Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok arról hogy nem...

Mit tudtok arról hogy nem lehet elengedni a kutyákat pórázról?

Figyelt kérdés
Ma reggel séta közben találkoztam az egyik kutyás csajszival,aki azt olvasta valamelyik újságban hogy csak a kutyafuttatókon lehet elengedni őket,mert amúgy lakott területen büntetnek?Neten nem találtam!Ti tudtok erről az új rendeletről?
2012. ápr. 24. 19:30
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Én tisztában vagyok vele azóta, mióta kutyám van. Ettől függetlenül kénytelen vagyok szabályt szegni, mert a városban nincs kutyafuttató. Egy nagy parkba járunk. Ha éppen úgy alakul, hogy nem megyünk, akkor pórázon sétálunk.

Kérdező!

Azzal tisztában vagy, hogy a kakit is fel kell szedni, mert azért is büntetnek? Nem is kevés pénzre!

Valamint az oltási könyvet is MINDIG magadnál kell tartani!

2012. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Na majd csak eldönti a sok birka!Ahelyett hogy a munkanélküliséggel meg a betörésekkel az ilyenekkel foglalkozna...neeeem...ez a legnagyobb probléma hogy a kutyán van-e póráz közterületen!Hurrá!

Köszönöm 10-es!

2012. ápr. 24. 20:33
 13/41 anonim ***** válasza:
43%

41/2010 (II.26.) kormányrendelet:

17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


Nem újdonság. Amúgy hogy tarthat valaki úgy kutyát, h nem tudja milyen trövényeknek és jogszabályoknak kell megfelelnie?

2012. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Ezt most ugye nem kérdezted komolyan Kedves Utolsó?

Itt nálunk kb 10 kutyásból 12 nem tudja ezeket de mindegy!

Egyébként meg nehogy már még ezért is meg lehessen kövezni az embereket hogy szar gazdik mert nem ismerik a "jogszabályokat"!Hát ne haragudj már!

Marhára nincs lelkiismeret furdalásom mert nem ismerem a jogszabályokat,bocsi!:D

2012. ápr. 24. 21:05
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig a jogszabályok ismerete a te kötelességed.Ha kutyát veszel a rá vonatkozó szabályokat kell ismerned, ha kocsit akkor az arra vonatkozót. Ha nemismeredattólmég megbüntetnek.Érdekes nálunk mindenki tudja és tudta 10 évvel ezelőtt is.
2012. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem sok szabály van, jó ha ismered az állatvédelmi törvényt, az általam belinkelt rendeletet és a helyi ebrendeletet. Ez a három, ami nagyon fontos.
2012. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Na most akkor majd megjegyzem!Túl sok mindenről nem késtem le,mert senki nem tartja másként a kutyát mint én!

Amúgy azt tudtam hogy panelban csak x db kutyát lehet tartani,meg hogy fel kell szedni a piszkát,meg hogy az oltási kis könyvnek a gazdinál kell lenni!(megjegyzem ez sincs senkinél sem,soha!)

Na mindegy!Köszi a válaszokat meg a bemásolást!

Szép estét mindenkinek!

2012. ápr. 24. 21:22
 18/41 anonim ***** válasza:
4%
és csak chippel lehet kutyát venni,nem csak az oltási könyvnek kell ott lennie, de abban oltásnak is és negyedévente a féreghajtásnak (orvos által igazolva)....
2012. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Az új Szabálysértési törvényben az van leírva, hogy 'felügyelet nélkül nem lehet hagyni a kutyát'. Vagyis nincs leírva, hogy pórázon kell lennie a kutyának.

A kormányrendeletben viszont az van, hogy pórázon kell tartani.

Elvileg a kettő nem 'üthetné' egymást a jogforrási hierarchia miatt. A kormányrendelet nem mondhat(na) ellent egy törvénynek. (A tv. magasabb szintű, mint a korm.rend.) Ilyen esetben a magasabb szintűnek ellentmondó normát érvénytelennek kell tekinteni (ez esetben a korm.rend-et kell érvénytelennek tekinteni, mivel alsóbb szinten van a hierarchiában).

Ez Magyarország jelenlegi törvényalkotása... Botrány.

Szerintem...

Engem, ha meg akarnának büntetni, akkor tuti nem fizetnék, had pereljenek. Max. megyek az Alkotmány Bírósághoz.

2012. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Ez néhány évtizede van csak így :)

Igen, hivatalosan csak pórázon lehet sétáltatni. Más kérdés, hogy én 6 éve nem találkoztam egy közteressel sem, de tudom, hogy szoktak a környékünkön mászkálni, és néha elég szigorúan neki állnak büntetni.

2012. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!