magyarázat: Akkor eszik , annál az etetésnél amikor Ő akar(eddig így volt)

Mi lenne , ha nem kínálnám neki 24 órán át a kaját , csak utána?

Hogy tudatosuljon benne , az evés fontos és becsülje meg !

Közben meg nem tudná elverni az étvágyát egy pár szem táppal , mert nem kapna semmit!

2012. ápr. 19. 08:52
 9/35 anonim ***** válasza:

Na szóval, szerintem...ha nem eszik 5-6-7 napig, akkor se pánikolj. Szerinted egy kutya éhen fog halni úgy, hogy ott van előtte a kaja? Nem! Lehet, hogy csontsoványra fog fogyni az elején, de az még mindig jobb, mintha el lenne hízva.

Lehet tuningolni a száraztápot kevés húslevessel, esetleg egy kis kenőmájassal. (ha egy picit berakod a mikróba, akkor folyékonyabb lesz, és sokkal intenzívebb az illata) Szagoltasd meg vele, majd kezdj el enni a tálkájából. Aztán ha leraktad elé, ültesd le, és még nem nyúlhat hozzá, csak ha megengedted neki. Ha azt mondtad, hogy tiéd, és elkezdett enni, akkor hagyd. Ha elfordult a tányértjától, akkor vedd el szó nélkül.


Egyébként az is sokat segítene -ha van jóétvágyú kutyás ismerősöd:) - hogy együtt etetni őket. Tudod egy kutya, aki eszik, az mindig hatással van a másik kutyára is.


Illetve még annyi, hogy szerintem sok mindenen változtatnotok kellene. Egy kutya -amelyik amúgy egészséges- csak akkor nem eszik, ha el van kényeztetve.

Nekem is yorkim van, sulit végeztem vele, szabályok szerint élünk. Sokat sétáltatom, agyilag is fárasztom különféle feladatokkal.

Egy kiegyensúlyozott kutya szerintem nem lesz remegős és hisztis.

2012. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatod?
2012. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!